Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

İbrahim Saraçoğlu Ürtiker Tedavi(iyileştirme) si

İbrahim Saraçoğlu Ürtiker Tedavi(iyileştirme) si Hakkında Genel Veri ler

 

İbrahim Saraçoğlu ürtiker Tedavi(iyileştirme) si;ibrahim saraçoğlu ürtiker Tedavi(iyileştirme) si hakkında merak ettikleriniz vede daha fazlası için aşağıda sizin için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz . . .

 

YÜZDEN FAZLA HASTALIK İÇİN HAZIRLANAN BİTKİSEL KÜRLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN . . . . .

 

 

  Ürtiker Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .


 Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlu ürtiker Tedavi(iyileştirme) sini vede ürtiker hastalığına iyi gelen şifalı bitkileri açıklıyor . Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlu'nun ürtiker Tedavi(iyileştirme) sine iyi gelen bitkisel(doðal) kürlerini bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

Ürtiker Kurdeşen nedir emare leri bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri İbrahim Saraçoğlu ndan tavsiyeler ile önemli 1 sağlık Meselesi na parmak basıyoruz . Ürtiker rahatsızlığı toplumda çok yaygın vede çok can sıkıcı 1 hastalıktır . Kurdeşen kaşıntıları ile karakterize oluþan bu rahatsızlık , sulu kaşıntılı şişlikler yapmaktadır .

Ürtiker (kurdaşen) ciltte meydana gelen umumiyetle kaşıntılı yuvarlak(oval) yada oval şişliklerdir . Bazen kırmızı olmakla 1 arada Daima böyle olmak zorunda değildirler . Ürtiker plakları derideki allerji ile alakalı hücreler (mast hücreleri) histamin adı verilen vede kılcal damarlardan sıvı sızmasına sebep oluþan maddeleri salgılarlar . Damarlardan sızan bu sıvılar deride birikirler vede emare len şişliklere sebep olurlar .
Çoğu insan bu şişlikleri gördüğünde alerjik 1 reaksiyondan şüphelenirler . Ancak ürtiker plakları bazen sıcak soğuk güneş ışığı egzersiz stres cildin 1 bölgesine uzun süreli basınç uygulanması ateş yada çok sıcak banyoya bağlı cildin sıcaklığında ani artış yada cildi tahriş eden kimyasal 1 madde (kozmetik 1 madde yada sabun gibi) gibi fiziksel kaynaklı etkenler de ürtiker gelişimne sebep meydana gelebilir . Ürtiker plakları tüm vücudu ilgilendiren allerjik 1 reaksiyonun da emare leri meydana gelebilir :

Ürtiker kurdeşen sebep leri sebep leri

- Solunumla alınan alerjenler: polenler hayvan tüyleri küfler

- böcek ısırıkları (özellikle arı) bazı ilaç enjeksiyonları

- yiyecekler : fındık-ceviz gibi yiyecekler balık vede deniz ürünleri süt ürünleri gıda katkı maddeleri penis(erkeklikorganı) ilin yada aspirin gibi ilaçlar .

İnsanların yaklaşık %20 sinde yaşamları boynca en az 1 kez ürtiker gelişmektedir . En sık ürtiker gözlenen yaşlar 20-30 yaşlar arasıdır . Nadiren tüm vücudu etkileyen vede yaşamı tehdit eden boyuttaki anaflaktik şok adı verilen alerjik durumlarda da ürtiker ortaya çıkar . Bazı durumlarda ürtiker plakları 6 hafta yada daha aþırı süre kalabilir vede kronik (idiyopatik) ürtiker adı verilir . Sıklıkla kronik ürtikerin sebebi bulunamaz vede 1 süre sonra kendiliğinden geçer .

Ürtiker Kurdeşen emare leri nelerdir

Ürtiker plakları beyazımsı yada et renginde kabarıklıklar ollaraak gözlenirler; bazen kımızı 1 bölge ile çevrilirler (eritem) . Tipik ollaraak yuvarlak(oval) yada ovaldirler sıklıkla kaşınırlar . Büyüklükleri değişkendir vede bazen çok büyük alanlar oluşturabilirler . Her hangi 1 cilt bölgesinde ortaya çıkabilirler acnak sıklıkla kol vede bacaklarda görülür . Çoğu ürtiker plakları kısa sürede ortadan kaybolur fakat Rahatsızkiþi aynı duruma maruz kalıyorsa 24-72 saatlik vakitler da yeni alanlar ortaya çıkmaya Daimi edebilir .

Eğer ürtiker tüm vücudu ilgilendiren alerjik 1 reaksiyonun ilk emare leri ollaraak gelişmiş ise gelişebilecek diğer bulgular şunlardır: dilde dudaklarda vede yüzde şişme solunum güçlüğü şuur bulanıklığı göğüste daralma / sıkışma hissi . Bu emare lerin araştırılması vede geliştiğinde acilen sağlık birimine müracaat etmek önemlidir çünkü bunlar anaflaktik şok habercisi meydana gelebilir .

Ürtiker Tanı: Ürtiker nasıl anlaşılır

Muayeneye vede gereklidir se alerjik deri testlerine göre tanı konur .

Aşırı yaygın olmayan ürtiker plakları umumiyen 8-12 saatte ortadan kaybolurlar . Ancak etken ortadan kalkmadığı sürece tekrarlayabilir .

Ürtiker den Korunma

Sizde ürtikere sebep oluþan durumları saptayabildi iseniz bunlardan uzak durarak ürtikerden korunabilirsiniz .

Ürtiker Tedavi(iyileştirme) si

Losyon yada krem türü 1 antihistaminik ilaç vede ilave ollaraak antihistaminik tablet yada enjeksiyon lüzumlu meydana gelebilir . Eğer Umumi 1 alerjiden şüphelenilmiyorsa kaşıntıyı geçirmek yeterli meydana gelebilir . Gerekli görülürse daha önümüzdeki Tedavi(iyileştirme) ler uygulanabilir .

İbrahim Saraçoğlu Ürtiker bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri

Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlu Habertürk’de yayınlanan Saba Tümer’in programında kurdeşen diğer adı ile ürtiker şikayetine karşı süpürge tohumunu önerdi .
Tıp dilinde Ürtiker adı ile anılan kurdeşen , 1 allerji çeşididir . Ciltte aniden başlayan vede 1 kaç saat sürebilen dayanılmaz kaşıntılar ile kendini göstermektedir .

Ciltte görülen küçük , kırmızı kabarcıklar , 1 müddet sonra şişebilir . Bu emare ler , bazen çok kısa zamanda geçebilir , bazen de uzun süre Daimi etmektedir .

Sebebi , böcek yada arı sokması , bozuk yiyecekler , bazı yiyecekler , bazı ilaçlar yada aşırı C°de coþku lanma olabilmektedir . Tedavi(iyileştirme) ye başlamadan önce hastalığı doğuran sebebi bulmak gerekmektedir .

Kurdeşen-ürtiker için süpürge tohumu kürü

Bir yemek kaşığı süpürge tohumunu (Aktarlardan temin edebilirsiniz) havanda iyice ezdikten sonra günde 2 kez (sabah-akşam) aç karnına birkaç yudum su ile için . Bu kür kurdeşene karşı % 60- % 70 oranında tesirli dir .

Ürtiker Hastalığının Tedavi(iyileştirme) si Nedir ?

Tedavi(iyileştirme) , hastanın ürtikerinin niteliğini sınıflandırmak ile başlar .

            Fiziksel ürtikeri oluþan hastanın Tedavi(iyileştirme) si , fiziksel faktörlerin reaksiyonu nasıl tetiklediğinin açıklanması ile başlar . Laboratuar tetkikleri lüzumlu değildir . Etkenden uzak kalınması , atak sayısını sınırlamada oldukça etken meydana gelebilir . Bazı vakalarda antihistaminikler avantaj lı olabilse de , gecikmiş basınç ürtikeri oluþan hastalarda tipik ollaraak tesiri zdir .

Akut alerjik reaksiyonun diğer özelliklerinin de sıklıkla eşlik ettiği , akut vede ağır atak geçiren hastalarda uygun allerjenler ile cilt testleri dahil olmak üzere dikkatli inceleme yapılması gereklidir . Altı haftadan kısa süren ürtiker vede anjioödem vakalarının çoğu semptomatik önlemler ile yatışmaktadır vede çok nadiren tetkiklere ihtiyaç duyulmaktadır .

Kronik ürtikeri oluþan hastalarda , Halin vede uzun süren 1 mesele olma eğiliminin açıklanması lüzumlu dir . Sorunun 1 kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi yada diğer ciddi bir hastalık göstergesi olmadığının telkin edilmesi önemlidir . İleri laboratuar incelemeleri lüzumsuz dir vede çok nadiren işe avantaj sonuçlar sağlamaktadır , amma dikkatli 1 öykü vede fizik muayenenin ardından herhangi 1 ipucuna yönelik uygun tetkik yapılmalıdır .

Kronik ürtiker vede anjioödemi bulunan hastalara aşırı sıcak , aşırı yorgunluk , aþırı alkol alımı vede aspirin vede benzeri madde kullanımı gibi nonspesifik şiddetlendirici faktörlerden uzak durulması konusunda öneride bulunulmalıdır . Ilık duş , yulaf banyosu vede buz paketleri gibi basit öneriler geçici rahatlama sağlayabilir .YÜZDEN FAZLA HASTALIK İÇİN HAZIRLANAN BİTKİSEL KÜRLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN . . . . .


Etiketler: ibrahim saraçoğlu ürtiker Tedavi(iyileştirme) si ,ibrahim saraçoğlu ürtiker Tedavi(iyileştirme) si hakkında veri ler ,ibrahim saraçoğlu ürtiker Tedavi(iyileştirme) si nedir ,ürtiker , ürtiker hastalığının , ürtiker bitkisel , ürtiker hastalığının bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si , ürtiker hastalığının bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si hakkında , ürtiker hastalığının Tedavi(iyileştirme) si bitkisel , ürtiker hastalığının Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doðal) hakkında , ürtiker hastalığının Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doðal) yollarla , ürtiker hastalığının Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doðal) yolu , ürtiker hastalığının bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si nasıl uygulanır , ürtiker hastalığının bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si nedir , ürtiker hastalığının Tedavi(iyileştirme) si nedir , ürtiker hastalığının Tedavi(iyileştirme) si hakkında , ürtiker hastalığının Tedavi(iyileştirme) si varmı , ürtiker hastalığının Tedavi(iyileştirme) si ile , ürtiker hastalığının


Ürtiker

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp