Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   Uyku Apnesi Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)


Uyku Apnesi Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) uyku apne Yaygın Bilinen Adıyla Uykuda Solunum Durması  Durumu Toplumuzda Çok Sık Rastlanılan Ama Sebep se Kişilerin Rahatsızkiþi Olduklarının Bile Farkına Varamadıkları Bir Solunum Yolu Rahatsızlığıdır .

Uyku Apnesi Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)


  Obstrüktif Uyku Apnesi sendromu uyku boyunca üst solunum yolunun tekrarlayıcı tıkanmaları ile karakterizedir . Buna umumiyetle kan oksijen düzeyindeki düşmeler eşlik edebilir .
Diğer 1 anlatım ile hava yolu çeşitli seviyelerde tıkanır . Tıkayan faktörler üst solunum yolunu çevreleyen dokulardaki şişkinlikler , büyük bademcikler , büyük dil , vede uykuda gevşeyen üst solunum yolu kaslarıdır .
Diğer 1 tıkanma noktası burun meydana gelebilir . Çenenin küçük olması vede üst solunum yolunun yapısı da tıkanma yapabilir .
Ayrıca tıkanma olmaksızın solunum tembelliğine bağlı santral apne de vardır .
Tıbben ciddi kabul edilen tıkanmaya bağlı uyku nefessizliğinin (tıbbi: obstrüktif uyku apnesi ) toplum içindeki yaygınlığı yüksektir . Kadınların en az %2′inde vede erkeklerin %4′ünde görülmektedir . Bu rakamlar hastalığın en az astım vede şeker hastalığı kadar yaygın olduğunu göstermektedir .
Her nekadar erişkinlerde , erkeklerde , horlayanlarda , menopoza girmiş bayanlarda , yaşlılarda , vede kilolularda daha sık görülmekte ise de obstrüktif uyku apnesi çocuklarda ,genç bayanlarda vede zayıf insanlarda da tesbit edilmektedir .
Uyku apnesi orta yaşdaki kilolu erkeklerin hastalığıdır şeklindeki izlenim yanlıştır . Ayrıca hastaların 1/4′ü şişman değildir . Gerçek şişman erkeklerin çoğu vede kilolu bayanların çok büyük 1 kısmında apne yoktur .

Uyku Apnesinin emare leri

Gün içinde aşırı uyku hali
Uykuda kişinin farkında olmadan saatte 5 defadan daha aþırı vede 10 saniyeden uzun süren solunum durması .

Uyku Apnesinin Sonuçları

Gürültülü horlama
Sabah baş ağrısı
Yüksek tansiyon
Aşırı vede hızlı kilo alma
Sabah ağız kuruluğu
Depresyon
Konsantrasyon güçlüğü
Uykuda aşırı terleme
Mide yanması
Uykusuzluk
Sık idrara çıkma
Huzursuz uyku
Bu Hal Ne Kadar Ciddidir ?

Acil Tedavi(iyileştirme) gerektiren hayati 1 hastalıktır . Etiketler: uyku apnesi bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , bursa bitkisel(doðal) ürünler , guatra bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , böbrek taşı için bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ,trigliserid bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , Basur(hemoroid) bitkisel(doðal) tedavi patlıcan , ayak nasırı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , sarılık bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , alerjik öksürük bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) , varıs tedavısı , dr ömer coşkun şifalı bitkiler , mide için şifalı Bitkiler , bitkisel(doðal) kilo alma , kilo almak , sağlıklı kilo almak , kilo almanın yolları , kilo almak , bitkisel(doðal) hafiflemek , zayıflık ilaçları , zayıflamanın esas yolları , bitkisel(doðal) ilaçlar şirketleri .


Uyku Sorunları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp