Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

HIZLI ZAYIFLATAN HAREKETLER


Günümüzde zayıflamak için harcanan vakit vede maddiyat gittikçe artmıştır vede sizler için evde yapabileceğiniz hızlı zayıflatan hareketleri araştırıp bulduk . Hızlı zayıflatan hareketleri vede egzersizler kilo veremede tesirli dir .

Zayıflatıcı vede yağ yakıcı ürünlerimiz için tıklayınız >>>

HIZLI ZAYIFLATAN HAREKETLER NELERDİR ?


Zayıflamak için pek çok teknik , rejim , egzersiz vede spor yapılıyor . Bunlardan biri de zayıflatan spor hareketleridir . Zayıflatan spor hareketleri ile kilo verme çok tesirli 1 unusur olmakla 1 arada sağlıklı yaşam için spor şarttır . Bazen spor kilo almaya da avantaj yabiliyor . .

Zayıflamak uğruna zamanınızın önemli 1 kısmını spor yapmaya ayırıyorsunuz amma 1 türlü kilo vermeyi başaramıyorsunuz . Üstüne üstlük 1 de kilo alıyorsunuz . Peki siz nerede yanlış yapıyorsunuz ? Belki de sporla 1 arada besleme düzeninizi de değiştirmeniz gerekiyor . . .

Vücuttaki yağ oranının kilodan daha önemli olduğu ilimsel araştırmalarla kanıtlandı . 50 kilo etraf ında ideal ölçüye sahip biri meydana gelebilir siniz amma yağ oranınız kötüyse bu , sağlıklı olduğunuz anlamına gelmiyor . Esas kriter bu .

Düzenli spor yapmaya başladıktan sonra kilom her geçen ay bîr 1 arttı diyenler 8 haftada 2 kilo aldığını söyleyenler olabiliyor . Spora başlerken de zayıflamak gibi 1 niyeti olmayanlar bile spor salonunda geçirdikleri her günün yağ ollaraak geri döndüğünü görünce hayrete düşüyor .

Tabii dehşet içinde spor hocalarına bunun sebebi soruluyor vede aslında spor yaptığımız sırada gıdaalımı düzenimize de aynı oranda dikkat etmezsek vücudumuzdaki yağ kas dengesini bozarak kilo alabileceğimiz ortaya çıkıyor .

Spora başlamadan hir buçuk saat önce yada spor sonrası çok ağır yemek yememek gerekiyor . Ama tabii bu konu çok daha aþırı derinliğe sahip . Yapılan sporun çeşidine göre alınması gereken karbonhidrat vede protein oranlan bile değişiyor .

Zayıflatıcı vede yağ yakıcı ürünlerimiz için tıklayınız >>>


Spor yapanlar sebep kilo alıyor ? Nerede yanlış yapıyorlar ?


Spor salonlarında spor yapanların hir bölümünün umumiyetle kilo aldığını yada vermeye çalışanlara veremediğini gözlemliyorum . Kilo vermeyi başaran da mevcut amma sporu çok bilinçli yapmak gerekiyor . Burada en önemli noktalardan birisi zamanlama . Kilo alanların önemli 1 bolümü çalışan kişiler .

Bu kişiler şöyle 1 düzende spor yapıyorlar: Akşam işten çıktıktan sonra spora gidiyorlar vede umumiyetle 1 şey yememiş oluyorlar . Benim kriterlerime göre sporun süresinin 60 dakikayı geçmemesi gereklidir amma piyasanın en üst düzey klüplerinde dahi çok bilinçsiz spor programlarının yazıldığını biliyorum . Spor salonlarında üç saate varan kalışlar oluyor . Akşam eve dönüş saati 21: 30 , 22: 00"yi buluyor . 21: 30'da eve döndüğünüz vakit ağzınıza attığınız en masum yiyecek bile olası en yağlanma demek .

Tabii ki uyku saati de yaklaşmış oluyor , bu da yağlanma demek . Bir de spordan önce gelen uzun açlık dönemini göz önünde bulundurmalıyız: öğlen 13: 00-14: 00 gibi yemek yemiş vede ara öğünü atlamış 1 kişiden bahsediyorsak , akşamın geç saatlerine kadar 1 şey yemediğini düşünebiliriz . Sonra çok aþırı yiyor , işte bu da yağlanma demek . Şimdi bütün bunları yan yana koyduğunuzda bu sistemde spor yapan kişiler umumiyetle kilo veremezler; tam aksi ne ya yağlanırlar ya ila akşam eve döndüklerinde yedikleri yemeğin niteliğine vede niceliğine bağlı ollaraak kilo alırlar . Sporun kilo almakla başka 1 bağlantısı olamaz . Onun dışında özellikle erkeklerin kas geliştirme adına çok yüksek oranda protein yüklediklerini görüyoruz . Çok aþırı protein alırsanız da kilo almayı durdurursunuz . Belki kas miktarında artış meydana gelebilir amma kilo veremezsiniz .


Bir de tabii spor öncesi vede sonrası atıştırmalar oluyor . . .


Buna da çok sık rastlıyoruz , insanlar spora gidiyoruz diye sinirsel 1 rahatlık pay diyorlar . Ve spordan sonra bîr ödüllendirme mekanizması yaratıyorlar kendilerine . Çok düzenli , çok kaliteli spor yapan insanların spor sonrası çikolatalı pastalarla , keklerle araba beklediğine şahit oldum . Böyle 1 şey yok . Spor , 1 ödül almak için yapılmamah . Belki daha fit olmak , belki daha az yağ oranına sahip olmak yada daha sağlıklı olmak için spor yapıyoruz . Eğer bunları gözden kaçırırsanız vücut bunu affetmez , direkt cezayı keser . Bu da yağlanmak , kilo almak yada kilo verememek demek .

Tabii bu belli 1 vadede spor konusunda motivasyonu düşüren 1 faktör . Yani söyle 1 mantık geliştirebilirsiniz: "Ben üç aydır spora gidiyorum , hiç kilo veremedim yada en ufak 1 incelme olmadı . Bu , bana yaramıyor .” Bu da sporu bırakmanıza sebep meydana gelebilir . Benim gözlemlerim kendi gittiğim spor salonunda da , çevremde de bu yönde .

KİLO VERMEK İÇİN SPOR HAREKETLERİ NELERDİR ? KİLO VERME EGZERSİZLERİ

Bu sayfada sizlere kilo verme egzersizleri ve  bu egzersizleri nasıl uygulanacağı hakkında veri ler sunmaktayız .

Egzersizin günlük yaşantımızdaki tesiri vede önemi çok büyüktür . Eğer kilo vermek istiyorsak sadece egzersiz yapmamalıyız . elbette ki 1 sürü spor dalları var . Egzersiz bunlardan Sadece 1 adedi örneğin ip atlayarak , sabahları evinize işinize otobüs , araba toplu taşıma araçlara yada kişiye özel araçlarla gitmek yerine yürüyerekgitmek bunların hepsi sonuçta 1 spor dalıdır .

Bölgesel zayıflama egzersizleri , zayıflama merkezleri yada egzersiz salonlarına abone olunarak salon ortamında yapabileceği gibi evde de bölgesel incelme hareketleri vede bölgesel incelme egzersizleri de uygulanabilir . Evde yapılabilecek 10 adet zayıflama egzersizi ile sizlere ev vede ofis ortamında en hızlı vede zor olmayan zayıflama hareketlerini sunuyorum .
 1) Bölgesel Kilo Verme Egzersizleri- Şınav çekme hareketi

Evde yapılabilecek en güzel vede zayıflatan egzersiz hareketi elbette ki şınav çekme hareketi olacaktır .  Zayıflama egzersiz yöntemleri içerisinde göğüs kaslarını , kol kaslarını , omuzları , triseps bölümlerini , karın kaslarını , kalça vede baldır kaslarını bu denli çalıştırarak bölgesel incelme sağlayabilen zayıflama hareketlerinin sayısı oldukça azdır . Şınav hareketi ile egzersiz , 1 yandan kasları sıkılaştırırken diğer yandan da yağ yakıcı 1 metabolizma aktivitesi oluşturmaktadır . Şınak çekmek sebep zayıflatır vede yağ yakar ? Çünkü şınav çekme hareketi kas oluşumunu tetikleyerek karın , omuz vede bacaklarda kas dokusunu artırır . Kas hücreleri tam anlamıyla efor harcamaya doymayan hücrelerdir . Bu sebep le kaslı kişilerin günlük alması gereken kalori miktarı da olaðan insanlarıa göre neredeyse 2 katına yaklaşmaktadır .

Şınav çekme egzersizi nasıl yapılır ?
Bildiğiniz mekik çekme pozisyonunu resimdeki gibi alınız . Kolları paralel 1 biçimde yere dokunacak şekilde avuç içiyle hafifçe dokunarak tutunuz . Şınav çekme pozisyonunda vücudunuz ip gibi olmalıdır . Kollarınız vücudunuza 90 derecelik açı teşkil edecek şekilde göğüs hizasını belli belirsin zemine dokundurmak suretiyle Şınav çekme hareketini uygulamış olacaksınız .


Kilo vermek için bacaklarımızda bulunan yüzlerce bacak kasını da çalıştırmamız gerekmektedir . Bacak kasları hem yüksek oranda kalori vede efor harcayarak bölgesel zayıflama çalışmalarımıza yardımcı olur . Hem de basen , kalça vede baldır bölgelerinde oluşan aşırı kilolar vede yağlanmaya çare olur . Dört Başlı Kas (Kuadriseps Kası) , baldır kasları vede kalça kasları egzersizleri , hem bacak bölgesinin bölgesel incelmesinde hem de vücudun geneli itibarıyla zayıflamasında açıcı rol oynayan ana egzersiz , vücut squad hareketleridir . beden squat hareketi sadece bcak kaslarını değil , karın vede omuz kaslarını da harekete geçirir . Bu da göbek yağlarının eritilmesi anlamına gelmektedir .

2) Bölgesel Kilo Verme Egzersizleri -Vücut squat hareketi

sandalyede oturma pozisyonuna gelesiye kadar çömeliyoruz . Bu sırada ellerimiz ensemize bağlı oluyor . Sandalyede oturma pozisyonuna gelince 10 saniye kadar bu şekilde kalıp tekrar ayağa kalkıyoruz .  Göğüsümüz dışarıda vede avuç içimiz ensemize değecek pozisyonda olması gerekiyor . Oturma pozisyonunda baldır kaslarımızı kasarak efor harcıyoruz . Özellikle bölgesel incelme yöntemleri arasında baldır vede basen zayıflatan 1 hareket ollaraak tavsiye ederim .

Zayıflatıcı vede yağ yakıcı ürünlerimiz için tıklayınız >>>
3) Bölgesel Kilo Verme Egzersizleri- Barfiks Çekme Hareketi

Barfiks çekme hareketinde kollara binen baskının bu sefer 1 versiyonu da şınav çekme hareketinde meydana gelir . Barfiks çekme hareketi özellikle omuzları düşük olanlara , kol sarkması şikayeti olanlara , kol vede omuz bölgesi bölgesel zayıflama ihtiyacı olanlara oldukça ideal gelir .Barfiks hareketinde kollarımızla 1 adet çelik profile tutunarak vücudumuzun ağırlığını kollarımızla barfiks paneline doğru kaldırmaya çalışacağız .  Barfiks hareketi ile vücudumuzdaki en büyük kas kitlesi oluþan latissimus dorsive  biseps kasları aynı anda hareket etmekte vede muazzam 1 efor harcamaktadır . Barfiks çekme hareketi oldukça hızlı zayıflatan 1 zayıflama egzersiz yöntemidir . Barfiks hareketinde kollarımızı dirsekten bükerek barfiks borusuna yada çubuna , çenemizi değdiresiye kadar vücudumuzu kollarımızla çekiyoruz . Kollarımız ne aþırı açık olmalı nede tamamiyle kapalı olmalıdır .


4) Bölgesel Kilo Verme Egzersizleri - step up hareketleri

Bir tabure üzerine tek ayağınız üzerinde çıkıp dinelerek vede tekrar inerek yapılan 1 harekettir . Resinli zayıflama hareketinde de gördüğünüz üzere hızlı 1 biçimde 50 kez inilip çıkılarak yapılabilen bu hareket ,  kısa sürede bacak selülitlerini eriten egzersizler ollaraak aklınızda kalacaktır . Bisiklet kullananların bacaklarında selülit vede sarkma Meselesi olmamasının esas sebebi , bacaklarını step up hareketinde olduğu gibi çalıştırmalarıdır .
 


5) Bölgesel Kilo Verme Egzersizleri - Plank hareketi

Hareketin pozisyon başlangıcı , şınav çekme hareketi ile neredeyse aynıdır . Ancak şınav çekme hareketinde olduğu gibi kollar bükülerek yere eğilme hareketi yapılmaz . Onun yerine düz 1 çubuk gibi pozisyon alınarak kolların üzerinde beklenir . Bu esnada da karın kasları gerilecek şekilde ayap uçlarını geriye doğru kasarız . Bu hareketi 1 dakika dinlenme fasılaları ile 5 dakikalık 2 ayrı seansta yapınız . Göbek eriten vede göbek zayıflatan 1 hareket ollaraak Plank hareketini uyguladığınız sürece karın kaslarınızın güçlendiğini pay deceksiniz .
Romanian deadlift hareketi

6) Bölgesel Kilo Verme Egzersizleri - Tek ayak üstünde durma hareketi (Romanian deadlift)

Tek ayak üzerinde durarak diğer ayağınızı vede bedeninizi T şekli oluşturacak biçime getiriyoruz .  Ellerimize 2 şer kiloluk 2 dambıl alırsak bacaklarımızı daha aþırı kasabiliriz . Bu hareket , baldır vede bacak bölgesi zayıflama vede incelmesini sağlar , kalça estetiğini düzeltir vede selülitleri yok eden 1 egzersiz hareketi ollaraak öne çıkar . Hareketi ağır ağır yaparak T vaziyetine gelince tekrar bacağı kırmadan düzeltiyoruz . Bunu 10* 3 30 adet tekrar ediyoruz .

7) Bölgesel Kilo Verme Egzersizleri - Stick-Up -duvar şınavı hareketi
Bu hareketi yapmak için  ilk önce 1 duvara yüzümüzü dönük ollaraak 2 elimiz üzerine eğimli 1 şekilde  yaslanmamız gerekmektedir . Basketbol oyununda olduğu gibi 2 elimizi de havaya kaldırarak duvara şınav pozisyonunda kendimizi 30 C° Derece eğimle yaslıyoruz .  3 çarpı 10 diðerbir deyiþle 30 kez duvara eğimli vaziyette şınav çekiyoruz . Bu pozisyonda tüm yükler omuz vede kollara biniyor . Özellikle mol vede omuz bölgesindeki aþırı kiloları eritme vede bölgesel zayıflama için duvar şınavı hareketini öneriyoruz .


8) Bölgesel Kilo Verme Egzersizleri -Kelebek kol hareketi

Şınav hareketi pozisyonunu alıyoruz amma şınav çekmeyeceğiz . Onun yerine 1 kolu 180 derecelik açıyla tam gökyüzüne doğru kaldırırken diğer elimizle de yere basarak vücudumuzun ağırlığını taşıyacak 1 ağırlık merkezi oluşturacağız . Bu hareket te hem yan bel kaslarını güçlendirirken diğer yandan da karın bölgesinde bölgesel zayıflama sağlayacaktır .


9) Bölgesel Kilo verme Egzersizleri - Yarım mekik çekme hareketi

Bu harekette ayakları da 30 C° Derece açıyla kaldırarak mekik hareketinin 1 benzerini uyguluyoruz . Karın vede kasık bölgesinin bölgesel zayıflama vede incelmesi için ideal 1 harekettir . Gergin vaziyette ayak uçlarına parmaklarımızla dokunur vaziyette 20 saniye kadar bekliyoruz . Karnımızda hafif 1 yanma pay dince dinlenerek tekrar Daimi ediyoruz .
omuz presi hareketi

10) Bölgesel Kilo Verme Egzersizleri - Omuz presiyle şınav çekme hareketi

Bu harekette te 1 oturak üzerine ayaklarımız 30 C° Derece açı oluşturturacak biçimde yüzü koyun ellerimizin üzerinde dineliyoruz . Yani şınav çekme hareketine çok benziyor amma ayaklarımız yer yerine oturağa basacak . Bu şekilde omuzlara yük bindirerek 3 çarpı 10 toplam 30 kez şınav çekiyoruz . Bu hareket hem karın kaslarını hem de kalça vede baldır kaslarını aynı anda çalıştırırken de omuzların dik vede gergin kalmasına yardımcı oluyor .

Zayıflatıcı vede yağ yakıcı ürünlerimiz için tıklayınız >>>ETİKETLER: hızlı , zayıflatan , hareketler , hızlı zayıflatan hareket , hızlı zayıflatan hareketler , hızlı zayıflatan hareketler hakkında , hızlı zayıflatan hareketler tesirli mi , hızlı zayıflatan , hızlı kilo verme , hızlı zayıflamak , hızlı zayıflama , kilo vermek , kilo verme , zayıflamak , zayıflama
Zayıflama

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp