Bitkisel Sağlık Ürünleri
Varis

Varis(toplar damar genişlemesi) Ve Tedavi(iyileştirme) si

  Varis(toplar damar genişlemesi) Ve Tedavi(iyileştirme) si hakkında merak ettikleriniz

 

 

Varis(toplar damar genişlemesi) Ve Tedavi(iyileştirme) si ,varis sebep leri ,varis  hastalığının Tedavi(iyileştirme) si ,varis hastalığının Tedavi(iyileştirme) metod leri ,varis hastalığının bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) yolları hakkında veri ler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır .varis hastalığı vede bu Rahatsızlık la alakalı bütün bilmek istediklerinizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz .

 

 

  Hastalığının Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doğal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

 

 Varislerin düzelmesini yada Varis(toplar damar genişlemesi) oluşmasını mani leyecek 1 ilaç yoktur . Aşağıdaki Tedavi(iyileştirme) metod leriyle varisten kurtulabilirsiniz
Kompresyon Tedavi(iyileştirme) si

Bu Tedavi(iyileştirme) de , rahatsızlığın boyutuna bağlı ollaraak , elastik bandajlar yada Varis(toplar damar genişlemesi) çorapları kullanılarak , dokulara vede rahatsızlığa sebep oluşan damarlara baskı uygulanır . Bu sayede toplardamarların duvarları biçimlerini yitirmez , damar ihtivasındaki kapakçıklar yeniden doğru biçim de kapanır vede böylelikle kanın bacaklarda birikmesini mani ler . Kompresyon Tedavi(iyileştirme) si , variste , kronik toplardamar kafigelmeyecek liğinde , lenf ödemlerinde vede toplardamarların gebelik sırasında genişlemesinde uygulanır .
Lazerle Tedavi(iyileştirme)

Cilt dışından lazer Tedavi(iyileştirme) si uzun yıllardır , cildin hemen altında yer alan , çapı 1 mm altında oluşan küçük kılcal varislerin Tedavi(iyileştirme) sinde uygulanmaktadır . Tedavi(iyileştirme) sırasında güçlü 1 lazer ışını sorun li bölgeye yönlendirilir . Işın toplardamarın ihtivasındaki kanın ısınmasına vede katılaşmasına sebep olur . Küçük Varis(toplar damar genişlemesi) dallan bu biçim de tıkanır . Tedavi(iyileştirme) nin ardından müdahale edilmiş damarlar dışarıdan bakıldığında hafif kahverengi görünür . Ancak bu renk değişimi takriben birkaç ay sonra geçer .

Günümüzde lazer Tedavi(iyileştirme) si , gelişen yüksek teknoloji sayesinde büyük varislerin Tedavi(iyileştirme) sinde de kullanılmaktadır . Bu metod , Umumi anestezi altında yapılan vede damarların cerrahi ollaraak çıkarılması esasına dayanan metod lere 1 seçenek ollaraak geliştirilmiştir . Amerika Birleşik Devletleri vede Doğu(şark) Avrupada son 5 yıldır yaygın ollaraak kullanılan bu metod ülkemizde de 3-4 merkezde uygulanmaya başlamıştır . Damar içi lazer Tedavi(iyileştirme) si , büyük varisli damarların içten uygulanan lazer anesteziyle tıkanması matodu ne verilen isimdir . Bu işlem , bölgesel anestezi ile muayenehane koşullarında da yapılabilir vede çoğu vakit 30-45 dakikada tamamlanır . Hastaya dikiş atılmasına lüzum yoktur . Operasyon sonrası , Tedavi(iyileştirme) edilen bacağa bandaj uygulanır vede Rahatsızkişi biraz dinlendikten sonra evine yürüyerek dönüp , olağan aktivitelerine Daimi edebilir .
Her Varis(toplar damar genişlemesi) hastası bu metod le Tedavi(iyileştirme) edilemez . Varis(toplar damar genişlemesi) halini almış ana yüzeysel toplardamarların fazlasında kullanılabilir . Ancak sadece yan damarlarda küçük varisler varsa , bu hastalarda iğne Tedavi(iyileştirme) si daha iyi meydana gelebilir .
İğneyle Tedavi(iyileştirme)

Bu işlemde Rahatsızlık lı toplardamara , damar çeperlerine hasar veren 1 madde verilir . Bunun ardından , baskılı kompresyon uygulanmasıyla damar çeperleri birbirine yapışır vede toplardamar işlevini yapamaz , diğerbir deyişle buradan kan akışı gerçekleşmez . Zamanla beden bu toplardamarı ortadan kaldırır . Tıkanan toplardamarların vazife ini , diğerbir deyişle kanın kalbe geri taşınmasını alanetrafında ki başka damarlar üstlenir . Bu Tedavi(iyileştirme) matodu yle öncelikle tıkanan küçük kılcal damarlara vede toplardamarların küçük yan damarlarına müdahale edilir .
Varis(toplar damar genişlemesi) ameliyatları

Eskiden büyük kesilerle çıkartılan varisler , artık üzerlerine yapılan 2-3 mm uzunlukta kesilerle temizlenebiliyor . Bu kesilere dikiş atılmasına lüzum olmadığı gibi , hususi bantlar kullanılarak kısa zamanda iyileşmesi sağlanıyor .
Önceden , ayak bileğinden kasığa kadar bütün ana yüzeysel toplardamarın tamamen çıkartılması işlemi sık kullanılmaktaydı . Günümüzde bu metod çook çok nadir uygulanmakta olup , yerini lazer Tedavi(iyileştirme) sine bıraktı .


Varis

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp