Bitkisel Sağlık Ürünleri
Yorgunluk

Aşırı Yorgunluk


Aşırı Yorgunluk hakkında veri ler .


Aşırı Yorgunluk ,aşırı yorgunluk mesele inin giderilmesine yardımcı oluşan bitkisel(doğal) metod ler hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır .Aşırı Yorgunluk mesele inin giderilmesine yardımcı oluşan konular hakkında veri sahibi olmak istiyorsanız aşağıda bulunan makalemize göz atmanızı tavsiye riz .

Yorgunluk Mesele ine Yardımcı Bitkisel(doğal) Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

Mevsim değişmeler inde sıkça karşılaşılan sorunlardan biri yorgunluktur . Uyku mesele leri , sinirsel değişimler yorgunluğun malum önemli sebep leri arasında yer alır . Yağmurlu , bol karlı vede uzun 1 kış mevsiminin ardından , güneşli günlerin cıvıltısı bizleri daha mesut insanlar yapmaya Kafi gibi görünse de doğa ile 1 arada değişen kimyamız bedeni muzu halsiz bırakabilir .

Mevsim değişmeler inde yaşanan bu tip yorgunluklar aslında küçük çabalarla aşılması zor olmayan mani lerden ibaret . Ancak mevsimsel değişmeler den kaynaklı olmayan ciddi Tedavi(iyileştirme) gerektiren yorgunluklar da mevcut . Kişinin şikayetleri doğrultusunda teşhis edilen yorgunluk tipi doğru Tedavi(iyileştirme) matodu yle aşılabilir .

Yorgunluk Umumi 1 şikayetten ziyade artık günümüzde 1 Rahatsızlık gibi değerlendirilip , sırf bu sebep le kurulmuş merkezlerde ele alınıyor .

Yaz aylarına girdiğimiz şu yağmurlu günlerde sıcaklığın , havadaki rutubet oranının artış göstermesi dolayısıyla üzerimizdeki negatif efor yükünün de artmasına sebep oluyor . Sabahları daha yorgun uyanıyor , daha önceden mevcut oluşan Rahatsızlık larımızdan kaynaklanan şikayetlerimizin arttığını pay diyor meydana gelebilir iz . Büyük şehirlerde yaşayan insanlar , bu yorgunluğu , küçük yerleşim yerlerinde yaşayan insanlara oranla daha yoğun yaşıyorlar . Hava kirliliği , trafik , sanayi kirliliği vede hayat koşuular ının daha zorlayıcı olması negatif efor yükünün tesiri ni artıran sebep ler arasında bulunuyorlar . Ancak her yorgunluğu bahara bağlamakta doğru değildir .

Genel ollaraak yorgunluğu 3 antet altında incelemek mümkündür .

■Kronik Yorgunluk ,

■Mutsuzluk Yorgunluğu ,

■Mevsimsel Değişikliğe Bağlı Yorgunluklar .
Bu 3 tip yorgunluk durumu birbirinden çook başkaca sebep lere vede dolayısıyla birbirinden başkaca Tedavi(iyileştirme) metod lerine sahip olduğu icin yorgunluğun sebebi nin doğru teşhisi şikayetin tamamen giderilmesinde oldukça önem taşıyor .

Etrafımızda sıklıkla yorgunluktan şikayet eden insanlarla karşılaşmak mümkündür . Bazı insanlar Eklem(joint) ağrıları gibi fiziksel 1 halsizlikten bahsederken bazılarının da , sinirsel anlamda , ne yaparsa yapsın dinlenemediği neticesine ulaşabiliriz . Yorgunlukla alakalı hayıflanmaların sonu gelmiyor ise Kronik Yorgunluk Sendromu bedeni ele geçirmiş demektir .

İsteksiz vede bedbaht 1 görüntü , ev vede iş hayatımızı menfii etkiler . Daima uyku hissinin varlığı , dikkatsizlikle 1 arada kazaların oluşmasına bile sebep meydana gelebilir .

Ağır depresyon geçirenlerde yada sosyal fobisi oluşan insanlarda yorgunlukla alakalı şikayetler oldukça bariz dir .

Bahar Yorgunluğu havanın yarattığı negatif etken in yanı sıra kendi ellerimizle yarattığımız daha birçok sebep saymak mümkündür .
Misal ollaraak yaz aylarına daha fit 1 vücutla girmek icin yaptığımız gıdaalımı değişmeler i bizlerin yorgun düşmesine sebep olabilen en önemli sebep lerin başında gelir . Vücudumuzun ihtiyacı oluşan Vitamin vede Minerallerin azalması vede en önemlisi alınan likit miktarının kış aylarına oranla artık kafigelmeyecek kalması beden direncinde önemli 1 azalma yaratabilir .

Fiziksel aktivite yapma isteği de 1 nevi yorgunluğu tetikleyen etkenler arasındadır . Tembel 1 yaşama alışmış bedeni muz yapılan fiziksel aktiviteler ile hamlayarak kas ağrılarının yanı sıra , incinme vede burkulma gibi kazalar neticesi fiziksel yorgunluğa sebep verebilir .

Fiziksel etkenlerin yanı sıra metabolik sebep ler de yorgunluğa sebep meydana gelebilir . Troid(guatr) bezi Rahatsızlık ları yada kafigelmeyecek çalışmasından kaynaklanan Troid(guatr) hormon eksikliği yorgunluğu oldukça tetikleyen en önemli metabolik sebep lerden biridir . Troid(guatr) bezinin kafigelmeyecek kalması neticesi yorgunluğa ek ollaraak kişide Hafıza(memory) zayıflığı , uykuya meyilin artması gibi şikayetlere sebep olur . Bahar ile 1 arada yaşana alerjik reaksiyonlar vede beraber sinde getirdiği kaşıntı , gözlerde sulanma , nefes alma mesele leri vede içilen antihistamnik haplar kendimizi yorgun pay tmemizde önemli yer tutan başka 1 sebep dir .

Bunun yanı sıra kronik hastalığı oluşan kişilerin örn: kalp hastalığı , Tansiyon , Şeker Hastalığı(diabet) vb bu dönemlerde kendilerini daha yorgun pay debilirler . İlaçların itinalı alınması verilen rejimlerin harfiyen uygulanması bu tip yorgunlukları en aza indirmenize yardımcı olacaktır . Bu mevsimler de tüketimi artan alkol vede sigara(tütün mamülleri) gibi bağımlılık yapan maddelerden mümkün olduğunca uzak durmak yorgunlukla savaşta önemli 1 basamaktır .

Bu dönemlerde bol bol taze sıkılmış meyve suyu tüketmek hem su ihtiyacınızı hem de kapsadığı vitamin vede mineraller ile direncinizi korumanıza yardımcı olacaktır . Yağlı yemekler yerine sindirimi zor olmayan sebze vede meyve ağırlıklı gıdaalımı niz sindirim şikayetlerinizi azaltarak uykuya dalmanıza kolaylaştırır . Geceleri ağır yemek yememeye itina göstermek yine gece oluşabilecek mide şikayetlerinizi azaltır .

Alkol , sigara(tütün mamülleri) vede kahve alışkanlıklarınız varsa mümkün olduğunca azaltmaya çalışın . Kahve yerine rahatlatıcı bitki çaylarını tercih amil iz hem psikolojiniz hem de metabolizmanızın sağlığı icin oldukça iyi gelecektir .

İsteksiz tavırlardan uzaklaşıp Çağırı edildiğiniz yerlere gitmeye çaba gösterirseniz baharın yumuşak havası vede arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz ruhsal yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacaktır . Kıyafet seçimlerinizde renkli , bahara uygun ince giysiler tercih etmeye itina göstermeniz pozitif enerjinizin artmasına yardımcı olacaktır .

Her halükarda ki saatinizde yatıp , her zamanki saatinizde uyanmaya çalışırsanız bedeni nuzun biyoritmini korumuş olursunuz . Gün dahilinde yapacağınız doğa yürüyüşleri kan dolaşımınızın hızlanmasına vede düzgün nefes alıp vermenize yardımcı olur .

 

Etiketler : aşırı yorgunluk , aşırı yorgunluk nedir , emare leri , sebep leri , sebep leri , aşırı yorgunluk hakkında , aşırı yorgunluk giderici , bitkisel(doğal) yorgunluk giderici , aşırı yorgunluğun bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si , yorgunluk giderici metod ler , yorgunluğu gidermek icin metod ler , yorgunluk giderici bitkisel(doğal) tavsiye lerYorgunluk

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp