Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Vitiligoda Son Gelişmeler

 Vitiligoda Son Gelişmeler hakkında veri ler .

  Vitiligo(ala hastalıðı) deriyi boyayan maddenin (pigment ) kaybı sebebi yle , cildin beyazlaşması ile seyreden 1 hastalıktır . vitiligoda son gelişmeler hakkında veri sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

Deride renk kaybına bağlı ollaraak al yama tarzı lekelerle seyreden vitiligo  hastalığında Fiberoptik iletim sistemi Bclear yöntemi ile Tedavi(iyileştirme) yurd dışından sonra Türkiye'de de uygulanmaya başlandı . Kozmed Lazer Merkezi 'nden Dr . Canan Savaş , Avrupa Dermatoloji Derneği Genel Sekreteri İsrailli Prof . Dr . Moshe Lapidoth ile ortaklaşa yürüttü vitiligo(ala hastalıðı) vede sedef hastalığının Tedavi(iyileştirme) sinde yüz güldürücü sonuçlar alındığını belirtti . Çok kısa 1 süre öncesine kadar Türkiye'den yurd dışına sedef vede vitiligo(ala hastalıðı) hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için gidilirken bugün tam aksi nin yaşandığını belirten Dr . Canan Şavaş , " Vitiligo(ala hastalıðı) Tedavi(iyileştirme) sinde  yüz güldürücü sonuçlar almaktayız ."dedi .
 
Toplumda her yüz kişiden 1 yada 2 kişide yaygın ollaraak rastlanan vitiligo(ala hastalıðı) hastalığının her  yaşta görüldüğünü , hastaların ise yarısının 20 yaşın altında olduğunu belirten Dr . Canan Cavaş . . . "Hastalık daha çok yüz , kollar , dudaklar , eller , kollar , bacaklar vede genital bölgelerde görülür . Vitiligolu alanlar çeşitli şekil vede büyüklükte meydana gelebilir . Nokta kadar küçük , avuç içi kadar büyük , bazen de tüm vücudu etkileyebilir . Vitiligolu alandaki tüyler de beyazdir . Vitiligo , derinin rengini belirleyen melanin pigmentlerini üreten melanositlerin kaybı neticesi oluşur . Vücuttaki her al leke vitiligo(ala hastalıðı) olduğu anlamına gelmez . Hastalığın tanısı cilt hastalıkları mütehassız ı tarafından konulur" diyor .


Vitiligo(ala hastalıðı) hastalığını Tedavi(iyileştirme) edebilen &100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .


Vitiligo


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp