Bitkisel Sağlık Ürünleri
Süt Arttırıcılar

Süt Yapıcı Besinler

      Süt yapıcı gıdalar ,süt yapıcı gıdalar vede yiyecekler hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır .Süt yapıcı gıdalar vede yiyecekler hakkında daha teferruatlı veri sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanızı tavsiye riz .

Süt Yapıcı Besinler

Anne sütü , beyindeki hipofiz bezinde üretilen Prolaktin hormonu tarafından salgılanır . Bu hormon süt bezlerindeki salgıyı artırarak etki gösterir . Prolaktin hormonunun itinalı ollaraak salgılanabilmesi icin kişinin rahat , stressiz 1 ortamda olması , anne ile bebek arasında yakın ilişki kurulması lüzumlu dir . Bebeğin sesi , kokusu vede dokunuşlar anneyi rahatlatır , bebekle arasındaki bağı güçlendirerek süt salgısını arttırır .

Emziren 1 annenin özdeş zamanda gıdaalımı sine dikkat etmesi lüzumlu dir . Annelerin günde 2-3 litre likit alması , her gün protein içeriği yüksek gıdalar (et , balık , tavuk) tüketilmesi , bol meyve yenmesi vede meyve suları içilmesi lüzumlu dir . Sebze çorbaları , domates suyu , vede zeytinyağlı yiyecekler gıdaalımı mütehassız ları tarafından hususiyetle önerilmektedir . Günlük kalsiyum ihtiyacı lüzum 2-3 bardak süt gerekse peynir yada yoğurt tüketilerek karşılanabilir .

Günde 2 fincan ısırgan çayı ile 4-5 fincan rezene çayı sütün kalitesin ve miktarını artırır . Hususiyetle vejeteryan annelerin soya fasulyesi vede soya sütlerinden varlıklı 1 rejim ile gıdaalımı si kendilerine bu yönde büyük avantaj sağlamaktadır .
Anne sütünün salgılanmasının azaldığı dönemlerde yada bebeğinizin sütünüzü tam ollaraak boşaltamadığı dönemlerde süt pompaları kullanmak gereklidir . Bebeğiniz emdikten sonra kalan sütü pompalar vasıtası ile sağmanız süt bezlerinin tamamen boşaltılmasını sağlayacaktır . Bu bezler ne kadar iyi boşaltılırsa o kadar aşırı salgı yaparlar . Ayrıca göğsünüze yapacağınız masaj da süt bezlerini uyaracaktır . Bu metod lerin uygulanması ile annelerin çoğunun süt salgısı tatmin edici oranda artacaktır !

Süt Arttırıcılar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp