Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Zatürre Hastalığı Tedavi(iyileştirme) si

Zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için neler yapılmalı ? Sorusuna yanıt ollaraak zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitkiler vede zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si hakkında avantaj lanacağınız veri ler bu yazıda yer almaktadır .

Zatürre Hastalığı Tedavi(iyileştirme) si İçin Şifalı Bitkiler


Zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için şifalı pek çok bitki bilinir . Bu yazıda sizlere zatürre hastalığı için şifalı ollaraak malum bitkiler hakkında veri ler sunmaktayız . . .İşte zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitkiler ;

Halk arasında akciğer iltihabı tıp dilinde ise pnömani denir . 3 çeşidi vardır .
- Lober Pnömoni : Pnömokok adı verilen mikropların sebep olduğu had akciğer iltihabıdır . Mikroplu tozlar , aþırı yorgunluk , soğuk algınlığı yada uzun süre güneşte kalmak hastalığın zeminini hazırlar . Hastalık ani baş ağrısı , titreme , kusma vede sırt ağrıları ile başlar . Ateş , 40 dereceye kadar yükselir . Fakat 10 . günden sonra düşmeye başlar . Öksürük , kısa sürelidir . Balgam , kanlı vede yapışkandır . Hastanın yüzü kızarmış , dudaklarının etrafı kabarmış , cildi kuru vede dili de paslıdır . Geceleri kriz gelebilir .
- Virüs Zatürreesi : Virüslerin sebep olduğu 1 çeşit zatürreedir . Ya aniden yada 1 soğuk algınlığı netiticesinde görülür . Lober pnömoniden daha hafif geçer . Hastalığın ateşi 39 dereceye kadar yükselir . Kendini son C° Derece yorgun pay der . Öksürüğü kuru amma az balgamlıdır . Kol vede bacaklarında da ağrılar vardır .


- Bronköpnomoni : İyi Tedavi(iyileştirme) edilmeyen grip , boğmaca , bronşit veya kızamıktan sonra ortaya çıkan 1 hastalıktır . Sebep i , akciğer vede bronşların yer yer Enfeksiyon lanmış olmasıdır . Hastalık , bronşit gibi başlar , tedbir alınmazsa , 2-3 gün içinde ağırlaşır . Ateş sabahları 38 derece iken akşamları 40 dereceye kadar yükselir . Hastada öksürük , cerahatli vede bazen de kanlı balgam görülür . Halsizdir , nefes almakta güçlük çeker , rengi de soluktur . Doktor Tedavi(iyileştirme) si şarttır . Diğer tarftan , hasta istirahat ettirilir vede morali üstün seviyede tutulur . Yanına fazla miasfir kabul edilmez . Ağrı oluþan tarafına içine sıcak su doldurulmuş şişe konur . Sıcak su buhur ı teneffüs ettirilir . Ateşi yükseldiği vakit da; vücudu ıslak bezle silinir . Ateş düşürücü ilaçlar verilmez . Ayrıca aşağıdaki reçeteler de uygulanır .
Tedavi(iyileştirme) için lüzumlu gereç : Saf zeytinyağı .
Hazırlanışı : Dörder saat arayla birer çorba kaşığı saf zeytinyağı içilir .Etiketler:
zatürre Tedavi(iyileştirme) si , zatürre , Tedavi(iyileştirme) , Tedavi(iyileştirme) si , zatürre tedavisi için , zatürre Tedavi(iyileştirme) si hakkında , zatürre Tedavi(iyileştirme) si nedir , zatürre Tedavi(iyileştirme) si nasıl olur , zatürre Tedavi(iyileştirme) si için bitkiler , zatürre tedavisi için bitkilse kür , zatürre Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitki , zatürre tedavisi vede önlemler , zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si , zatürre hastalığı , zatürre , Tedavi(iyileştirme) , Tedavi(iyileştirme) si , zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için , zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si hakkında , zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si nedir , zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si nasıl olur , zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için bitkiler , zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için bitkilse kür , zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitki , zatürre hastalığı Tedavi(iyileştirme) si vede önlemler 

Tedavi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp