Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Tansiyonu Ne Düşürür

  " Tansiyonu ne düşürür hakkında veri ler . "

 

     Tansiyonu ne düşürür hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Tansiyonu ne düşürür ile alakalı tüm açıklamaları bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

 

 Yüksek Tansiyona Ne iyi Gelir vede Yüksek Tansiyonu Ne Düşürür ? Kan basıncının olaðan değerlerin ( 12/8) üzerine çıkmasına yüksek tansiyon adı verilmektedir . Kan basıncı ( mmHg ollaraak ) 14/9 vede 16/9 ,5 sınır değerler kabul edilmektedir .


 
Yüksek tansiyonun sebebi %90 oranında bilinmemektedir . %10’unun sebebi ise; böbrek hastalıkları , böbreküstü bezleri vede tiroit bezidir .

Yüksek tansiyonun erken belirlenmesi çok önemlidir , anlık ölçümler yanıltıcıdır . Bunun için hastanelerde takılan 1 alet vasıtasıyla 24 saat boyunca tansiyonun gözlenmesi en emin yoldur . Gündüz yapılan ölçümler gece vede sabah erken saatlerdeki tansiyon değerlerini vermediği için yanıltıcı meydana gelebilir vede Hal ağırlaşana kadar da gizli kalabilir .

Yüksek Tansiyonun emare leri Nelerdir ?


Hastalık emare leri arasında kafada ağırlık hissi , dikkat dağınıklılığı , çalışma veriminde azalma , sinirlilik , uyku sorunları , kalp çarpıntısı , baş ağrısı , baş dönmesi , görme şikayetleri , kulak çınlaması vede burun kanaması görülebilir .

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Bitkiler

Alman yasa larına göre modern tıbbi Tedavi(iyileştirme) de , sınır değerlerde bitkiler başarıyla kullanılmaktadır . Yılanotu kökü sınır değerlerin üzerinde de tesirli dir . Sakinleştirici ollaraak bitkiler (Kediotu kökü , şerbetçiotu çiçeği , lavanta çiçeği vede bunların karışımı) önemli 1 destek sağlayabilir .

Yüksek tansiyon hastalığında içki vede sigara(tütün mamülleri) kullanılmamalı , hareketsiz kalınmamalı yeterli süre yürüyüş yapılmalıdır . Kilo fazlası verilmeli , az tuzlu vede az yağlı gıdalar yenmeli , meyve-sebze ağırlıklı gıdaalımı ye özen gösterilmelidir .

Yüksek Tansiyonu Düşüren Bitkiler

Sarımsak: Günde vasati ollaraak 4 gr sarımsak ( diş) yenmelidir . Bir seferde 1 gr sarımsak yenir . Sarımsak havanda dövülür , 4-5 dakika havanda bekletildikten sonra yemeğe yada yoğurda katılarak yenir . Sarımsak kokusu akciğerlerden gelir , bu kokuyu bastırmak için maydanoz yenir , ağızda kakule çiğnenir , naneli sakız yada şeker kullanılabilir . Sarımsak kokusu eşinize geliyorsa , onun da yemesini teşvik ediniz .

Yılanotu kökü: Hekim kontrolünde hazır ilaç ollaraak kullanılır .

Çörekotu: Günde toplam ollaraak 15 gr çörekotu yenir . Bu miktar 2 yada 3 e bölünerek yemeklerden 30 dakika önce öğütülüp , az suyla yenir . Şeker hastası olmayanlar , pratik olması açısından haftalık kullanım miktarını öğütüp bekletmeden tahin-pekmeze karıştırarak yiyebilirler . Dişleri sağlam olanlar çiğneyerek yerlerse diş eti bakımı da yapılmış olur . Uygulamaya 8-10 ay Daimi edilir . Öğütülmüş ollaraak hazır satılan çörekotu alınmamalıdır , çok zararlıdır .

Not: Çörekotu gebe lik döneminde yenmemelidir . Doğuma 1 hafta kala başlanıp emzirme süresince yenirse anne çocuk sağlığı açısından çok avantaj lıdır .

 

Tansiyon hastalığı Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı %100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimize Ulaşmak İçin Tıklayınız . . .

 

Etiketler : tansiyon , tansiyon hastalığı , yüksek tansiyon , zararları , emare leri , sebep leri , çeşitleri , hastalıkları , nelerdir , nedir , tansiyona , tansiyonun , tedavisi , tansiyonu , aletleri , Tedavi(iyileştirme) sine , bitki , bitkiler , şifalı , şifa , yardımcı , kürler ,

 

 

 


Tansiyon

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp