Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Saç Dibindeki Yaralar

Saç Dibindeki Yaralar hakkında veri ler .

    Vücuttaki yaralar hakkında A'dan Z'ye bilmeniz gerekenler .Yaralar için Tedavi(iyileştirme) edici %100 bitkisel(doðal) ürünlerimiz hakkında herşey .

 Cilt Ürünlerine Ulaşmak İçin Tıklayınız .
Saç vede cilt yağlanması seboreik dermatit denen cilt hastalığının habercisidir .
Aşırı yağlanma vede yağ bezi sayısının en çok bulunduğu alanlardaki Enfeksiyon lanmaya seboreik dermatit denir .

Bu Hal en çok baş derisinde , burun kenarlarında , kaşlarda , göz kapaklarında , kulak arkasında vede göğüs ortasında görülür .Bu alanlara göbek (göbek deliği) , koltuk altı , göğüsler vede kasık da eklenebilir . Bu halde n etkilenen alanlarda kızarıklık ile sarımtırak 1 kepeklenme vede yağlanma görülür . Genellikle hafif 1 kaşınma yapar .

Seboreik dermatit Tedavi(iyileştirme) edilebilir 1 deri hastalığıdır . Seboreik bulaşıcı değildir , kötü tabiatlı değildir vede rejimle ilgisi yoktur .

Konak , baş derisinde kızarıklık olmaksızın gelişen sert kepeklenme ile karakterize edilir . Deride Enfeksiyon lanma yoktur .

Aşırı yağlanmada ise deride aþırı yağlılık görülür . Özellikle baş derisi vede yüz kısmında olur . Kırmızılık yada deride kepeklenme yoktur . Aşırı yağlanmanın 1 sonraki boyutu ise seboreik dermatit’dir . Seboreik dermatit’de hem kızarıklık , hem yağlanma hem de kepeklenme görülür .

Bu Hal her yaşta görülebilir; amma umumiyen 3 farklı yaş grubunda görülür .

1 .Bebeklikte
2 .Orta yaşlarda
3 .Yaşlılarda görülür .

   Bebeklerde , 8-12 ay arasındakilere herhangi 1 Tedavi(iyileştirme) yapılmadan iyileşir . Bunun sebebi doğumdan önce anneden çocuğa geçen hormonların yavaş yavaş kaybolması meydana gelebilir . Bebek şampuanları avantaj lıdır .
Bazı bebeklerde seboreik dermatit sadece bez kullanılan yerlerde gelişir; amma bu Hal farklı bez kullanımlarıyla giderilebilir .

   Diğer yaş gruplarında seboreik dermatit görüldüğünde , Tedavi(iyileştirme) edilsin yada edilmesin tekrarlar vede kaybolur . Soğuk havalarda alevlenmeler meydana gelebilir .
 
   Seboreik dermatit daha çok yağlı ciltli vede yağlı saçlı insanlarda görülür . Akne vede sedef hastalığı oluþan kişilerde de görülebilir . Hastalığın oluşumunda maya benzeri 1 canlı nın varlığı düşünülmektedir .

   Hastalıkların başka hastalıklarla bağlantısı olması şaşırtıcı değildir . Seboreik dermatit; sinir sistemi rahatslıkları , Parkinson(titrek felç) hastalığı yada stresli tıbbi sorunlar yaşayan ( kalp krizi gibi ) insanlarda artabilir .

   Bu hastalık hastanede hemşire gözetiminde , bakım evlerinde uzun süreli kalanlarda vede bağışıklık sistemi zayıflayan insanlarda da artar . Cilt hastalıklarına yakalanma riski düşüktür . Bu Hal Tedavi(iyileştirme) edilmese bile cilt kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ine sebep olmaz .

   Hiç müdahale edilmeden iyileştiği gibi , düzenli 1 Tedavi(iyileştirme) ile kısa sürede hastalık kontrol altına alınabilir .
Bu hastalığı önleme yada tamamen yoketmek mümkün olmayabilir . Vakit vakit nüksler vede alevlenmeler yineleyebilir . Ancak sürekli Tedavi(iyileştirme) başarının öncelikli yoludur .

   Çoğu hastalıklar için lüzumlu oluþan kan , idrar vede alerji testlerine lüzum yoktur . Çok az rastlanan kronik seboreik dermatit hastalığı için bazı deri biopsi testleri yapılabilir .

   Bu deri hastalığı Tedavi(iyileştirme) edilebilir . Fakat yinelemeler meydana gelebilir . Düşük tesirli kortizon kremi yada losyon uygulamaları ciltte etkileyici 1 Tedavi(iyileştirme) dir .
Bazen hastalar güçlü 1 kortizon Tedavi(iyileştirme) sine de ihtiyaç duyarlar . Hastalar bu ilacı dermatolog kontrolünde kullanmalıdır . Aşırı dozda kullanılan ilaçların yan tesiri görülür . Bu ilaçları kullanmak istemeyen hastalar için , dermatologların tavsiye ettiği bazı reçetesiz ürünler vardır .

Bunlar; çinko priton , selenyum sülfat , sülfür vede salsilik asit içeren şampuanlardır . Aynı zamanda dermatologların tavsiye ettiği şampuanlar reçetelendirilebilir . (Circloprox vede ketakonazole içeren şampunlar) .
Bu hastalık birçok insanda reçeteli krem vede şampuanlarla kontrol altına alınabilir .

 Cilt Ürünlerine Ulaşmak İçin Tıklayınız .
   Etiketler: yara ,yaralar ,yaraları ,yaralara ,yaraları ,ağızdaki yaralar ,ağız içindeki yaralar ,boğazdaki yaralar ,boğaz içindeki yaralar ,boğazda yaralar ,boğaz içinde yaralar ,boğaz içinde yaralara ,ağız içindeki yaralara ,ağızdaki yaralar ,ağız yaraları ,ağız yaralarına ,elde yara ,elde yaralar ,ellerde yara ,ellerdeki yara ,ellerdeki yaralar ,ellerde yaralar ,dudakta yara ,dudak yarası ,dudakta yaralar , dudaktaki  yara ,dudaktaki yaralar ,başta yaralar ,başta çıkan yaralar ,başta yara ,baştaki yara ,başta çıkan yara ,geç iyileşen yara ,geç  iyi oluþan yara ,geç iyileşen yaralar ,geç iyileşen yaraları ,yaralar için dua , yara için dua ,penis yarası ,peniste yara ,peniste yaralar ,penisteki yaralar ,ayakta yara ,ayak yarası ,ayak yaraları ,ayak altında yara ,ayak altında yaralar ,ayak altındaki yara ,ayak altındaki yaralar ,saç dibinde yara ,saç dibinde çıkan yara ,saç dibi yarası ,saç dibi yaraları ,saç dibinde çıkan yaralar ,iğrenç yaralar ,iğrenç yara ,alerjik yara ,alerjik yaralar ,dilde geçmeyen yaralar ,ezi

Yaralar


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp