Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

 Tiroit Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)
Tiroit Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ,  İbrahim Saraçoğlu Troid(guatr) Hastaları İçin Bitkisel(doðal) Çözüm Olarak Dereotu Kürü Öneriyor .


Hipotiroid , hipertiroid hatta nodül Tedavi(iyileştirme) si için avantaj lı dereotu kürü tarifi vede uygulamasıİbrahim Saraçoğlu Troid(guatr) Tedavi(iyileştirme) siTroid(guatr) rahatsızlıkları olanlar için Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlu , bazı tavsiyelerde bulunuyor .Troid(guatr) Rahatsızlıkları


Troid(guatr) bezi , boyunun ön tarafında bulunan vede 2 lobdan oluşan 1 bezdir .Troid(guatr) bezi T3 vede T4 ile tanımlanan 2 adet hormon üretir . Bu 2 hormon metabolizmayı düzenler vede de metabolizma hızını kontrol eder .

Troid(guatr) rahatsızlıkları , Troid(guatr) hormonlarının az çalışması , aþırı çalışması yada Troid(guatr) bezi içinde oluşan kitleler ollaraak görülür .Hipertiroid (tiroidin hızlı , aþırı çalışması)


Troid(guatr) bezinin gereğinden aþırı (hızlı) çalışması , T3 vede T4 hormonlarının yükselmesinesebep olur vede böylece metabolizma hızlı çalışmaya başlar . Bu duruma Hipertiroid denir .


Hipertiroid şunlara sebep olur:
Kalp çarpıntısı , kalbin hızlı çalışması vede bağırsak hareketlerinin artması .
Bazı hastalarda hipertiroid ishal(diyare) i de tetikleyebilir .Kadınlar daha risklidir çünkü kadınlarda erkeklere göre 5 kat daha aþırı görülen 1 hastalıktır .Troid(guatr) bezi aþırı çalıştığı için nodül oluşmasına sebep meydana gelebilir :   uninodosa (tek nodül) yada multinodosa (çok sayıda nodül) gelişebilir .
Hipotiroid (tiroidin yavaş yada az çalışması)Troid(guatr) bezinin az çalışması halinde T3 vede T4 hormonları az üretilir . bunun neticesinde metabolizma yavaş çalışmaya başlar . Bu hastalığa Hipotiroid denir . Genelde kalp hızı azalır , bağırsak hareketleri yavaşlar vede kabızlık şikayetleri ortaya çıkar .
Hipotiroid hastalarının önemli özelliklerinden birisi de çok zor olmayan kilo almalarıdır .Kadınların %2 sinde , erkeklerin ise %0 .1 inde hipotiroid rahatsızlığı görülmektedir .İbrahim Saraçoğlu Troid(guatr) Tedavi(iyileştirme) si için Dereotu Kürüİbrahim Saraçoğlu , hem hipertiroid , hem hipotiroid için dereotu kürünü önermektedir .İbrahim Saraçoğlu , dereotunda bulunan 2 ana etken maddenin , Troid(guatr) hormonları oluþan T3 vede T4′ü dengelemede yeterli olabildiğini söylüyor .

Yani Troid(guatr) bezi hızlı çalışıyor ise yavaşlatıyor , yavaş çalışıyor ise hızlandırıyor .
Neticede hem hipotiroid hastaları hem de hipertiroid hastaları için dereotu avantaj lıdır .Troid(guatr) nodüllerine karşı Dereotu Kürü avantaj lı mıdır ?Dereotu kürü Troid(guatr) hormonlarını dengeler , sağlıklı çalışmasına yardımcı olur .

Bunun yanısıra nodüllerin küçülmesinde yada tamamen yok olmasında da dereotu kürü tesirli dir .Birkaç mm büyüklüğündeki nodülleri tamamen yok edebilir , cm düzeyindeki nodüllerin ise sadece küçülmelerinde tesirli meydana gelebilir . Dereotu kürüne ek ollaraak , Troid(guatr) nodüllere karşı başka bitkisel(doðal) kürler de bulunmaktadır .
İbrahim Saraçoğlu Dereotu kürünün uygulanışı:
3 ay boyunca çok zor olmayan oluþan kürümüzün uygulanması gerekiyor . Sabah , öğle vede akşam ,  aç karnınıza , öğünlerden 15 dakika kadar önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu birkaç kez çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulur . Bu küre hiç ara vermeden 3 ay Daimi etmelisiniz .
İbrahim Saraçoğlu , dereotu kürünün ikinci ayından sonra Troid(guatr) hormonlarınızı vakit zaman kontrol ettirmenizi tavsiye ediyor .Çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız lüzumlu meydana gelebilir . Sakın ilaç azaltımını hekiminize danışmadan kendi kendinize karar vermeyiniz .
Troid(guatr) nodüllerinin küçülmesinde yada ilerlemesinde de bu dereotu kürü oldukça tesirli dir .Bu kür sayesinde çok sayıda hasta , ilaç alınımından kurtulmuş vede mevcut oluþan nodülleri de yok olmuştur .Gerekirse küre daha uzun vakit Daimi edebilirsiniz .NOT: Hekimlerin kontrol vede önerilerini gözardı etmemelisiniz .


etiketler: bitkisel Tedavi(iyileştirme) , bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ler , bitkisel(doðal) , Bitkisel(doðal) tiroit Tedavi(iyileştirme) si , tiroit bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si , bitkisellikte tiroit , tiroit bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) .

 

 

 

 

 


Tedavi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp