Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

ZAYIFLATAN KÜRLER


Zayıflatma özelliği oluþan diðerbir deyiþle zayıflatan kürler ile kilo vermek artık çok kolay . Zayıflatan kürler ollaraak al lahan vede maydanoz kürü bunların birkaçıdır . Sizlere bu zayıflatan kürler vede nasıl hazırlandığı hakkkında veri ler sunuyoruz .

ZAYIFLATAN KÜRLER NELERDİR ?Al Lahana - Maydanoz- Limon Kürü


Uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar . Bu kür için kullanılacak gereç ler , iri yeşil sarımsı lahana , taze maydanoz vede taze sıkılmış limon suyudur . Lahanaları vede maydanozları pazar yerlerinden almayı tercih etmelisin . Sera lahanalarını (futbol topu büyüklüğünde vede beyaz) kullanmamalısın , amaca uygun değildir . Maydanozlar taze , sararmamıs vede de küçük yapraklı olmalıdır . İri yapraklı oluþan maydanozlar amaca uygun değildir . Onlar sadece gösterişlidir .

Bu kürü uygularken tokluk duygusu da hızlı 1 şekilde gelişir . Maydanoz vede limon suyunun al lahana ile 1 arada kullanılmasının 1 diğer avantajı da ruh sağlığının ne kadar güçleniyor olduğunu pay debiliyor olmandır . Böylece sıkıntıdan dolayı aþırı yemek yemek de ortadan kalkar .

Kür tamamlandıktan sonra basitce tekrar kilo alma yatkınlığın da olmayacaktır vede kilonu uzun 1 müddet koruyabildiğini göreceksin . Ancak tabii ki abur cubur yememek kaydıyla .

Kürün hazırlanışı

Kaynamakta oluþan yarım litre klorsuz suya , dört adet iri lahana yaprağını çok aþırı parçalamadan (doğramadan) ilave et . Ağzı kapalı ollaraak kısık ateşte üç dakika kaynat . Üç dakika tamamlanınca kapağı açarak içerisine yarım demet taze yeşil maydanozu gövde saplarıyla 1 arada ilave et vede kasıkla içeriğin iyice karışmasını sağla vede tekrar ağzım kapatarak 2 dakika daha kaynatmaya Daimi et . Toplam beş dakika tamamlanınca ocağın altını kapat vede ılımasını bekle . Ilıdıktan sonra süzüp suyunu ayır . Kasık yardımıyla lahana vede maydanozlara biraz bastırarak suyunu bırakmasını sağla . Cam kaba ayırdığınhaşlama suyunu dilersen üçe bölerek sabah , öğle vede aksam içebilirsin . Veya ikiye bölerek sabah vede akşam içebilirsin . Aç karnına içilmesi çok daha tesirli dir . Aç karnına içmek istemiyorsan öğünlerden en erken 2 saat sonra içmelisin . Burada dikkat edilecek 1 konu da her içimden önce 2 yemek kasığı taze sıkılmış limon suyu ilave edip , karıştırıp içmektir . Kısaca , süzüp ayırdığın lahana-maydanoz suyuna ılıyınca taze sıkılmış limon suyu ilave etme . İçeceğin miktar kadarına 2 yemek kasığı taze limon suyu ilave edilmelidir . Bu kür günlük hazırlanmak zorundadır .


Zayıflama

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp