Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kıl Kurdu vede Tedavi(iyileştirme) si

Kıl Kurdu vede Tedavi(iyileştirme) si Hakkında Genel Veri ler

 

Kıl kurdu vede Tedavi(iyileştirme) si;kıl kurdu vede Tedavi(iyileştirme) si hakkında merak ettiklerinizi vede daha fazlasını aşağıda sizin için hazırladığımız yazımızda görebilirsiniz . . .

 

YÜZDEN FAZLA HASTALIK İÇİN HAZIRLANAN BİTKİSEL KÜRLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN . . . . .
 

Kıl kurdu hastalığı vede Tedavi(iyileştirme) yolları :


emare leri arasında en dikkat çekicisi , Özellikle geceleri oluþan makat kaşınmasıdır . Bunun sebebi yumurtalarını bırakmak için olgun dişi parazitlerin aşağılara doğru hareket etmeleridir . Huzursuzluk , uykusuzluk , yatağını ıslatma diğer şikâyetlerdir . Kaşınma neticesinde makat bölgesinde Eczama(egzama) vede iltihabi yaralar teşekkül edebilir . Sabahları ağızdan su akıp yastığı ıslatır .

Kıl kurdu için bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) vede şifalı bitkiler : Havuç , Soğan , Kuşkonmaz , Patlıcan unu , Sarmısak , Zeytinyağı , Sirke , Süt

■Rendelenmiş havuç , dövülmüş soğanla 1 arada suda kaynatılır . Süzülerek elde edilen sıvıya sirke ilave edilerek karıştırılır . Hazırlanan bu karışımla makat , rahatsızlık süresince günde 2 sefer yıkanır .
■Kuşkonmaz , zeytinyağı ile 1 arada dövülerek ezilir . Elde edilen karışıma kurutulmuş patlıcan unu ilave edilerek melhem kıvamına gelinceye kadar süt ile yoğrulur . Hazırlanan melhemden rahatsızlık süresince günaşırı makata sürülür .
■Sarımsaklar dövülüp ezildikten sonra süt ile pişirilir . Süzülerek elde edilen sıvıdan yemekten sonra vede yatmadan önce 1 fincan ısıtılarak içilir .
■Rahatsızlık süresince makat , hergün üç saat ara ile sirkeli su ile yıkanarak lavman yapılır .

Kıl kurdu için ilaç Tedavi(iyileştirme) si : Mebendazol , pirantel pamoat vede albendazoldur . 2 yaş altına kullanılmazlar .

 

Bitkisel(doðal) Yollarla Kıl Kurdu Tedavi(iyileştirme) si


Malzemeler:


- Havuç ,
- Soğan ,
- Kuşkonmaz ,
- Patlıcan unu ,
- Sarmısak ,
- Zeytinyağı ,
- Sirke ,
- Süt .

Hazırlanışı vede kullanım şekli:


- Rendelenmiş havuç , dövülmüş soğanla 1 arada suda kaynatılır . Süzülerek elde edilen sıvıya sirke ilave edilerek karıştırılır . Hazırlanan bu karışımla makat , rahatsızlık süresince günde 2 sefer yıkanır .

- Kuşkonmaz , zeytinyağı ile 1 arada dövülerek ezilir . Elde edilen karışıma kurutulmuş patlıcan unu ilave edilerek merhem kıvamına gelinceye kadar süt ile yoğrulur . Hazırlanan merhemden rahatsızlık süresince günaşırı makata sürülür .

- Sarımsaklar dövülüp ezildikten sonra süt ile pişirilir . Süzülerek elde edilen sıvıdan yemekten sonra vede yatmadan önce 1 fincan ısıtılarak içilir .

- Rahatsızlık süresince makat , her gün üç saat ara ile sirkeli su ile yıkanarak lavman yapılır .

 


YÜZDEN FAZLA HASTALIK İÇİN HAZIRLANAN BİTKİSEL KÜRLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN . . . . .

 Etiketler: kıl kurdu vede Tedavi(iyileştirme) si ,kıl kurdu vede Tedavi(iyileştirme) si hakkında veri ler ,kıl kurdu vede Tedavi(iyileştirme) si nedir ,kıl kurdu , ibrahim , saraçoğlu , ibrahim saraçoğlu kıl kurdu , ibrahim saraçoğlu kıl kurdu Tedavi(iyileştirme) si , ibrahim saraçoğlu kıl kurdu Tedavi(iyileştirme) si hakkında , ibrahim saraçoğlu , ibrahim saraçoğlu kıl kurdu Tedavi(iyileştirme) si için bitki , ibrahim saraçoğlu kıl kurdu Tedavi(iyileştirme) si için bitkisel , kıl kurdu bitki , kıl kurdu Tedavi(iyileştirme) si için bitki hakkında , kıl kurdu bitki nedir , kıl kurdu bitkilerle , kıl kurdu bitki ile Tedavi(iyileştirme) , kıl kurdu bitkilerle Tedavi(iyileştirme) , kıl kurdu için bitki , kıl kurdu hastalığı , kıl kurdu bitkisel , kıl kurdu bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si , kıl kurdu bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) leri , kıl kurdu bitkisel(doðal) yollarla , kıl kurdu bitkisel(doðal) yolla

 


Tedavi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp