Bitkisel Sağlık Ürünleri
Yorgunluk

Yemekten Sonra Halsizlik


Yemekten Sonra Halsizlik hakkında veri ler .


   Yemekten Sonra Halsizlik ,Yemekten Sonra Halsizlik mesele inin giderilmesine yardımcı oluşan bitkisel(doğal) metod ler hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır .Yemekten Sonra Halsizlik mesele inin giderilmesine yardımcı oluşan konular hakkında veri sahibi olmak istiyorsanız makalemize 1 göz atın .

Mesele ine Yardımcı Bitkisel(doğal) Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

   Hipoglisemi denince , yemeklerden , hususiyetle aşırı miktarda şeker vede unlu mamuller içeren yiyecek-içeceklerden 2-3 saat sonra ortaya çıkan aşırı terleme (hiperhidroz) , çarpıntı , halsizlik , bulantı , dikkat zayii , hatta el titremeleri vede sonra da uyuklama gibi emare ler akla gelse de , son yıllarda hipoglisemik işaretlerin oldukça başkaca olabileceği anlaşıldı .

   Kan şekerindeki düşme , azalmanın derecesi vede zaman sine de bağlı ollaraak çook başkaca emare ler verebiliyor .
Mesela tatlı-unlu yiyeceklere aşırı alaka duymak , hususiyetle “tatlı krizleri” yaşamak , gün boyu tekrarlayan sinirlilik , gerginlik , yorgunluk , uyku halleri de hipoglisemi ile ilişkili olabiliyor .

   Ayrıca uzun zaman n açlıklar , herhangi 1 öğünü kaçırmayı takiben ortaya çıkan yorgunluk , uyku hali , huysuzluk , sinirlilik halleri de özdeş kategoriye dâhil .

   Sık sık tekrarlayan gece terlemelerinin (özellikle uykudan 2-3 saat sonra vede sabaha karşı meydana gelen terlemeler) , yalnız tatlılara değil , tuzlu gıdalara da aşırı alaka duymanın , sık sık susamanın , ilerleyici bellek zayii nın , hatta depresyonun bile hipoglisemi ile ilişkili olup olmadığının araştırılması gerekiyor .

SORUN NEDEN YAYGINLAŞTI ?


   Hipoglisemi Meselesi nun son yıllarda daha popüler hale gelmesinin sebebi sık sık yaptığımız gıdaalımı yanlışları . Son yıllarda çook aşırı şekerli vede unlu yiyecek içecek tüketmeye başladık . Bu Hal (özellikle genetik mirasında orta yaş Diabet(şeker hastalığı) i (Tip2 Diabet(şeker hastalığı) ) bulunanlarda) reaktif hipoglisemiyi sık rastlanılan 1 mesele haline getirdi .

   Her yıl biraz daha büyüyen karbonhidrat tutkusu (özellikle önlenemez hale gelen fruktoz şurubu eklenmiş meşrubatlar , paketlenmiş unlu şekerli atıştırmalara oluşan ilgimiz) reaktif hipoglisemi mesele inin yaygınlaşmasında en önemli sebep oldu .

   Genetik mirasınızda pankreasınızdan insülin patlamasına yönelik 1 eğilim varsa , pankreasınız kana ivedilikle karışan karbonhidratlara (kurabiye , baklava , bisküvi , gofret , browni , cips , patlamış mısır , al ekmek , nişasta , kızarmış patates) çokca hassas ise aşırı şekerli ve/veya unlu gıdalar pankreasınızın yüzüne inmiş birer şamar gibidir . Kanınızda baş edilmesi güç insülin patlamalarıyla neticelenir .

   Hipoglisemi çoğu vakit sadece gıdaalımı de yapılacak küçük değişimlerle bile kontrol altına alınabiliyor . Seyrek ollaraak çook hususi bazı durumlarda ilaçlardan yada cerrahi teşebbüs lerden avantaj lanılıyor . Yani Meselesi n neticesi son C° Derece kolay !

   Reaktif hipoglisemi mesele inin 1 Rahatsızlık değil , 1 emare olduğunu vede arkasında Tip2 Diabet(şeker hastalığı) eğilimi dışında farkli sağlık sorunlarının da bulunabileceğini hatırlatalım . Böyle 1 Meselesi n sebep olabileceği Rahatsızlık ların araştırılması gerektiğini de not düşelim .

Beslenme hatalarımızın faturasını ödüyoruz

   Besinlerdeki şeker vede başka karbonhidratlar (ekmek , makarna , pilav) insülin hormonu sayesinde hücre içine girebilir , fakat bu biçim de enerjiye dönüşür .

   Eğer genetik mirasınızda Tip2 Diabet(şeker hastalığı) (erişkin tipi Şeker Hastalığı(diabet) ) varsa (yani anne-bana yada başka yakın akrabalarınızda orta vede önümüzdeki yaşlarda çıkmış , çoğu vakit ilaçsız bile ayarlanabilen amma umumiyetle 1 yada birkaç hapla Tedavi(iyileştirme) si mümkün oluşan 1 kan şekeri yüksekliği söz konusuysa) , bu vede benzeri yanlışlar 1 zaman sonra insülin direnci mesele iyle neticelenir .

   İnsülin hormonunun hücreyle ilişkisi bozulur . Hücreye şeker girişi mesele li hale gelir . Bu halde “metabolik organizasyonunuz” bu direnci aşabilmek icin pankreas bezinize “daha aşırı insülin salgıla” yönerge ı verecektir .
ışte bu insülin patlamaları neticesinde un vede şekerden varlıklı yiyecek-içeceklerin alımından 1 yada 2 saat sonra yada ilerleyen saatlerde kan şekerinde ani düşmeler , diğerbir deyişle hipoglisemik ataklar başlayacaktır .

Ne yapmalı ?

   Hipoglisemi teşhisi koymak kolaylaşmıştır . Eskiden 5-6 saate kadar uzayabilen yükleme testleri , kanda insülin seviyelerini ölçmenin kolay , ivedi vede ucuz hale gelmesi sebebi yle 2 saatte yapılabilir hale gelmiştir .

   İnsülin vede glukoz toleransı testi biçimi nde uygulanan bu testlerde açlık insülini 8-10 , 2 saatlik insülin seviyesi ise 30 mlU/ml’den az olmalıdır . Ayrıca açlık kan şekerinin 100 , 2 saatlik şeker ölçümünün ise 140 mg/dl’den düşük olması gerekmektedir .Eğer yaşadığınız bazı sorunların hipoglisemi ile alakalı olabileceğini düşünüyorsanız , uzun zaman n vede üst üste 4-5 kez damara girip kan alma zorunluluğu gerektiren testler yerine bu kısa zaman li testten de avantaj lanabilirsiniz .
ishal(diyare) (diyare) deyip geçmeyin

   ishal(diyare) (diyare) in tanımı , günde 3 defadan daha aşırı sulu yada gevşek dışkılamadır . Herkes hayatının 1 döneminde ishal(diyare) olur . Bir erişkin vasati yılda 4 kez ishal(diyare) olur . Çoğu Rahatsızkişi birkaç günde kendiliğinden iyileşir .

   Enfeksiyonlara bağlı ishal(diyare) , umumiyetle yiyecek vede içeceklerle bulaşır . Bulgular kontamine yiyecek alımından takriben 12 saat ile 4 gün sonra başlar vede 3 ila 7 gün içinde geçer .

   Enfeksiyon dışı ishal(diyare) sebep leri arasında , antibiyotiklerin vede başka ilaçların yan etkileri , gıda alerjisi vede Enfeksiyon lı bağırsak Rahatsızlık ları gibi Rahatsızlık lar sayılabilir . ıshalle 1 arada ateş , karın ağrısı vede karında kramplar meydana gelebilir .

   Tedavi(iyileştirme) de bol likit alımı en önemli noktadır . Likit içinde tuz vede şeker olmalıdır . Patates , pirinç , yulaf , muz , çorba vede haşlanmış sebzeler tercih edilmelidir . Laktoz içeren süt vede süt ürünlerinden uzak durulmalıdır .


Mesele ine Yardımcı Bitkisel(doğal) Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .Etiketler : yemekten sonra halsizlik , halsizlik ,belirtiler , sebep ler , halsizlik , aşırı halsizlik , yemek vede halsizlik , halsizliğe çözüm , halsizlik giderici , halsizliğin bitirilmesi .


Yorgunluk

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp