Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ürtiker Bitkisel  Tedavi(iyileştirme)

 Ürtiker Bitkisel  Tedavi(iyileştirme) vede merak ettikleriniz

 

 

 

 

  Ürtiker Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

 

Ürtiker Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ,ürtiker (kurdeşen) hastalığının Tedavi(iyileştirme) si hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır .Ürtiker hastalığının Tedavi(iyileştirme) si hakkında daha teferruat lı veri sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz . .

 

 

 

 Kurdeşen (Ürtiker) deri döküntüleri ile ortaya çıkan 1 rahatsızlıktır .Kurdeşen hakkında şu yazımızda teferruat lı veri bulabilirsiniz: Kurdeşen nedir ? emare leri nelerdir ? Kurdeşen için bitkisel(doðal) çözüm önerilerini sizler için biraraya getirdik . , İbrahim Saraçoğlu vede dieğr mütehassız ların bitki kürleri şunlar:

Kurdeşen İçin Doğal Tedavi(iyileştirme)

Prof . Dr . kurdeşen hastalığına karşı karaciğerin temizlenmesi gerektiğini söylüyor . Kozmik beden temizliği yapılırsa karaciğer vede safra kesesi temizlenir . ’nin kurdeşen için bitkisel(doðal) çözüm önerileri şunlar: 1- Hindiba şerbeti , Sahdere şerbeti , Peynir suyu karıştırılıp bol içilir .
2- Ravend , karahelile vede koruk şerbeti peynir suyuyla içilir .

İbrahim Saraçoğlu Kurdeşen İçin Bitkisel(doðal) Çözüm: Kurdeşen-ürtiker için süpürge tohumu kürü

Bir yemek kaşığı süpürge tohumunu havanda iyice ezdikten sonra günde 2 kez (sabah-akşam) aç karnına birkaç yudum su ile için . Bu kür kurdeşene karşı % 60- % 70 oranında tesirli dir .

Ömer Osman Korkmaz Kurdeşen Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)

Bir tutam eğrelti otunu elinizde ufalayın . Suyun içine katın . Ayva ağacının dibinden 1 avuç toprak alıp ,o suyun içine ilave edin . Bu su ile haftada 3 kere banyo yapın .

Kurdeşen İçin Şifalı Bitkiler ( Dr . James A . Duke- Yeşil Eczane kitabı)

Doğal antihistaminler:   Papatya , yabani mercanköşk , sedefotu , fesleğen , ekinezya , rezene , incir , ginko , greyfurt , çarkıfelek çiçeği , tarhun , çay , kekik vede civan perçemi doğal antihistamin içerirler .

bünyelerde bu tip reaksiyonlar oluşturabilir; amma 1 de papatyanın içerdiği antihistaminik bileşiklere bakın: Apigenin , Bazı bitki mütehassız ları , papatyanın histamin alerjisi reaksiyonlarına yol açabildiğine dikkat çekiyorlar .

Kurdeşen İçin Bitki Çayı

Fesleğen , papatya , rezene , yabani mercanköşk , tarhun vede çaydan oluşan 1 karışımın çayını yapabilirsiniz . Bu bitkisel(doðal) karışımla hazırladığınız çayın birkaç bardağını banyo suyunuza dökmenizi yada kompres yapmanızı tavsiye ederim . Tabii içecek ollaraak da kullanabilirsiniz . Antihistaminikler vücudunuzun içinde de dışında olduğu kadar avantaj lı olacaklardır .

Kurdeşen İçin Avantaj lı Bitkiler

Maydanoz (Petroselinum crispum): Yapılan 1 ilimsel araştırma , maydanozun histamin salgılanmasını mani lediğini ortaya koymuştur . Eğer kurdeşen olduysanız , 1 parça maydanozun suyunu sıkıp havuç yada domates gibi sebze sularıyla karıştırıp için .

Domuzotu (Amaranthus): Dr . John Heinerman’a göre domuzotu tohumlarından yapılmış 1 çay , kurdeşen , Eczama(egzama) vede sedef yaralarını yıkamak için kullanabileceğiniz harika 1 solüsyondur . Bu çayı yapmak için 750 mi . kaynar suya 2 çay kaşığı domuzotu tohumu atıp , 15-20 dakika dinlenmeye bırakmanız yeterli olacaktır .

Zencefil (Zingiber officinale): Kanadalı herbalist Terry Willard , 1 yiyecek alerjisi sebebi yle kurdeşen olduğunda , 250 gr . zencefili büyük 1 kaseye doldurduğu 4 litre suya koyup beş dakika beklettikten sonra , elde ettiği solüsyonu banyo küvetine döküp içine girmiş . Bir süre bu şekilde kaldıktan sonra , 1 süngere döktüğü papatya çayı ile bütün vücudunu temizlemiş . “ daima işe yaradı ,” diyor .

Kurdeşen İçin Şifalı bitkisel(doðal) yağlar

Aromaterapistler kurdeşen Tedavi(iyileştirme) si için papatya yağı öneriyorlar . Ben de bu öneriye katılıyorum . Bir yada 2 damla papatya yağını kurdeşenli bölgeye damlatın vede masaj yapın . Bitkisel(doðal) yağlardan söz etmişken , farmakognozist Dr . Albert Leung , Frenk kimyonu yağı , karanfil yağı vede oğulotu (melisa ollaraak da bilinir) yağlarının da güçlü antihistaminikler olduğunu söylüyor . 70-80 gram margarinle bu yağların her 1 kiþiden birkaç damla karıştırarak , kurdeşen kaşıntılarını rahatlatan 1 merhem elde edersiniz .

Kurdeşen İçin Diğer Muhtelif bitkiler

Bazı herbalistler , anksiyete yada stres neticesi ortaya çıkan kurdeşenin Tedavi(iyileştirme) si için , son C° Derece güçlü 1 doğal sakinleştirici oluþan kediotu çayı içilmesini öneriyorlar . Bazıları ise kurdeşenli bölgeye aloe veranın daha avantaj lı olduğu görüşündeler .

Şiddetli kaşıntıyla seyreden kurdeşen için , sıcak su doldurduğunuz küvetinizin içine birkaç avuç yulaf ezmesi atın . Ne kadar iyi geldiğini görüp şaşıracaksınız .

Nane çayı yada nane banyosu da kurdeşene iyi gelen yöntemlerden 1 tanesidir . Nanenin içeriğindeki esas maddelerden biri oluþan mentol , kaşıntı giderici özelliğe sahiptir .
Konunu açıcı sözcük leri: kurdeşen bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ,kurdeşen Tedavi(iyileştirme) si ,ürtiker bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ,antihistaminik bitkiler ,kurdeşen bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si ,ürtiker bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri ,ibrahim saraçoğlu ürtiker Tedavi(iyileştirme) si ,kurdeşene bitkisel(doðal) çözüm ,kurde , kurdeşen


Ürtiker

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp