Bitkisel Sağlık Ürünleri

Varis(toplar damar geniþlemesi) Ve Tedavi(iyileþtirme) si

  Varis(toplar damar geniþlemesi) Ve Tedavi(iyileþtirme) si hakkında merak ettikleriniz

 

 

Varis(toplar damar geniþlemesi) Ve Tedavi(iyileþtirme) si ,varis sebep leri ,varis  hastalığının Tedavi(iyileþtirme) si ,varis hastalığının Tedavi(iyileþtirme) yöntemleri ,varis hastalığının bitkisel(doðal) Tedavi(iyileþtirme) yolları hakkında veri ler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır .varis hastalığı vede bu hastalıkla alakalý tüm bilmek istediklerinizi aşağıdaki yazýmýzda bulabilirsiniz .

 

 

  Hastalığının Tedavi(iyileþtirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

 

 Varislerin düzelmesini yada Varis(toplar damar geniþlemesi) oluşmasını mani leyecek 1 ilaç yoktur . Aşağıdaki Tedavi(iyileþtirme) yöntemleriyle varisten kurtulabilirsiniz
Kompresyon Tedavi(iyileþtirme) si

Bu Tedavi(iyileþtirme) de , rahatsızlığın boyutuna bağlı ollaraak , elastik bandajlar yada Varis(toplar damar geniþlemesi) çorapları kullanılarak , dokulara vede rahatsızlığa sebep oluþan damarlara baskı uygulanır . Bu sayede toplardamarların duvarları biçimlerini yitirmez , damar içindeki kapakçıklar yeniden doğru şekilde kapanır vede böylelikle kanın bacaklarda birikmesini mani ler . Kompresyon Tedavi(iyileþtirme) si , variste , kronik toplardamar kafigelmeyecek liğinde , lenf ödemlerinde vede toplardamarların gebelik sırasında genişlemesinde uygulanır .
Lazerle Tedavi(iyileþtirme)

Cilt dışından lazer Tedavi(iyileþtirme) si uzun yıllardır , cildin hemen altında yer alan , çapı 1 mm altında oluþan küçük kılcal varislerin Tedavi(iyileþtirme) sinde uygulanmaktadır . Tedavi(iyileþtirme) sırasında güçlü 1 lazer ışını sorun li bölgeye yönlendirilir . Işın toplardamarın içindeki kanın ısınmasına vede katılaşmasına sebep olur . Küçük Varis(toplar damar geniþlemesi) dallan bu şekilde tıkanır . Tedavi(iyileþtirme) nin ardından müdahale edilmiş damarlar dışarıdan bakıldığında hafif kahverengi görünür . Ancak bu renk değişimi yaklaşık birkaç ay sonra geçer .

Günümüzde lazer Tedavi(iyileþtirme) si , gelişen yüksek teknoloji sayesinde büyük varislerin Tedavi(iyileþtirme) sinde de kullanılmaktadır . Bu yöntem , Umumi anestezi altında yapılan vede damarların cerrahi ollaraak çıkarılması esasına dayanan yöntemlere 1 seçenek ollaraak geliştirilmiştir . Amerika Birleşik Devletleri vede Batı Avrupada son 5 yıldır yaygın ollaraak kullanılan bu yöntem ülkemizde de 3-4 merkezde uygulanmaya başlamıştır . Damar içi lazer Tedavi(iyileþtirme) si , büyük varisli damarların içten uygulanan lazer anesteziyle tıkanması yöntemine verilen isimdir . Bu işlem , bölgesel anestezi ile muayenehane koşullarında da yapılabilir vede çoğu vakit 30-45 dakikada tamamlanır . Hastaya dikiş atılmasına lüzum yoktur . Operasyon sonrası , Tedavi(iyileþtirme) edilen bacağa bandaj uygulanır vede Rahatsýzkiþi biraz dinlendikten sonra evine yürüyerek dönüp , olaðan aktivitelerine Daimi edebilir .
Her Varis(toplar damar geniþlemesi) hastası bu yöntemle Tedavi(iyileþtirme) edilemez . Varis(toplar damar geniþlemesi) halini almış ana yüzeysel toplardamarların çoğunda kullanılabilir . Ancak yalnızca yan damarlarda küçük varisler varsa , bu hastalarda iğne Tedavi(iyileþtirme) si daha iyi meydana gelebilir .
İğneyle Tedavi(iyileþtirme)

Bu işlemde hastalıklı toplardamara , damar çeperlerine hasar veren 1 madde verilir . Bunun ardından , baskılı kompresyon uygulanmasıyla damar çeperleri birbirine yapışır vede toplardamar işlevini yapamaz , diðerbir deyiþle buradan kan akışı gerçekleşmez . Zamanla vücut bu toplardamarı ortadan kaldırır . Tıkanan toplardamarların görevini , diðerbir deyiþle kanın kalbe geri taşınmasını çevredeki diğer damarlar üstlenir . Bu Tedavi(iyileþtirme) yöntemiyle öncelikle tıkanan küçük kılcal damarlara vede toplardamarların küçük yan damarlarına müdahale edilir .
Varis(toplar damar geniþlemesi) ameliyatları

Eskiden büyük kesilerle çıkartılan varisler , artık üzerlerine yapılan 2-3 mm uzunlukta kesilerle temizlenebiliyor . Bu kesilere dikiş atılmasına lüzum olmadığı gibi , özel bantlar kullanılarak kısa sürede iyileşmesi sağlanıyor .
Önceden , ayak bileğinden kasığa kadar tüm ana yüzeysel toplardamarın tamamen çıkartılması işlemi sık kullanılmaktaydı . Günümüzde bu yöntem çok çok nadir uygulanmakta olup , yerini lazer Tedavi(iyileþtirme) sine bıraktı .


Varis

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp