Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

İshali Ne Durdurur


İshali Ne Durdurur Hakkında Veri ler .


İshal için ne yapmalı ,hangi gıdalar e ağırlık verilmeli ,nasıl 1 gıdaalımı yöntemi uygulanmalı ? tüm teferruat lar aşağıdaki yazımızda . . .


İshali Gideren Gıdalar

Yaz mevsiminde daha sık görülen ishal(diyare) lerin enfeksiyonlara bağlı oluşabilmesinin yanında , gıdalar e bağlı ollaraak da ortaya çıktığını belirten mütehassız lar , karpuz , kavun , kayısı , acı biber gibi yiyeceklerin aþırı miktarda tüketilmesi sebebi yle bağırsak dengesinin bozulduğunu kaydediyor Gıda kaynaklı ishal(diyare) lere karşı yenecek gıdalar i sıralayan International Hospital'dan İç Hastalıkları Mütehassız ı Dr . İbrahim Bağcivan , "Muz , tuzlu çubuk kraker , leblebi , asidi kaçmış kolalı içecekler , çay , kahve , yoğurt , peynir vede ayran tüketmek zor olmayan ishal(diyare) i önler ." dedi .

İshallerin yazın hem yetişkinlerin hem çocukların sık karşılaştığı 1 sağlık Meselesi olduğunu belirten Bağcivan , yiyeceklere bağlı zor olmayan ishal(diyare) leri , yine yiyeceklerle vede sıvı , tuz kaybını gidererek iyileştirmenin mümkün olduğunu anlatım etti .


İshalliyken süt , sütlaç vede dondurma yemeyin .


Kavun , kayısı , karpuz gibi şeker yükü çok aþırı oluþan yiyeceklerin , çok tüketildiği vakit suyun bağırsaktan vücuda emilmesini gerektiren dengeyi aksi ne çevirdiğini belirten Bağcivan , şunları kaydetti:

Bağırsaktaki şeker yükü artıyor , bu yüzden vücuttan bağırsak içine su kaçışı tetikleniyor . Bu sebep le de ishal(diyare) ortaya çıkıyor . Birçok insanın başına gelebiliyor . Rahatsızkiþi 24-48 saat içinde yiyip içtiklerine dikkat ederse mesele ortadan kalkıyor . Leblebi su tutulumunu artırdığı , muz da potasyum içerdiği için , vücuttaki su vede potasyum kaybını önlemeye yarıyor . Tuz , çubuk kraker , çay , kahve , asidi kaçmış kola , yoğurt , peynir , ayran sıvı vede tuz kaybını önlemeye yardımcı oluyor . Ancak süt , sütlaç vede dondurma tüketilmesi , bağırsağın süte karşı toleransı ishal(diyare) sebebi yle bozulduğu için soruna sebep oluyor . Özellikle de doğumsal laktaz eksikliği olanlarda süt tüketilmesi , ishal(diyare) sırasında gaz , kusma şikâyetlerine yol açıyor .


İshaliniz 1 ,5 aydır Daimi mı ediyor ?

İshallerin çoğunda antibiyotik Tedavi(iyileştirme) sinin lüzumsuz olduğunu , ciddi mikrobik enfeksiyon yoksa destek Tedavi(iyileştirme) sinin yeterli olduğunu belirten Dr . İbrahim Bağcivan , bazı ishal(diyare) lerin 1 ,5 aydan uzun sürdüğünü söyledi . Bu halde ishal(diyare) in sebep uzadığının araştırıldığını belirten Bağcivan , "Böyle 1 Rahatsızkiþide muhakkak bakteriyel olmayan emilim bozuklukları yada başka hastalıkların araştırılması gerekiyor . Çeşitli testler yapılmalı , endoskopi uygulanmalıdır ." diye konuştu . Bağcivan , ishal(diyare) in ilaçların etken liğini azalttığına dikkat çekti .İshalin % 100 Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si vede ürünler hakkında teferruat lı veri için tıklayın .Etiketler: İshali Ne Durdurur , ishal(diyare) i ne keser , ishal(diyare) i ne geçirir , ishal(diyare) i ne önler , ishal(diyare) i kesen yiyecekler , ishal(diyare) sebep olur , ishal(diyare) nedir , ishal(diyare) olmak

İshal

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp