Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Sigara(tütün mamülleri) Nasıl Yapılır

Sigara(tütün mamülleri) Nasıl Yapılır , Hakkında Detaylı Veri ler Aşağıdaki Yazımızda Yer Almaktadır Dikkatlice Okuyunuz .

Sigara(tütün mamülleri) içenlerin büyük bi kısmının ortak şikayeti sigara(tütün mamülleri)yı bırakmak istemelerine rağmen bırakamamaktır .Sigara(tütün mamülleri)nın içindeki maddeleri öğrenmek için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

Bunlar kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ojen maddelerdir vede en tehlikelileri arsenik , benzin , kadmiyum , hidrojen siyanid , toluene , amonyak vede propilen glikoldur . Örneğin; siyanid katiyetle öldürücü 1 zehirdir .

Sigara(tütün mamülleri) Nereden Gelmektedir Ve Şimdiki Durumu


Sigara(tütün mamülleri) 1830’ a doğru ortaya çıktı , amma tütünün şimdiki gibi tüketim biçimi XX . Yüzyıl’ın ilk çeyreğinde başladı . Dünya üretimi 4 300 milyar sigara(tütün mamülleri) dolayındadır .

Sigara(tütün mamülleri) sanayisi çok yoğun 1 karakter gösterir . Bu yoğunluk ,firmalar bakımından olduğu kadar fabrikalar bakımından da güçlüdür . Bu yoğunlaşma hareketi çok gelişmiş 1 makineleşmenin 1 neticesi dur .

Bir el işi yapım evresinden sonra (saatte 150 sigara(tütün mamülleri) ) , ilk sigara(tütün mamülleri) doldurma makinesiyle (1875) saatte 3500 sigara(tütün mamülleri) sarılmaya başlandı .

Çok geçmeden bunu sarma makineleri izledi bu sistemde ince kıyılmış tütün ince yuvarlak(oval) ince 1 fitil gibi uzayıp giderken altındaki kağıtla sarılarak belli uzunlukta kesilir .

Böylece çok daha hızlı 1 yapım sağlanır . Teknolojideki ilerlemeler vede kalite kontrolü , sevk vede idaredeki otomatikleşme , dakikada 4 000 - 5 000 sigara(tütün mamülleri) yapmağı olanağı verilmiştir . Bu sigara(tütün mamülleri)lar homojen görünüş , dolgun düzgünlükleri vede üstün kaliteleriyle bariz dir .

Bazı Ayrıcalık lar dışında sigara(tütün mamülleri) yapımında kullanılan tütünler , çeşitli üretim bölgelerinden gelen değişik tütünlerin 1 harmanıdır . İçim bakımından Anane sel ollaraak sigara(tütün mamülleri)lar koyu vede açık renkli olmak üzere 2 gruba ayrılır .

Koyu renkli sigara(tütün mamülleri)ların yapımında kullanılan tütünler gölgede kurutulup mayalanmaya bırakılmış tütünlerdir . Açık renkli sigara(tütün mamülleri)larda kullanılan tütünlerse kurutma hangarlarında sıcak hava ile kurutulan tütünlerdir . Açık renkli sigara(tütün mamülleri) tütünleri özel soslarla kokulandırılır .

Sigara(tütün mamülleri) tiryakiliğine karşı açılan kampanyaların tesiri yle üreticiler şimdi düşük oranda katran vede nikotin içeren sigara(tütün mamülleri)lar yapmaya başlamışlardır .

Bu gelişme filtreli sigara(tütün mamülleri)nın yaygınlaşmasına yol açmıştır . Halen filtreli sigara(tütün mamülleri) üretimi dünya üretiminin %60’ı dolayındadır . Türkiye’de sigara(tütün mamülleri) yapımı devlet tekelindedir vede Tekel idaresince yönetilir .


Genel ollaraak malum maddelerden birkaçı;

* Polonyum - 210 (kanserojen) ,
* Radon (radyosyon) ,
* Metanol (füzeyakıtı) ,
* Toluen (tiner) ,
* Kadmiyum (akü metali) ,
* Bütan (tüpgaz) ,
* DDT (böcek öldürücü) ,
* Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri) ,
* Aseton (oje sökücü) ,
* Naftalin (güve kovucu) ,
* Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri) ,
* Arsenik (fare zehiri) ,
* Amonyak (tuvalet temizleyicisi) ,
* Karbon (eksoz Monoksit gazı) ,
* Nikotin
* vede 3 .885 toksik madde .

Sonuç ollaraak ciğerlerde oluşan Katran (asfalt)’dır .Sigara(tütün mamülleri) bıraktırıcı bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .Etiket: Sigara(tütün mamülleri) nasıl yapılır , sigara(tütün mamülleri)nın yapımı , sigara(tütün mamülleri)nın maddeleri , sigara(tütün mamülleri) tütünü , sigara(tütün mamülleri)nın içindeki maddeler , sigara(tütün mamülleri)daki zehirli maddeler


Sigarayı Bırakma

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp