Bitkisel Sağlık Ürünleri
Vitiligo

Vitiligoda Son Gelişmeler

 Vitiligoda Son Gelişmeler hakkında veri ler .

  Vitiligo(ala hastalığı) deriyi boyayan maddenin (pigment ) zayii sebebi yle , cildin beyazlaşması ile seyreden 1 Rahatsızlık tır . vitiligoda son gelişmeler hakkında veri sahibi olmak icin aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

Deride renk zayii na bağlı ollaraak al yama tarzı lekelerle seyreden vitiligo  hastalığında Fiberoptik iletim sistemi Bclear matodu ile Tedavi(iyileştirme) yurd dışından sonra Türkiye'de de uygulanmaya başlandı . Kozmed Lazer Merkezi 'nden Dr . Canan Savaş , Avrupa Dermatoloji Derneği Genel Sekreteri İsrailli Prof . Dr . Moshe Lapidoth ile ortaklaşa yürüttü vitiligo(ala hastalığı) vede Sedef Hastalığı(psoriasis) nın Tedavi(iyileştirme) sinde yüz güldürücü netice lar alındığını belirtti . Çook kısa 1 zaman öncesine kadar Türkiye'den yurd dışına sedef vede vitiligo(ala hastalığı) hastalığı Tedavi(iyileştirme) si icin gidilirken bugün tam aksi nin yaşandığını belirten Dr . Canan Şavaş , " Vitiligo(ala hastalığı) Tedavi(iyileştirme) sinde  yüz güldürücü netice lar almaktayız ."dedi .
 
Toplumda her yüz kişiden 1 yada 2 kişide yaygın ollaraak rastlanan vitiligo(ala hastalığı) hastalığının her  yaşta görüldüğünü , hastaların ise yarısının 20 yaşın altında olduğunu belirten Dr . Canan Cavaş . . . " Rahatsızlık daha çook yüz , kollar , dudaklar , eller , kollar , bacaklar vede genital bölgelerde görülür . Vitiligolu alanlar çeşitli biçim vede büyüklükte meydana gelebilir . Nokta kadar küçük , avuç içi kadar büyük , bazen de bütün bedeni etkileyebilir . Vitiligolu alandaki tüyler de beyazdir . Vitiligo , derinin rengini belirleyen melanin pigmentlerini üreten melanositlerin zayii neticesi meydana gelir . Beden taki her al leke vitiligo(ala hastalığı) olduğu anlamına gelmez . Hastalığın teşhisi cilt Rahatsızlık ları mütehassızı tarafından konulur" diyor .


Vitiligo(ala hastalığı) hastalığını Tedavi(iyileştirme) edebilen &100 bitkisel(doğal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek icin tıklayınız .


Vitiligo


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp