Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Süt Getiren Yiyecekler

Süt getiren yiyecekler ,anne sütünün gelmesine yardım eden yiyecekler hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır .Süt getiren yiyecekler hakkında veri sahibi olmak istiyorsanız aşağıda bulunan makalemize göz atmanızı öneririz .


Anne sütü şüphesiz 1 bebek için hayati öneme sahip . Tabi emzirme esnasında bebeğin bu sütten ne kadar avantaj lanabildiği de çok önemli . Kimi annelerin süt miktarı çeşitli sebeplerle az geldiğinden bebekleri için yeterli olmuyor . Tabi bu da bebeğin gelişimi için 1 handikap .

Böyle durumlarda aşağıda sıralayacağımız gıdaları çokca tüketmek , anne sütünü artıracaktır .

İncir :
Anne sütünü artırdığı gibi , kış aylarında vücut direncini de arttırır . Çeşitli sağlık sorunlarına karşı vücuda dayanıklılık vede güç kazandırır .

Al Üzüm : Yeni doğum yapmış annelerin sütünü artırdığı gibi tam 1 kalp dostudur . Anne sütünü arttıran gıdalar den biriside al üzüm’dür .

Özellikle yeni bebek sahibi olmuş anne adaylarımızın her gün tüketmesinde avantaj var . Bunun yanı sıra al üzümün avantaj ları kalp vede damar hastalığı çekenlerinde bu Gıda kaynağını tüketerek bu hastalıklardan ağrı çekme olanağını en aza indirir .

Tahin Helvası :
Anne sütünü artırıcı tesiri nin yanında balgam söktürücü vede saç dökülmesini mani leyici özellikleri de vardır . Ayrıca sedef , Eczama(egzama) gibi hastalıklara da iyi gelir .

Dereotu :
Anne sütünü artırması için tüketilmesi gereken tesirli gıdalardan biridir . Dere otunu muhakkak salatalarınızda , üstüne süs ollaraak da kullanabilirsiniz , dekor seven bayanlar için , bu otun her derde çözümyolu olduğunu hepimiz biliyoruz . Anne sütünü arttırmada etken rol oynayan 1 bitkidir .

Ayva :
Her gün 1 adet ayva yemeye çalışın , yalnız gebe lik döneminden ziyade , bebeğin doğumu olduktan sonra , zira ayva kabızlık yapabiliyor . Anne sütünü arttıran esas Gıda kaynaklarından biriside ayva’dır . Bunun dışında tüketebileceğiniz diğer gıdalar , tahin helvası vede incir’dir namı değer yemiş . İncirin bin 1 derde takat ı vardır . Anne sütünü arttırdığı 1 yana , efor ver güç verir aynı zamanda zihin açar

Al Dut vede Dut Kurusu :
Bebek emziren annelerin sıklıkla tüketmesi gereken 1 gıdadır . Bebek emziren annelerde vücudun güç kaybına karşı vücudu kuvvetlendirir .

Anne sütünü artırdığı gibi kansızlığa da iyi gelir . Karaciğeri besler . Ateş düşürür . Bademcik , boğaz Enfeksiyon larına vede öksürüğe karşı avantaj lıdır . Dut’un aniden aþırı avantaj ı vede avantaj sı vardır .

Anne sütünü arttırdığı gibi , vücuda güç vede efor verir . Kansızlık çeken insanların , kansızlık mesele ini giderebileceği 1 Gıda kaynağıdır . Ayrıca karaciğeri güçlendirir , boğaz vede bademcik Enfeksiyon larına karşı vücuttaki mikroplara karşı savaşır .Etiket: süt getiren yiyecekler , süt getiren bitkiler , süt getiren ilaç , süt getiren gıdalar , süt getiren çay , süt getiren içecekler , süt getiren şeyler , süt getiren meyveler

Süt Arttırıcılar

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp