Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Unutkanlık İlacı

 

Unutkanlığa karşı hangi ilaç kullanılır yan etkileri mevcut mıdır unutkanlığın çözümünde nasıl avantaj lı olurlar

 

Unutkanlıkğa karşı hangi ilaç kullanılır avantaj ları vede zararları nelerdir unutkanlık Meselesi nda hangi bitkiler avantaj lı olur merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz . . .

 

Unutkanlığa karşı bitkilerden yapılan % 100 Doğal gıda takviyelerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz . .

 

 

Harvard Tıp Okulu Öğretim Üyesi Dr . Aoron P . Nelson , hafızayı güçlü tutmanın pek çok püf noktası olduğunu anlatım ederek , esas kuralları şöyle sıralıyor:

"Hipertansiyonu vede kolesterol yüksekliği Meselesi nu önleyin . Kalbiniz için kötü olanın beyniniz için de kötüdür . Alkolü bırakın . Alkol beyin hücrelerini tahrip etmektedir . İyi vede kaliteli uyku uyuyun . Kaliteli uyku beynin yeni öğrenilenleri pekiştirmesini sağlar . Öğrenilmiş veri lerin pekiştirilmesinin uzun süreli belleğin en önemli desteği olduğu biliniyor . Stresinizi iyi yönetin . Ölçülü vede kontrollü stres dikkati yoğunlaştırmakta , odaklanmayı arttırmaktadır . Kontrolsüz , uzun süreli vede aşırı stres ise dikkati sürdürme kapasitesini yok etmekte , unutkanlığı tetiklemekte , kortizol hormonunu yükselterek beynin bellek için önemli bölümlerinde hasar geliştirmektedir"

Yeni şeyler öğrenmenin unutkanlığı azalttığını kaydeden Nelson , "Her yeni veri vede beceri birer bellek egzersizidir . Yeni sporlar , hobiler , araştırma alanları , coþku lı vede beðeni li mesele ler , ezberlenen yeni şiirler vede yeni diller beyniniz için en güçlü vitaminlerdir . Tembelliği bırakın . Zihinsel faaliyetlerinizi sınırlamayın . Özellikle televizyon seyretmek gibi pasif faaliyetleri azaltın . Her gün egzersiz yapın . Günde 30-45 dakika , haftada en az 4 gün yürümeye çalışın .

Özellikle yürümenin beyin sağlığı vede yeniden yapılanma sürecini olumlu yönde etkilediğini gösteren çok sayıda kanıt var . Kullandığınız ilaçları gözden geçirin . Beyni etkileyen ilaçları doktor önerisi olmadan kullanmayın . Vitaminlerden avantaj lanın . E vede C vitamini gibi antioksidan(antikanser) vitaminlerin , selenyum gibi serbest radikal avcısı minerallerin hücreleri oksitlenmekten koruyan güçlerinden avantaj lanabilirsiniz . Yeteri kadar B vitamini , özellikle B12 vitamini aldığınızdan emin olun .

Dengeli 1 gıdaalımı nin de yaşlılıkta vitamin eksikliğine yol açabileceğini hatırlayın . Hayata bağlı kalın . Hayatınıza önem katan bağları sıkılaştırın . İyi sosyal ilişkileri oluþan yaşlılarda bellek fonksiyonları bozulmuyor . Sosyal ilişkiler 1 taraftan zihinsel egzersizleri yoğunlaştırıyor , diğer taraftan çeşitli olayların ruhsal travmalarını hafifletmeye yardımcı oluyor" diye konuştu .


Unutkanlık

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp