Bitkisel Sağlık Ürünleri
Üre

Ürenin Yüksek Olması


Ürenin Yüksek Olması hakkında veri ler .


Kandaki üre oranının olağanın üzerinde olması halidir .Ürelerin yükselmesi hakkında teferruatlı veri edinmek icin aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz .

Böbreğin vazife lerini yerine getirememesi neticesinde kronik böbrek rahatsızlıkları ortaya çıkar .Bu Rahatsızlık ta bulgular hususiyetle üre gibi böbrekler vasıtası lığı ile bedende n atılan zararlı maddelerin birikmesi neticesi meydana gelir .

Bu hastaların derileri soluk , kirli vede sarı renkli görünümdedir . Bu hem hastalarda ki kansızlıktan hem de ürenin yüksek seviyede olmasından kaynaklanmaktadır . Bazı hastalarda ise aşırı kaşıntıdan dolayı bütün bedende çizikler vede kaşımanın şiddetinden kaynaklanan yaralar mevcuttur . Kaşıntının sebebi ise ürenin yüksek olmasıdır . Bu hastalarda farklı ca hususiyetle parmak uçlarında oluşan fakat başka beden kısımlarında da görülebilen yara vede Ülser(mide yarası) odakları mevuttur .

Kronik böbrek kafigelmez liği hastalarının kalbi vede damar sistemi de umumiyen etkilenmiştir . Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) , yüksek kolesterol , kansızlık , Şeker Hastalığı(diabet) gibi ek Rahatsızlık lar ile bu hastaların Umumi yaşam kaliteleri git gide düşmektedir .

Gene bu hastaların nefeslerinde amonyak kokusu egemen dir . Rahatsızlık ları ilerlediği vakit ise akciğerde likit birikmesine bağlı ollaraak nefes darlığı , iç çekmeler , sırt üstü yatamama gibi şikayetler ortaya çıkacaktır .

Ağızdaki amonyak kokusunun neşriyat da üzücü 1 tat da mevuttur . İnatçı hıçkırık , iştahsızlık , bulantı , kusma vede eşlik eden Ülser(mide yarası) ler sık görülen yakınmalar arasındadır . İlerleyen dönemlerde böbreklerin fonksiyonlarını iyice kaybetmesi ile bedende likit birikmeye başlayacaktır . Zamanla bu likit beden içinde bulabildiği boşluklara kaçmaya başlayacaktır . Bu boşluklardan biride karın içi bölgededir .

Kanda ki yüksek miktardaki üre bütün kan hücrelerini etkileyecektir . Sonuç ollaraak kansızlık vede kan müdafa hücrelerinin düşmesine bağlı ollaraak sık enfeksiyon geçirme sık görülmeye başlanacaktır .

Üre yüksekliği ilerledikçe Rahatsızkişide gayriihtiyari hareketler , parmaklarda titremeler başlayacaktır . Kol vede bacaklarda aciz lük vede uyuşma egemen bulgulardandır .


Üre hastalığını Tedavi(iyileştirme) edici bitkisel(doğal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek icin tıklayınız .


Etiketler: ürenin yüksek olması , ürenin yükselmesi , ürenin emare leri , ürenin yüksek çıkması , üre nedir , üre sebep yükselir , üre bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) , üre bitkisel

Üre

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp