Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ürenin Yüksek Olması


Ürenin Yüksek Olması hakkında veri ler .


Kandaki üre oranının olaðanın üzerinde olması halidir .Ürelerin yükselmesi hakkında teferruat lı veri edinmek için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz .

Böbreğin görevlerini yerine getirememesi neticesinde kronik böbrek rahatsızlıkları ortaya çıkar .Bu hastalıkta bulgular özellikle üre gibi böbrekler aracılığı ile vücuttan atılan zararlı maddelerin birikmesi neticesi meydana gelir .

Bu hastaların derileri soluk , kirli vede sarı renkli görünümdedir . Bu hem hastalarda ki kansızlıktan hem de ürenin yüksek seviyede olmasından kaynaklanmaktadır . Bazı hastalarda ise aşırı kaşıntıdan dolayı tüm vücutta çizikler vede kaşımanın şiddetinden kaynaklanan yaralar mevcuttur . Kaşıntının sebebi ise ürenin yüksek olmasıdır . Bu hastalarda ayrıca özellikle parmak uçlarında oluþan fakat diğer vücut kısımlarında da görülebilen yara vede ülser odakları vardır .

Kronik böbrek kafigelmez liği hastalarının kalbi vede damar sistemi de umumiyen etkilenmiştir . Yüksek tansiyon , yüksek kolesterol , kansızlık , şeker hastalığı gibi ek hastalıklar ile bu hastaların Umumi yaşam kaliteleri git gide düşmektedir .

Gene bu hastaların nefeslerinde amonyak kokusu egemen dir . Hastalıkları ilerlediği vakit ise akciğerde sıvı birikmesine bağlı ollaraak nefes darlığı , iç çekmeler , sırt üstü yatamama gibi şikayetler ortaya çıkacaktır .

Ağızdaki amonyak kokusunun yanında kötü 1 tat da vardır . İnatçı hıçkırık , iştahsızlık , bulantı , kusma vede eşlik eden ülserler sık görülen yakınmalar arasındadır . İlerleyen dönemlerde böbreklerin fonksiyonlarını iyice kaybetmesi ile vücutta sıvı birikmeye başlayacaktır . Zamanla bu sıvı vücut içinde bulabildiği boşluklara kaçmaya başlayacaktır . Bu boşluklardan biride karın içi bölgededir .

Kanda ki yüksek miktardaki üre tüm kan hücrelerini etkileyecektir . Sonuç ollaraak kansızlık vede kan müdafa hücrelerinin düşmesine bağlı ollaraak sık enfeksiyon geçirme sık görülmeye başlanacaktır .

Üre yüksekliği ilerledikçe Rahatsızkiþide gayriihtiyari hareketler , parmaklarda titremeler başlayacaktır . Kol vede bacaklarda güçsüzlük vede uyuşma egemen bulgulardandır .


Üre hastalığını Tedavi(iyileştirme) edici bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .


Etiketler: ürenin yüksek olması , ürenin yükselmesi , ürenin emare leri , ürenin yüksek çıkması , üre nedir , üre sebep yükselir , üre bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , üre bitkisel

Üre

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp