Bitkisel Sağlık Ürünleri
Süt Arttırıcılar


Anne Sütünü Arttıran Bitki ÇaylarıAnne Sütünü Arttıran Bitki Çayları Keçi sedefi Çemen Otu , Rezene , Mine , Amber Çiçeği Anne Sütü Artıran Bitki Çaylarındandır .Anne Sütünü Arttıran Bitki Çayları


►Anneler hususi 1 süt rejimi yapmalı mı ? Daha çook süt verebilmek icin neler yemeliler ?
Annenin verdiği süte , yediği vede içtiği ürünlerin yüzde 1′i geçer . Kimi vakit emziren annelerin rejimlerinin kısıtlandığını yada ‘süt yapar’ diye çook kalorili yiyeceklerin tavsiye ldiğini görüyoruz . Doğu(şark) (garp) m sonrasında annelerde gaz vede hazımsızlık şikayetleri oluyor . Sezaryenden sonra bu şikayetler daha çook görülüyor . Bu Hal geçene kadar haşlanmış , zeytinyağlı vede bol sıvılı 1 rejim izlemek iyi olur . Sulu tencere yemekleri de son C° Derece uygundur . En önemli rejim tavsiye miz annenin gaz yapan yiyecekleri yememesidir . Örneğin; süt içip gaz sancısı çeken 1 annenin bu dönemde yoğurt yemesi daha uygundur .

Süt verirken rejim olmaz
► Anne sütünü artırmak icin rejimisyen desteği alınmalı mı ?
İyi beslenen vede sütü az oluşan anneye bazı gıdaalımı tavsiye leri verilebilir . Burada süt artırıcı gıdalar e başvurulabilir . Kimi bitkisel(doğal) çaylar , anne sütünü artıran hususi likleriyle dikkat çeker .

► Peki bu çaylardan ne kadar içmek gereklidir ?
Günde 2 büyük bardak diğerbir deyişle vasati 400 ml içilmesi önemlidir . Ancak boza gibi malt içeren içecekler de sütü artırıcı etki yapar . Annenin ciddi 1 gıdaalımı Meselesi yoksa sütü çook etkilenmez . Ancak kilo vermek icin ciddi 1 rejim yapıp ayda 1 kilodan aşırı kaybederse sütü beslemeyebilir . Anneler rejim yapacaklarsa , rejimisyene başvurmalı .

► Annenin sütü gelmezse depresyonu artar mı ?
Süt vermesi konusunda bazen annelere baskı yapılıyor . Sütü kafigelmeyecek gelen anne ise kendisini beceriksiz sanıyor , bebeğini büyütemediğini düşünüyor . Bunu , hususiyetle eğitim seviyesi yüksek anneler yaşıyor . Oysa ki annenin yettiği kadar sütü bebeğine vermesinin de olumlu etkiler yapacağını bildirmemiz gerekiyor . Annenin lohusalık buhran ını atlatması icin kenarları nin de desteğine gereksinimi var . Yapamadıklarını değil , yaptıklarını vurgulamak gerekiyor .

Meme sarhoşu meydana gelebilir
► Bebek emzirirken uyutulmalı mı uyutulmamalı mı ?
İlk aylarda bebek emerken hem açlığını gideriyor , hem de anne ile temas kurarak rahatlıyor . Bebeğin memede uyuyakalmasına ‘meme sarhoşluğu’ deniliyor . Bu rahatlığa erişen bebek , 1 sonraki emmelerinde de benzer huzuru buluyor . Memede uyutmanın bebek icin sakıncası yok ! Bir yaşını geçip de annesini günde 10-15 kere emip , emzik gibi kullanan bebeklere karşı ise dikkat edilmeli .Etiketler: anne sütünü arttıran bitki çayları , süt getiren yiyecekler , süt arttırıcı çaylar , süt getiren gıdalar , alkol , Anne Sütü , Anne sütünü arttırma yolları , Anne sütünü artıran gıdalar , kafein , meyve suyu , süt , likit tüketimi

 

 

 

 


Süt Arttırıcılar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp