Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

İshal Mide Bulantısı

 

İshal vede mide bulantısı görüldüğünde ne tür yaklaşımlarda bulunulması gereklidir ? tüm teferruat lar aşağıdaki yazımızda . . . .

 

İshal vede Mide Bulantısı Hakkında

 

Kusma vede ishal(diyare) her yaşta çocukta sık görülen yakınmalardır . Aynı anda başlayabilir yada kusmanın ardından ishal(diyare) gelebilir . Kusma vede ishal(diyare) in pek çok sebebi meydana gelebilir , fakat en sık kusma sebebi sindirim sistemine alınan 1 virüs yada yenilen gıdalardır . İshal de en sık yenilen gıdalardan , enfeksiyondan yada antibiyotik alımından ortaya çıkar .

 

İshalin % 100 Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si vede ürünler hakkında teferruat lı veri için tıklayın Kusma vede İshal Kusma anne babaları en çok endişelendiren emare lerden biridir . Bu endişe vede panikle de bazen yanlışlar yapabilirler . Örneğin çocuğun susuz kalacağından korkup hızla birşeyler içirmeye çalışmak doğru değildir . Evet , sıvı alması gerekmektedir , amma bunun yavaş yavaş , yudum yudum olması emilebilmesine olanak sağlayacaktır . Yemek için teklifte bulunmamak en iyisidir . Altta ciddi 1 sebep yoksa , çoğu kusma yaklaşık 12 saatte geçecek , çocuk rahatlayacaktır . Yudum yudum vereceğiniz sıvı , su yada doktorunuzun önereceği tuz-şeker karışımı olabilir . Kusma azalınca sıvı verme hızını arttırabilirsiniz . Ancak , çocuğun susuz kaldığından endişe ediyorsanız , kaybını yerine koyamadığınızı düşünüyorsanız , hemen doktorunuza ulaşmalısınız .Sindirim sistemine aldığımız virüsler , önce kusma ardından ishal(diyare) e yol açarlar . İshalde de çocuğun sıvı kaybını karşılamak çok önemlidir . Eğer , ishalle kaybettiği sıvıyı verdiğiniz içeceklerle telafi edebiliyorsanız , ne kadar sık gaita yapsa da mesele olmayacaktır . Eğer , yemek istiyorsa , barsak hareketlerini hızlandırmayacak muz , şeftali , elma , patates , ekmek , pirinç , yoğurt ( özellikle probiyotik yoğurt ) gibi gıdalar verebilirsiniz . Eğer Rahatsızkiþi anne sütü alan 1 bebekse , emmeyi sürdürmekte avantaj vardır , böylece ishal(diyare) i daha zor olmayan atlatacaktır .

Kusma vede ishal(diyare) durdurucu ilaçları , doktorunuz umumiyetle önermeyecektir . Çünkü; kusma vede ishal(diyare) vücudun kendini rahatsız eden maddeyi uzaklaştırması için avantaj lı mekanizmalar ollaraak kabul edilmektedir . 

 


İshal

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp