Bitkisel Sağlık Ürünleri
Siroz

Siroz(cirhosis) un Son Evresi

  Siroz(cirhosis) un Son Evresi vede merak  ettikleriniz

 

 

Siroz(cirhosis) Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doğal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

 

Siroz(cirhosis) un Son Evresi , Siroz(cirhosis) un emare leri , Siroz(cirhosis) İçin ,siroz sebep leri ,siroz hastalığının Tedavi(iyileştirme) si ,siroz hastalığının Tedavi(iyileştirme) metod leri ,siroz hastalığının bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) yolları hakkında veri ler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır .siroz hastalığı vede bu Rahatsızlık la alakalı bütün bilmek istediklerinizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz .

 

 

 

  Siroz(cirhosis) ; karaciğer işlevlerinin yitimiyle netice lanan , gerçekte karaciğerde bulunan lobül işlevsel birimlerinin sertleşme vede nebdeleşme ile yerini geridönüşümsüz fibrozis dokusunun aldığı patolojik duruma verilen addır . Ancak bu terim neredeyse her vakit kronik karaciğer yangısı icin kullanılır .
Siroz(cirhosis) sözcüğü Antik Yunanca'da portakal sarısı yada koyu sarı renk anlamına gelen "scirrhus" sözcüğünden kaynaklanmakla 1 arada ilk kez 1826 yılında Laennec tarafından kullanılmıştır .
Türkiye'de Siroz(cirhosis) (cirhosis) un en sık sebep lerinden ikisi viral Hepatit(hepatitis) enfeksiyonları vede alkolizm . Ayrıca biliyer Siroz(cirhosis) (cirhosis) gibi bazı otoimmun Rahatsızlık lar vede hemokromatozis , alfa 1 antitripsin eksikliği gibi metabolik Rahatsızlık lar da Siroz(cirhosis) (cirhosis) a sebep meydana gelebilir . Ülkemizde en sık Siroz(cirhosis) (cirhosis) a sebep oluşan etken Hepatit(hepatitis) B(hepatitis-B) vede C virusleridır . Atatürk'ün ölüm sebebi de bu Rahatsızlık olmuştur .

emare leri
Hafif olgularda umumiyetle halsizlik dışında yakınma mevcut değildir .
Rahatsızlık ilerledikçe
-ciltte vede mukozalarda sararma ,
-vücutta kaşıntı (özellikle "primer bilyer Siroz(cirhosis) (cirhosis) " vede hemokromatoz da bariz dir .)
-palmar eritem
-karında likit (asit) toplanması
-bacaklarda vede önümüzdeki vakalarda bedeni n tümünde basmakla iz bırakan şişme (ödem)
-ciltte spider anjiom adı verilen vasküler oluşumlar .
Dekompanse (kontrolden çıkmış) vakalarda ise;
-ellerde flapping tremor (kanat çırpma biçimi nde titreme)
-konuşma vede hareketlerde yavaşlama
-kişilik değişmeler i vede hırçınlaşma
-hepatorenal sendrom ollaraak adlandırılan , idrar çıkımında azalma vede böbrek fonksiyonlarında bozulma
-hepatopulmoner sendrom ollaraak adlandırılan solunum kafigelmez liği
-yemek borusunda Varis(toplar damar genişlemesi) ollaraak adlandırılan damar genişlemelerinin sebep olduğu ciddi kanamalar görülebilir .

Tedavi(iyileştirme)
Rahatsızlık bulguları ortaya çıktıktan sonra yapılacak Tedavi(iyileştirme) ler küratif olmaktan çook palyasyona yöneliktir . Bilinen en tesirli Tedavi(iyileştirme) kadavra yada canlı donör kaynaklı karaciğer naklidir . Viral sebep li Siroz(cirhosis) (cirhosis) larda sebebe yönelik interferon vede antiviral ilaç Tedavi(iyileştirme) leri çokaz avantaj sağlayabilir . Bu durumlarda hastalığın ilerlemesi 1 zaman icin durdurulabilmektedir .Sindirim sistemi hastalığıdır .Siroz


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp