Bitkisel Sağlık Ürünleri
Siyatik

Siyatik Sinir Anatomisi

Siyatik Sinir Anatomisi hakkında veri ler .

         Siyatik siniri boyunca yayılan ağrılarla kendini gösteren 1 ağrı halidir .Siyatik hakkında daha aşırı veri almak icin aşağıdaki makalemizi inceleyiniz . . .

 

Rahatsızlıklarına Karşı %100 Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) Sağlayan Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

     Vücudunuzdaki en uzun sinir oluşan siyatik siniri , leğen kemiğinizden başlayarak kalça bölgenizden geçer vede her 2 bacağınıza uzanır .Dizlerinize geldiğinde tibyal vede peroneal sinirlere farklı lır .

     Siyatik sinirini bacağınızın alt kısmında bulunan kasları konrtol eder baldırlarınıza , bacaklarınıza vede ayaklarınıza pay tmeyetisi sağlar .Siyatik deyimi bu sinirin güzergahında , sırtınızdan baldırınıza vede bacağınıza yayılan ağrıyı anlatım eder .Rahasızlık hafif olduğugibi , elden ayaktan düşürücü de meydana gelebilir vede karıncalanma , uyuşma yada kas zayıflığı eşlik edebilir .Siyatik , kendi başına 1 Rahatsızlık olmaktan çok , disk fıtığı gibi , sinirler üzerinde baskı yaratan farkli 1 Meselesi n semptomudur .Siyatik ağrisi: Siyatik siniri boyunca yayılan ağrılarla kendini gösteren 1 ağrı hali . .

Bu ağrı 2 çeşittir: Biri az şiddetli vede Daimi oluşan ağrı; başka iyse ara ara gelen vede şiddetli oluşan ağrıdır . Ağrılar siyatik siniri boyunca , kalçadan topuğa kadar uzanır .

     Siyatik siniri topuğa doğru uzanırken bâzı noktalarına parmakla basılınca ağrılı olduğu görülür . Bu noktalarda sinir üzerine yapılan basınçla uyandırılan ağrının sinir boyunca aşağı , bâzan da yukarıya yayılması karakteristiktir .

     Üst bacağın arka kısmı , arka bacağın dış tarafı vede siyatik siniri boyunca yayılan ağrıya siyatik denir . Ağrı , bazen aniden bire gelir . Bazen de yavaş yavaş ilerler . Otururken , kalkarken , uzanırken hareketler zorlukla yapılır . Belkemiğinin aşağı bölgesi , hassastır . Ağrılar yürürken , öksürürken vede gerinirken daha da artar .

     Sebep i , omurlar arasında kıkırdak disklerin yerinden oynaması , omurganın alt depertmanının Enfeksiyon lanmış yada zedelenmiş olmasıdır .

     Sinirin gerilmesi yada sıkışması esâsına dayanan emare ler de , hastalığın tanınmasında önem arz eder . Rahatsızkişi sırtüstü yatarken gerilmiş hâlde bulunan bacak yavaş yavaş yukarı kaldırılır vede bu sırada uyluğun arka yüzünde bacağa , hattâ ayağa kadar yayılan çekici 1 ağrı husûle gelmesi , siyatik lehinedir .

     Bacak ne kadar yukarı kaldırılırsa , ağrı da o kadar şiddetlidir . Siyatik sinir köklerinin hasarlarında Rahatsızkişi bacağın kaldırılmasıyla sağlam bacakta da ağrı meydana gelebilir .

Siyatiğin meydana gelmesinde; omur disk fıtıkları başta olmak üzere , tümörleri , omurganın kireçlenmesi , omurga veremi , omurganın alt kısımlarında yerleşen Doğu(şark) (garp) ştan yada sonradan olma değişmeler (sakralizasyon , lumbalizasyon , kırıklar , spina bifida) , leğen kemiklerinin vede bu bölgedeki organların hasarlanmaları rol oynayabilirler .

Bu bozukluklar siyatik sinirini herhangi 1 yerinde , basınç altında bırakıp yada gerilemesine yol açarak siyatik tablosuna yol açarlar . Bunlar arasında en mühimi vede en çook rastlananı bel fıtığı da denen disk hernilerdir .

Ayrıca siyatik sinirinin damarlarıyla alakalı bozukluklar , gut , Şeker Hastalığı(diabet) , sıtma , bâzı tahriş edici ilâçların siyatik sinir kenarları ne şırınga edilmesi de siyatik nevraljilerine yol açabilir .

Uzun zaman n vak’alarda bacakta hareket vede his bozuklukları , kaslarda erime bulunabilir .

Rahatsızlıklarına Karşı %100 Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) Sağlayan Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . . 

 

 

Etiketler: siyatik ,siyatik sinir ,siyatik siniri ,siyatikte ,siyatik tedavisi ,siyatik Tedavi(iyileştirme) ,siyatik ağrısı ,siyatik ağrı ,siyatik emare leri ,siyatik ağrıları ,siyatik nedir ,siyatik sinir sıkışması ,siyatik ilaçları ,siyatik bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) ,siyatik bitkisel Tedavi(iyileştirme) si ,siyatik hastalığı ,siyatik sinir zedelenmesi ,lumbago siyatik ,siyatik sinir anatomisi ,hamilelikte siyatik ,siyatik Romatizma(rheumatism) ,siyatik nedir emare leri ,lumbago siyatik nedir ,siyatik egzersizleri ,siyatik sinir ağrısı ,siyatik bacak ağrısı ,siyatik sinir yaralanması ,siyatik sinir hasarı ,siyatik sinir lezyonu ,siyatik ağrısı Tedavi(iyileştirme) si ,siyatik belirtileri nelerdir ,bel fıtığı siyatik ,siyatik sinir nedir ,siyatik fizik Tedavi(iyileştirme) ,hamilelikte siyatik ağrısı ,siyatik Romatizma(rheumatism) nedir ,siyatik ağrısı sinir sıkışması


Siyatik


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp