Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   


Süt Getiren YiyeceklerSüt Getiren Yiyecekler Anne Sütü Şüphesiz Bebekler İiçin En Avantaj lı Beslenmedir . Anne Sütünün Önemi Mütehassız larca Daima Vurgulanmaktadır .


Süt Getiren Yiyecekler


Bebeğin sağlıklı 1 gelişim sağlaması için anne sütü şarttır . Fakat bazen annelerin sütü kafigelmeyecek gelir . Anne sütü yetmediğinde karnı doymayan bebek sürekli huzursuz vede ağlancı olur . Bazı kadınların hormonlara bağlı ollaraak sütü az gelir . Fakat bazı annelerde gıdaalımı ye bağlı ollaraak süt artar . Şimdi bende size 2 çocuk annesi 1 kadın ollaraak anne sütünü artıran yöntemlerden bahsetmek istiyorum .

Anne sütü getiren belli başlı yöntemler vardır . Öncelikle ılık duş almak en iyi yöntemdir vede anne sütü getiricidir . Bunun yanında bol su içmek anne sütü getirmek için en ideal yöntemdir . Bunun yanında dut vede dut kurusu çok iyi 1 süt artıran besindir . Dut kurusunu istediğiniz oranda avuç avuç yiyebilirsiniz . Çerez gibi yemeside güzel aslında . İncir süt getirmek için kullanılabilecek 1 başka kuvvetli gıdadır . Kuru incirin içini açıp içerisine 6-7 adet rezene tohumu koyun vede yiyin sütünüzün çoğaldığını göreceksiniz . Rezene çayıda süt getirmek için avantaj lı oluyor . Ayrıca rezene gaz giderici özelliği ile bebeğinizdeki gaz oluşumunu mani liyor vede gazını rahat attırıyor .

Eğer mevsimi ise al üzüm de anne sütü getiren 1 meyvedir bol bol yiyebilirsiniz . Yine ayva anne sütünü çoğaltan 1 başka meyvedir . Komposto yaparak içmekte avantaj lı olur . Tahin helvası bol su ile yendiğinde süt getirici etkiye sahiptir . Birde kuru soğan çok süt getiriyor amma süte kokusu geçeceğinden soğan yendiğinde bazı bebekler anneyi isteksiz emebiliyor . Bu sebep le demeyip denememek size kalmış . Bulgur pilavı da süt getiren 1 başka yiyecek , belki farklı geldi amma inanın çok güzel süt getiriyor . Ayrıca dereotu süt getiren 1 sebze , taze ollaraak yiyebilir , salatalarınıza yada yemeklerinize katarak tüketebilirsiniz .Etiketler: süt getiren yiyecekler , süt arttırıcı çaylar , süt getiren gıdalar , alkol , Anne Sütü , Anne sütünü arttırma yolları , Anne sütünü artıran gıdalar , kafein , meyve suyu , süt , sıvı tüketimi

 

 

 

 


Süt Arttırıcılar

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp