Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

SİNÜZİT AĞIZ KOKUSU


Sinüzit ağız kokusu yaparmı ? Sinüzit hastalarının burun delikleri kapandığı için vede geceleri burun tıkanıklığı ile uyurlar ise boğaz kurur vede bakterilerin yarattığı ağız kokusu meydana gelir .

Sinüzit gibi hava yolu rahatsızlıkları vede burun tıkanmasına sebep oluþan diğer durumlar geceleri ağızdan nefes almamıza sebep olur . Bu Hal ağzı vede boğazı kurutarak bakterilerin üremesi için ideal 1 ortam oluşturur .

Azalan tükürük salgısı durumu daha kötü hale getirir . Bu sebep le siznüzit hastalarında ağız kokusu meydana gelir vede katiyetle burnunuz tıkalı uyumamalısınız .

Akut sinüzitte şikayetler daha şiddetlidir . Hastayı en çok rahatsız eden şikayetlerden biri ağrıdır . Bu hangi sinüsün Enfeksiyon landığına göre baş ağrısı , yüz ağrısı , göz çevresinde ağrı şeklinde olur .

Genellikle öne doğru eğilmekle artar . Ayrıca burun tıkanıklığı , burun akıntısı , koku duyusunda azalma , geniz akıntısı , ateş , çene vede dişlerde ağrı , ağız kokusu , burun kanaması , göz kapakları vede yüzde şişme gibi emare ler olur .

Öksürük hem akut hem de kronik sinüzitin emare sidir . Kronik sinüzitte şikayetler daha uzun süreli olmasına rağmen daha hafiftir . Ağrı daha seyrek hatta bazen yoktur .

Hastayı en çok geniz akıntısı vede buna bağlı boğaz ağrısı vede öksürük rahatsız eder . Bunun dışında yine burun tıkanıklığı , yüzde dolgunluk hissi vede ağız kokusu olur .

Tanım


Yüz sinüsleri yüzeyindeki mukoza zarının Enfeksiyon lanması . Burun mukoza iltihabı yada diş çürüğünden kaynaklanan üst çene kemiği Enfeksiyon lanmasından sonraya ortaya çıkar . Burundaki biçim bozuklukları vede polipler sinüzit oluşumunda yardımcı etkenlerdir . Sinüs adı verilen yüz kemiklerinin içindeki boşlukların Enfeksiyon la dolması neticesi oluşan hastalığa sinüzit denir .

Sinüzitin Sebep leri

Genel ollaraak söylemek gereklidir se sinüsleri temizleyen ince kanallar tıkanırsa sinüzit hastalığı başlar . Bu tıkanıklık Tedavi(iyileştirme) ile yada kendiliğinden açılırsa sinüzit iyileşir amma eğer açılamazsa hastalık kronikleşir .

Sinüs kanallarının tıkanıklığına bazı burun içi vede sinüslerle alakalı yapısal koşullar , tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonları , allerjik sebepler , polip(iyi huylu tümör) vede geniz eti gibi oluşumlar yol açabilir . Bazı kalıtsal sorunlar vede bağışıklık sorunları da sinüzitin diğer sebep leri dir .

emare leri

Baş ağrısı
Göz ağrısı
Halsizlik
Yüksek ateş
Burun akıntısı
Burun tıkanıklığı
Geniz akıntısı
Göz akıntısı
Etiket:
sinüzit ağız kokusu , sinüzit , sinüzit antibiyotikleri , sinüzit tuzlu su , sinüzit tuzlu su hakkında , sinüzit tuzlu suyun avantaj sı , sinüzit tuzlu su ile Tedavi(iyileştirme) edilirmi , sinüzit antibiyotikleri varmı

Sinüzit

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp