Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ödemin Tedavi(iyileştirme) si

 

 Ödemin Tedavi(iyileştirme) si nasıl yapılır ?  Sorusuna yanıt ollaraak ; Ödemin Tedavi(iyileştirme) si ollaraak çeşitli yöntemler biliniyor . Bu sayfada sizlere ödemin Tedavi(iyileştirme) si hakkında veri ler sunuyoruz .

Ödemlerin Tedavi(iyileştirme) si doktorlar tarafından sebebe göre vede umumiyetle aþırı suyun vücuttan atılmasını sağlayan diüretik dediğimiz ilaçlarla dikkatli ollaraak yapılmalıdır .

 

Ödem Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan bitkilerden yapılmış % 100 Doğal ürünlerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz . . .

 

 

Ödem , vücutta sıvı birikmesidir vede yaygın karşılaşılan 1 sorundur . Genellikle ciddi 1 hastalığın emare sidir . emare leri; göz kapaklarında , ellerde vede ayaklarda şişme olmasıdır . Kişi yüzük takamaz veya ayakkabısını giyemez .

Ödem Sebep Olur ?

 

Çok sayıda hastalık ödeme yol açar .


Böbrek hastalıkları

Karaciğer hastalıkları

Kalp hastalıkları

Hormonal hastalıkları

Damar tıkanmaları

Sebep i bilinmeyen (idiyopatik) ödem


Ödemi oluþan hastalarda yukarıdaki hastalıklar araştırılmalıdır . Bu amaçla çeşitli laboratuvar incelemeleri lüzumlu dir .

Ödem Tedavi(iyileştirme) si


Ödem Tedavi(iyileştirme) sinde ilkemiz , sebep oluþan hastalık yada hastalıkların ortaya çıkarılmasıdır . Bunun için 1 dizi tetkikler isteriz . Bu tetkiklerden elde ettiğimiz sonuçlara göre Tedavi(iyileştirme) planı yapılır

Ne yapmalıyız ?


*Tuzu azaltın

*Alkol , kahve , kolayı azaltın

*Bol meyve tüketin

*Spor yapın


ŞİŞLİKLERİ GİDERMEK İÇİN ÖNERİLER

 

Ayaklarınızı havaya kaldırın:

Gün içinde fırsat bulduğunuzda ayağınızı 1 sandalye yada benzeri nesnenin üzerine koyarak 1 süre havaya kaldırın . Bunu her fırsatta yapmaya çalışın . Otururken bacak bacak üstüne atmayın . Eğer çalışıyorsanız akşamları evde mümkün olduğunca uzun oturun . Ayaklarınızı sarkıtarak oturmayın

Uzanın:

Mümkün olduğunca dinlenmeye çalışın vede sol yana dönüp uzanın .

Sıvı alın:

Sanılanın aksine şişlik halinde su içmek şişliği arttırmaz tam aksi ne azaltır . Önemli oluþan suyu kıstlamak değil onu hareket ettirmektir . Günde en az 8-10 bardak su için

Yürüyüş yapın:

Düzenli egzersiz vede yürüyüş yapan kadınlarda şişliklerde dahil olmak üzere gebe likte sık görülen sorunlar daha hafif seyreder . Yürüyüş bacak toplardamarlarınızın daha tesirli görev yapmasını sağlarken doku aralığında biriken sıvının dağılmasını kolaylaştırır .

Rahat giyinin:

Aşırı sıkan her türlü kıyafetten uzak durun . Lastikleri sıkı çorap vede beli sıkı pantolon giymeyin . Rahat vede topuksuz ayakkabı giyin . Eğer şişlikler çok rahatsız ediyor vede beraber sinde ağrıya da sebep oluyorsa veözellikle varisleriniz de varsa Varis(toplar damar geniþlemesi) çorabı giymeniz avantaj sağlayabilir . Bu amaçla gebe ler için özel üretilmiş çorapları tercih edin .

Yediklerinize dikkat edin:

Tuz kısıtlaması ilk planda şişlikleri azaltabilir fakat uzun dönemde bir işe yaramayabilir . Uygun miktarda tuz alın . Yemeklere ekstradan tuz eklemeyin bununla 1 arada tuzsus gıdalara da yönelmeyin .

Kontrollerinizi gözardı etmeyin:

Şişlikler çoğu vakit zararsız olmasına rağmen preeklempsinin ilk belirtisi de meydana gelebilir ler . Eğer şişlik aniden gelişir ise yada çok aşırı ise , sadece ayaklarda değil yüzde vede elde de oluyor ise altta yatan ciddi 1 Hal meydana gelebilir .

Beyin Ödemi


Beyin ödemi su vede sodyum içeriğinde artma sebebi yle
beyin hacmindeki artış ollaraak tanımlanabilir . İyi
sınırlandığında vede ilimli olduğunda beyin
disfonksiyonu ile alakalı klinik bulgu ya yoktur yada
çok azdır . Ancak ciddi olduğunda beyin
herniasyonunun çeşitli formlarını vede solunum ve
dolaşımın medullar kafigelmez liğini içeren beyin
disfonksiyonunun fokal yada generalize bulgularına
neden olur . Fokal yada generalize beyin ödemi
intrakraniyal Hipertansiyon(yüksek tansiyon) ile sonuçlanır .

Midede Ödem


Çeşitli sebeplerle midede ödem oluşabilir .Mide hastalıklar ödeme sebep meydana gelebilir

Etiketler : ödemin Tedavi(iyileştirme) si , ödemin Tedavi(iyileştirme) si nedir , ödemin Tedavi(iyileştirme) si hakkında , ödemin Tedavi(iyileştirme) si ile , ödemin Tedavi(iyileştirme) si için bitkiler , ödemin Tedavi(iyileştirme) si için şifalı bitkiler , ödemin Tedavi(iyileştirme) sinde bitkiler ,  ödemin sebep leri , ödemin emare leri , ödem nasıl Tedavi(iyileştirme) edilir , ödemin Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan bitkiler hangileridir , ödemin tıptaki Tedavi(iyileştirme) si nasıldır


Tedavi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp