Bitkisel Sağlık Ürünleri
Uçuk

Bebeklerde Uçuk

Bebeklerde Uçuk Hakkında Genel Blgiler

 

Bebeklerde uçuk nedir ,bitkisel uçuk ilacı mevcut mıdır merak ediyorsanız aşşağıdaki makaleye bakabilirsiniz . .

 

Hususiyetle deri-mukoza birleşme yerleri Toplumun %20-40’ında görülen 1 herpes enfeksiyonudur .

Lezyon ağrı vede kaşıntı hissi ile başlar . Bir 2 gün sonra önce kırmızı Sivilce(akne) (akne) ler meydana gelir , sonra bunlar su toplar , parlak Aleni 1 renk alırlar . Daha sonra kuruyup kabuk bağlar vede 10 gün sonra yok olurlar . İz bırakmazlar . Grup halinde çıkan vede kaybolan lezyonlardır .

Ateşli Rahatsızlık lar sırasında herpes lezyonu görülebilir . Herpes küçük çocuklarda dudaklarda , diş etlerinde , dilde , ellerde , parmaklarda yerleşir . Adolesans çağında uçuk en çook ağızda vede cinsel organlarda görülür . Yenidoğan herpes tehlikeli olabilen 1 Rahatsızlık tır .

Herpes Labialis ağız mukozasında görülen tekrarlayıcı 1 viral enfeksiyondur . En sık görüldüğü yer mukoza-deri birleşme yerleri vede hususiyetle dudak ağız kenarıdır .

Bebeğin kenarları nde uçuklu kimse bulunmamalıdır . Çünki uçuk virüsü çook bulaştırıcıdır . Bu virüs çocukta sinir sistemini tahrip eden 1 hastalığa sebep olur . Hamile kadında uçuk varsa bazı tedbir ler alınması gereklidir . Uçuk cinsel organlarda ise Doğu(şark) (garp) m sezaryen ile yapılır .

Süt veren kadında uçuk varsa temizlik kaidelerine dikkatle uymak gereklidir . Çocukta uçuk ağızda aft biçimi nde çıkar vede alev yapar . Bazen farkli Rahatsızlık larla 1 arada görülebilir . En önemli örneği de zatürreedir .Tekrarlayan herpetik deri lezyonları umumiyetle Tedavi(iyileştirme) gerekmez fakat çook sık tekrarlama olursa günümüzde uçuğa karşı çook tesirli oluşan zoviraks adlı 1 ilaç başarı ile kullanılmaktadır . 

 

UÇUK RAHATSIZLIĞI İÇİN HAZIRLAYACAĞINIZ KÜRLERDE  KULLANACAĞINIZ BİTKİSEL ÜRÜNLERİ SİPARİŞ ETMEK ,AYNI ZAMANDA Bitkizane OLARAK HAZIRLADIĞIMIZ BİTKİSEL SETLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN . . .

 


Uçuk

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp