Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çatlak Kemik Tedavi(iyileştirme) si


Çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si için neler yapılmalı ? Sorusuna yanıt ollaraak çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitkiler vede çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si hakkında avantaj lanacağınız veri ler bu yazıda yer almaktadır .

 Çatlak nedir , emare leri nelerdir ?


 Çatlak , başlanmış oluþan 1 kırığın sonuca ulaşamamasıdır . Yani kemik boydan boya ayrılmaz da yarıya kadar ayrılır . Yani kışın balta ile odun kesmek için baltayı oduna vurursunuz , ortadan açılır amma tam ollaraak ikiye ayrılmaz , işte kemikte de çatlak budur . Çatlak; kırığa göre en önemli özelliği; ilk vurulma , darp anında (yani kemik henüz yeni çatlamış iken) ağrı vede şişlik azdır . Bundan dolayı da Rahatsızkiþi tarafından önce ciddiye alınmaz . Fakat saatler vede günler ilerledikçe ağrı vede şişlik artar , Rahatsızkiþi bu halde artık dayanamadığı bu ağrıdan dolayı doktora başvurmak zorunda kalır vede çekilen filmde çatlak olduğu görülür .

 Çatlaklarda nasıl Tedavi(iyileştirme) uygulanır , Rahatsızkiþi Tedavi(iyileştirme) süresince nelere dikkat etmelidir ?


 Çatlakta da aynen geçen sayıda belirttiğimiz Tedavi(iyileştirme) prensipleri geçerlidir . Yani çatlayan kemik alçıya alınır vede doktorun tavsiye ettiği süre boyunca alçıda kalır . Unutmayalım , çocuklarda çatlaklar kırık gibi çabuk kaynar , tam aksine yaşlılarda kaynama gecikir .

Dikkat edilecek nokta , alçılı kol yada bacağı mümkün olduğu kadar yüksekte tutmak ,  parmaklar uyuşmasın vede şişmesin diye sık sık onları hareket ettirmek gereklidir .  Ayağa koyulan alçı sık sık yere temas edince zor olmayan yıprar aşınır , hatta delinir . Bunu önlemek için alçının alt kısmına eski usul yün çorap yada lastik ayakkabı altlığı bağlayıp yapıştırmak hem alçılı iken kayıp tekrar düşmemeyi sağlar hem de alçı aşınmaz . Bir de alçının içine su kaçırmamak gerek . Zira daha sonra müthiş 1 kaşıntı başlar .


Etiketler: çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si , çatlak kemik , Tedavi(iyileştirme) , Tedavi(iyileştirme) si , çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si için , çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si hakkında , çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si nedir , çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si nasıl olur , çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si için bitkiler , çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si için bitkilse kür , çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitki , çatlak kemik Tedavi(iyileştirme) si vede önlemler


Tedavi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp