Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Uçuğun Çabuk Geçmesi İçin

Uçuğun Çabuk Geçmesi İçin Neler Yapılmalı

 

Uçuğun çabuk geçmesi için ne yapılmalı . Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si mümkün mü ?Merak ediyorsanız aşşağıdaki makaleye bakabilirsiniz . .

 

UÇUK İÇİN DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Uçuk İçin Losyon 1
Malzemeler :
10 gr . meşe kabuğu
15 gr . ceviz yaprağı
3 ,5 su bardağı su

Hazırlanışı
Malzemeler karıştırılır . Kısık ateşte 15 dakika kaynatılır . Ateşten alınıp çatal yardımı ile ezilir . Soğuduktan sonra uçuk üzerinde uygulanır .
Not : Meşe kabuğunun kanamaları durdurma özelliğide mevcuttur .

Uçuk Tedavi(iyileştirme) siUçuk İçin Losyon 2
Malzemeler :
1 tutam mayıs papatyası
1 çay bardağı kaynamış su

Hazırlanışı
Malzemeler karıştırılır . Demlenmeye bırakılır . Soğuduktan sonra süzülür . Uçuk üzerine günde 3-4 kez kompres yapılarak uygulanır , İşleme sonuç alınıncaya kadar Daimi edilir . Bu işlem uçuktaki kaşıntıyıda alır .

Uçuk İçin Losyon 3
Malzemeler :
3 adet andızotu kökü
2 su bardağı su

Hazırlanışı
Malzemeler karıştırılır . Bir taşım kaynatılır . Soğumaya bırakılır . Soğumaya yakın süzülür . Uçuk üzerine günde 5-6 kez kompres yapılır . Uçuğun acısını vede kaşıntısını keser .

Not : Aynı formülü kille de deneyebilirsiniz , her 2 formüllede başarılı sonuçlar alınmaktadır .
Andızotu mikroprarı öldürür vede kaşıntıyı keser .

Uçuk İçin Losyon 4
Malzemeler :
1 adet soyulmuş elma
2 su bardağı su

Hazırlanışı
Tencere içerisinde konulan su vede soyulmuş elma kaynatıldıktan sonra kısık ateşte 8-10 dakika daha kaynatılır vede soğumaya bırakılır . Ilık haldeyken elde edilen su uçuk üzerine kompres yapılır vede bu işlem gün içerisinde 5-6 kez tekrarlanır . Arzu edilirse elma suyu çıkartılarakda denenebilir .

Uçuk İçin Losyon 5
Malzemeler :
1 tutam ısırgan otu
1 su bardağı su

Hazırlanışı
Malzemeler karıştırılır ve  1 taşım kaynatılır . Soğuduktan sonra süzülür vede elde edilen sıvı uçuk üzerine kompres şeklinde uygulanır .

UÇUK TEDAVİSİ İÇİN EVDE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ MERHEMLER
Malzemeler
Şalgam
Çavdar unu
Şahtere otu
Ceviz yaprağı
Isırgan otu
Susam yağı

Hazırlanış vede Kullanım Reçetesi:

1- Rendelenmiş şalgamlar yirmi dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür . Sıkılarak elde edilen posaya çavdar unu karıştırılarak merhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğrulur . Hazırlanan merhem pansumandan sonra uçuk üzerine sürülür .
2- Şahtere otunun yaprakları sert 1 zeminde dövülerek ezilir . Elde edilen posaya , krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur . Hazırlanan bu krem uçuk oluþan bölgeye sürülür .
3- Kıyılmış taze ceviz yapraklan , ısırgan otuyla 1 arada dövülerek ezilir . Elde edilen posaya , merhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur . Hazırlanan merhem bölgeye sürülür .


Uçuklar canınızı sıkıyorsa

Bir aminoasit oluþan “Lizin” uçuğa yol açan herpes virüslerinin çoğalmasını önleyebiliyor . Lizin tablet yada krem formülüyle 3-5 ay kullanıldığında uçuktan koruyor .  Sık sık uçuk çıkaranlarda önleyici olarak “lizin” yanında “St . John's Wort” (Sarı Kantaron) bitkisi de faydalı olabiliyor . Bu bitki bağışıklık gücünü yükseltiyor , virüs çoğalmasını mani leyebiliyor .

Mevcut uçuklarınızın çabuk iyileşmesini istiyorsanız uçuk keseciklerine sakın dokunmayın . Lizin vede melisa içeren kremlerden avantaj lanmaya çalışın . Prof .Dr . Osman MÜFTÜOĞLUPenelope ODY - Home Herbal

Daha önce uçuk mesele i yaşamış insanlar , sızlama hissinin virüsün gelişmesine işaret ettiğini kısa zamanda öğrenirler . Virüsün ilerlemesini önlemek için sızlama başladığı anda aşağıdaki Tedavi(iyileştirme) ler uygulanmaya başlanmalıdır .

- Sek çayağacı yağını yada lavanta , karanfil yada melissa esanslarından oluşan %50 oranından solüsyonu (bu yağlardan birini 1 çay bardağı suyla sulandırın) bölgeye sürün vede mümkün olduğunca işlemi tekrarlayın .

- Düzenli ollaraak oğulotu çayından için; bu bitki uçuğa kati 1 antivirüs tesiri göstermektedir .

Eğer erken Tedavi(iyileştirme) ye rağmen , uçuk ilerlemeye Daimi ederse , kabarma dönemlerindeyen biraz çayağacı yada kadifeçiçeği kremi sürün .

- Enfeksiyonun ilerlemesini mani lemek için ek ollaraak , ekinezya tentürü için yada tabletlerini alın (bir tatlı kaşığı yada günde 3 kere 600ml kapsül)

 

UÇUK RAHATSIZLIĞI İÇİN HAZIRLAYACAĞINIZ KÜRLERDE  KULLANACAĞINIZ BİTKİSEL ÜRÜNLERİ SİPARİŞ ETMEK ,AYNI ZAMANDA ŞİFAMARKET OLARAK HAZIRLADIĞIMIZ BİTKİSEL SETLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN . . .

 


Uçuk

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp