Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Zihin Açıklığı İçin Bitkiler

 Zihin Açıklığı İçin Bitkiler vede Tedavi(iyileştirme) yöntemleri

 

 

 

 Zeka Gelişimi Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

Zihin Açıklığı İçin Bitkiler .İnsanlarda zihin açıcı şifalı pek çok bitki bulunur . Bu zihin açıcı şifalı bitkilerden en tesirli vede en iyi gelenleri sizlere bu yazıda sunulmuştur .zihin açıcı ollaraak hangi şifalı bitkiler nasıl kullanılır ? Bu konuda merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz . . .

 

 

 Yediğimiz gıdalar daha iyi öğrenme , dikkati toplama vede belleği geliştirmek için birebir… Havuç hatırlama yeteneğini artırırken , ananas ezber için avantaj lı .Besinler daha iyi öğrenme için çok önemli .
Örneğin havuç hatırlama yeteneğini , karides dikkat süresini , limon ise algılama yeteneğini artırıyor . Lahana ise sınav stresi için birebir . İşte algılama vede öğrenme için lüzumlu yiyeceklerin listesi…

SİNİR SİSTEMİ:
Ceviz , fındık , fıstık zihnin uzun süre çalışma direncini artırır . Beynin haberleşme maddelerinin oluşumunu hareketlendirir .

YARATICILIK: Zencefil içerdiği maddeler ile beynin yeni fikirler üretmesini sağlar . Kan sulandığı için daha serbest akar , beyin oksijenle beslenir .

BELLEK: Havuç hatırlama yeteneğini artırır . Beynin metabolizmasını canlandıran Enzim(enzyme) lerdendir . Bir ufak tabak sıvı yağlı havuç salatısı önerilir . Ananas , ezberlemek için çok avantaj lıdır . Diğer meyvelerde bulunmayan mangan elementini içerir .

MUTLULUK: Mesut yken daha iyi öğreniriz . Enerjimiz pozitif olur . Kırmızı biber acı verse de vücudun kendi hormonu oluþan endorfinin salgılanmasını hareketlendirir . Çilek , stresin etkilerini azaltır . Muz da beyne mesut luk veren seratonin maddesi içerir .

ÖĞRENME: Lahana , Troid(guatr) bezlerinin aktivitesini azaltır . Bu da sinirliliğe iyi gelir . Sınav öncesi stres için önerilebilir . Limon , algılama yeteneğini artırır . Yeni öğrenilecek veri lerin öncesinde tavsiye edilir .

DİKKAT TOPLAMA: Karides beynin besinidir . Vücuda önemli avantaj ı oluþan Omega 3 yağ asitleri sağlar . Dikkat süresini uzatır . Soğan aşırı yıpranmaya , fiziksel yorgunluğa karşı kanı sulandırır . Beyin oksijeni daha zor olmayan alır .

 


Zihin Açıcı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp