Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Zihin Açıcı Yiyecekler

 Zihin  Açıcı  Yiyecekler vede bilmeniz gerekenler .

 

 

 

 Zeka Gelişimi Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

İnsanlarda zihin açıcı şifalı pek çok bitki bulunur . Bu zihin açıcı şifalı bitkilerden en tesirli vede en iyi gelenleri sizlere bu yazıda sunulmuştur .zihin açıcı ollaraak hangi şifalı bitkiler nasıl kullanılır ? Bu konuda merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz . . .

 

 

 

 Zihin Açan Yiyecekler:

Sağlıklı beslendiğimiz vakit her şekilde bunun avantaj sını fiziksel yada zihinsel şekilde görüyoruz . Peki hangi yediğimiz gıdalar zihin açıyor ? Merak ediyor musunuz ? O vakit yazımızı okuyun . İşte zihin açan gıdalar …-Bellek: Havuç hafızanızı kullandırır . Hatırlatmada çok avantaj lıdır . Enzim(enzyme) lerin calısması için beynimizin metabolizmasını yoguın şekilde harekete sokar . Ezber konusunda en iyisi ananastır . Ananas’da mangan elementi vardır .-Öğrenme: Lahana ise Troid(guatr) bezlerinin aktivitesini düşürür . Sinirlere iyi gelir . Sınavlardan önce bol lahana yiyebilirsiniz . Limon , anlık algılama da çok iyi gelir . Yeni alınan veri lerden önce kullanılmalıdır .-Dikkat toplama: Aslında beynin besini karidestir; vücuda çok önemli vede avantaj ı oluþan omega üç yağ asitlerini içinde barındırır . Dikkat süresinizi yükseltir . Soğan aşırı yorgunluga karşı kanı sulu hale sokar . Beyine oksijen daha iyi gider .
-Sinir Sistemi: Zihnin çevikliğini vede uzun süre sağlam kalmasını sağlamak için ceviz , fındık vede fıstık tüketilmelidir . Haberleşmeden beynin algılamasını hızlandırır .

-Yaratıcılık: Zencefil ise insanın yeni düsünceleri üretmesine yardımcı olur . Beyne oksijenin hızlı gitmesi için kan sulanır vede daha serbest akış içinde olur .

- Mesut luk: İnsan mesut yken daha iyi dinler vede anlar . Anot pozitif olur . Kırmızı biber vucutta endorfinin salgılanmasını hızlandırır . Çilek , sıkıntıları vede stresi azaltır .Muz beyinde yaşanan mesut luk seratonin maddesi içerir .
Benzer Konular:

    Ender Saraç’tan Ses Kısılmasına Bitkisel(doðal) Çözüm
    Unutkanlık İçin Çözüm Yöntemleri
    Sağlık Açısından Kuruyemişler
    A Vitamini Hakkında - A Vitamini Olan Besinler
    Sivilce(akne) nin Sebep i Çinko Eksikliği
    Seksin Bilmediğiniz Yönleri
    Bitkisel(doðal) Yağlar Nelere Avantaj lıdır ?
    Yeşil Çayın Avantaj ları
    Çiğ Gıda Rejimi
    Şarap İç Ömrün Uzasın
    Zayıflatan Kürler : Al Lahana - Maydanoz- Limon Kürü
    Selülitlerden Kurtulmak Artık Çok Basit
    Meyve vede Sebzelerinizi Taze Tutmanın Yolları
    Baş Ağrısına Çözüm Ceviz
    Protein Bakımından Varlıklı Besinler Nelerdir ?
    Yazın Formda Kalabilmek İçin Yapılması Gerekenler
    Ender Saraç’tan Mucize Rejim
    Ender Saraç’tan Kalbi Koruyan Salata
    Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları
    Kilo Vermeye Başlamanın 10 Yolu


Zihin Açıcı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp