Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Bebeklerde Uçuk

Bebeklerde Uçuk Hakkında Genel Blgiler

 

Bebeklerde uçuk nedir ,bitkisel uçuk ilacı mevcut mıdır merak ediyorsanız aşşağıdaki makaleye bakabilirsiniz . .

 

Özellikle deri-mukoza birleşme yerleri Toplumun %20-40’ında görülen 1 herpes enfeksiyonudur .

Lezyon ağrı vede kaşıntı hissi ile başlar . Bir 2 gün sonra önce kırmızı Sivilce(akne) (akne) ler oluşur , sonra bunlar su toplar , parlak açık 1 renk alırlar . Daha sonra kuruyup kabuk bağlar vede 10 gün sonra yok olurlar . İz bırakmazlar . Grup halinde çıkan vede kaybolan lezyonlardır .

Ateşli hastalıklar sırasında herpes lezyonu görülebilir . Herpes küçük çocuklarda dudaklarda , diş etlerinde , dilde , ellerde , parmaklarda yerleşir . Adolesans çağında uçuk en çok ağızda vede cinsel organlarda görülür . Yenidoğan herpes tehlikeli olabilen 1 hastalıktır .

Herpes Labialis ağız mukozasında görülen tekrarlayıcı 1 viral enfeksiyondur . En sık görüldüğü yer mukoza-deri birleşme yerleri vede özellikle dudak ağız kenarıdır .

Bebeğin çevresinde uçuklu kimse bulunmamalıdır . Çünkü uçuk virüsü çok bulaştırıcıdır . Bu virüs çocukta sinir sistemini tahrip eden 1 hastalığa sebep olur . Hamile kadında uçuk varsa bazı önlemler alınması gereklidir . Uçuk cinsel organlarda ise doğum sezaryen ile yapılır .

Süt veren kadında uçuk varsa temizlik kurallarına dikkatle uymak gereklidir . Çocukta uçuk ağızda aft şeklinde çıkar vede ateş yapar . Bazen başka hastalıklarla 1 arada görülebilir . En önemli örneği de zatürreedir .Tekrarlayan herpetik deri lezyonları umumiyetle Tedavi(iyileştirme) gerekmez fakat çok sık tekrarlama olursa günümüzde uçuğa karşı çok tesirli oluþan zoviraks adlı 1 ilaç başarı ile kullanılmaktadır . 

 

UÇUK RAHATSIZLIĞI İÇİN HAZIRLAYACAĞINIZ KÜRLERDE  KULLANACAĞINIZ BİTKİSEL ÜRÜNLERİ SİPARİŞ ETMEK ,AYNI ZAMANDA ŞİFAMARKET OLARAK HAZIRLADIĞIMIZ BİTKİSEL SETLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN . . .

 


Uçuk

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp