Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Sütü Artıran Besinler

       Sütü artıran gıdalar ,anne  sütünün artmasına yardımcı oluþan yiyecekler hakkında veri lerin yer aldığı makalemiz aşağıda bulunmaktadır . Anne sütünü arttıran yiyecekler hakkında veri sahibi olmak istiyorsanız aşağıda bulunan makalemizi okumanızı tavsiye ederiz .

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

     Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu , Anne sütü vede anne sütünü artırmak için çok önenli tavsiyelerde bulundu . Anneler umumiyetle biyolojik lüzumlu liklerden dolayı sütleri azaldığında bilinçsiz ollaraak yanlış beslenirler . Bu bilinçsiz gıdaalımı den dolayı belki süt artar fakat besleyiciliği azalabilir . Annelerin sütlerini artırmak için tahin helvası , dut , al üzüm veincir tüketip bol su içmeleri gereklidir .

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

Peki bu gıdalar ne işe avantaj vede ne kadar avantaj lıdır ?

İncir , anne sütü artmasını sağlar . Kış dönemlerine girerken vücudun direncini artırıp rahatsızlıklara karşı yüksek oranda direnç savunma sağlar .

Al dut / dut kurusu , anne sütü artırır . Kansızlığa iyi gelirken aynı zamanda vücudunuzu kuvvetlendirir . Oral bölgeler , bademcik iltihabı , boğaz iltihabı , diş eti rahatsızlıkları , soğuk algınlığı vede öksürük gibi hastalıklar için çok avantaj lıdır . Ateş düşürücü etkiye sahiptir . Karaciğer için lüzumlu kuvveti sağlar . Sindirim sistemi vede boşaltım sistemi için avantaj lıdır . Hazmı kolaylaştırıcıetkisi vardır .

Al üzüm , Yeni anneler için süt artıran özelliktedir . Kalp damar hastalıkları için tesirli dir vede daha önce kalp damar rahatsızlığı geçirenler için çok avantaj lıdır . Ritim bozukluğu için önerilir vede ritim bozukluğu rahatsızlığını önler .

Tahin helvası , anne sütü artmasını sağlar . balgam söker , saç dökülmesi Meselesi nu ortadan kaldırır ,sedef hastalığı , Eczama(egzama) gibi rahatsızlıklara iyi gelir . Balık yediğiniz öğünlerde tükettiğiniz vakit rahatlatıcı etki gösterir .

Dereotu , anne sütü artırmak için tüketmeliniz gereken şifalı bitkiler grubundadır .

Peki Anne sütünün artmasını mani leyen gıdalar hangileridir ?

Nane , maydanoz , nişasta yada nişasta barındıran gıdalar vede turşu katiyetle süt artırma düşüncesi ile tüketilmemelidir . Bu gıdalar tam aksi 1 etki yaratarak anne sütünün azalması Meselesi nu ortaya çıkarır .

Süt Arttırıcılar

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp