Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Varis(toplar damar geniþlemesi) Ve Tedavi(iyileştirme) si

  Varis(toplar damar geniþlemesi) Ve Tedavi(iyileştirme) si hakkında merak ettikleriniz

 

 

Varis(toplar damar geniþlemesi) Ve Tedavi(iyileştirme) si ,varis sebep leri ,varis  hastalığının Tedavi(iyileştirme) si ,varis hastalığının Tedavi(iyileştirme) yöntemleri ,varis hastalığının bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yolları hakkında veri ler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır .varis hastalığı vede bu hastalıkla alakalı tüm bilmek istediklerinizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz .

 

 

  Hastalığının Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

 

 Varislerin düzelmesini yada Varis(toplar damar geniþlemesi) oluşmasını mani leyecek 1 ilaç yoktur . Aşağıdaki Tedavi(iyileştirme) yöntemleriyle varisten kurtulabilirsiniz
Kompresyon Tedavi(iyileştirme) si

Bu Tedavi(iyileştirme) de , rahatsızlığın boyutuna bağlı ollaraak , elastik bandajlar yada Varis(toplar damar geniþlemesi) çorapları kullanılarak , dokulara vede rahatsızlığa sebep oluþan damarlara baskı uygulanır . Bu sayede toplardamarların duvarları biçimlerini yitirmez , damar içindeki kapakçıklar yeniden doğru şekilde kapanır vede böylelikle kanın bacaklarda birikmesini mani ler . Kompresyon Tedavi(iyileştirme) si , variste , kronik toplardamar kafigelmeyecek liğinde , lenf ödemlerinde vede toplardamarların gebelik sırasında genişlemesinde uygulanır .
Lazerle Tedavi(iyileştirme)

Cilt dışından lazer Tedavi(iyileştirme) si uzun yıllardır , cildin hemen altında yer alan , çapı 1 mm altında oluþan küçük kılcal varislerin Tedavi(iyileştirme) sinde uygulanmaktadır . Tedavi(iyileştirme) sırasında güçlü 1 lazer ışını sorun li bölgeye yönlendirilir . Işın toplardamarın içindeki kanın ısınmasına vede katılaşmasına sebep olur . Küçük Varis(toplar damar geniþlemesi) dallan bu şekilde tıkanır . Tedavi(iyileştirme) nin ardından müdahale edilmiş damarlar dışarıdan bakıldığında hafif kahverengi görünür . Ancak bu renk değişimi yaklaşık birkaç ay sonra geçer .

Günümüzde lazer Tedavi(iyileştirme) si , gelişen yüksek teknoloji sayesinde büyük varislerin Tedavi(iyileştirme) sinde de kullanılmaktadır . Bu yöntem , Umumi anestezi altında yapılan vede damarların cerrahi ollaraak çıkarılması esasına dayanan yöntemlere 1 seçenek ollaraak geliştirilmiştir . Amerika Birleşik Devletleri vede Batı Avrupada son 5 yıldır yaygın ollaraak kullanılan bu yöntem ülkemizde de 3-4 merkezde uygulanmaya başlamıştır . Damar içi lazer Tedavi(iyileştirme) si , büyük varisli damarların içten uygulanan lazer anesteziyle tıkanması yöntemine verilen isimdir . Bu işlem , bölgesel anestezi ile muayenehane koşullarında da yapılabilir vede çoğu vakit 30-45 dakikada tamamlanır . Hastaya dikiş atılmasına lüzum yoktur . Operasyon sonrası , Tedavi(iyileştirme) edilen bacağa bandaj uygulanır vede Rahatsızkiþi biraz dinlendikten sonra evine yürüyerek dönüp , olaðan aktivitelerine Daimi edebilir .
Her Varis(toplar damar geniþlemesi) hastası bu yöntemle Tedavi(iyileştirme) edilemez . Varis(toplar damar geniþlemesi) halini almış ana yüzeysel toplardamarların çoğunda kullanılabilir . Ancak yalnızca yan damarlarda küçük varisler varsa , bu hastalarda iğne Tedavi(iyileştirme) si daha iyi meydana gelebilir .
İğneyle Tedavi(iyileştirme)

Bu işlemde hastalıklı toplardamara , damar çeperlerine hasar veren 1 madde verilir . Bunun ardından , baskılı kompresyon uygulanmasıyla damar çeperleri birbirine yapışır vede toplardamar işlevini yapamaz , diðerbir deyiþle buradan kan akışı gerçekleşmez . Zamanla vücut bu toplardamarı ortadan kaldırır . Tıkanan toplardamarların görevini , diðerbir deyiþle kanın kalbe geri taşınmasını çevredeki diğer damarlar üstlenir . Bu Tedavi(iyileştirme) yöntemiyle öncelikle tıkanan küçük kılcal damarlara vede toplardamarların küçük yan damarlarına müdahale edilir .
Varis(toplar damar geniþlemesi) ameliyatları

Eskiden büyük kesilerle çıkartılan varisler , artık üzerlerine yapılan 2-3 mm uzunlukta kesilerle temizlenebiliyor . Bu kesilere dikiş atılmasına lüzum olmadığı gibi , özel bantlar kullanılarak kısa sürede iyileşmesi sağlanıyor .
Önceden , ayak bileğinden kasığa kadar tüm ana yüzeysel toplardamarın tamamen çıkartılması işlemi sık kullanılmaktaydı . Günümüzde bu yöntem çok çok nadir uygulanmakta olup , yerini lazer Tedavi(iyileştirme) sine bıraktı .


Varis

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp