Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Saç Kırana Ne İyi Gelir

Saç Kırana Ne İyi Gelir hakkında veri ler .

Bir mantar enfeksiyonunun oluşturduğu vede özellikle saç sakal kıllarını döken 1 deri hastalığıdır . ,Saçkıran hastalığı hakkında teferruat lı veri edinmek için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

Saçkıran Tedavi(iyileştirme) si Nasıl Yapılır ?

Ne yazık ki hastalıkta kati çözüm sağlayabilecek Tedavi(iyileştirme) yoktur . Hastalık yavaş 1 şekilde kendiliğinden iyileşebilir . Bazen yeni gelen saçlar al yada gri renktedir , daha sonra orijinal renklerine dönerler .
Saçsız alana kortizon enjekte edilmesi saçların çıkışını hızlandırabilir . Bu Tedavi(iyileştirme) intralezyonel kortizon enjeksiyonu ollaraak bilinir . Saçlardaki yeniden büyüme sadece enjeksiyon yapılan yerde görülür . Bu Tedavi(iyileştirme) yeni alanlarda saç dökülmesini mani lemez . Bununla 1 arada saçlar çıkmaya başlarsa ilave ollaraak yapılan enjeksiyonlar saçların çıkmasına yardımcı olur .

Hastalığın Tedavi(iyileştirme) sinde 1 çok farklı alternetif yöntem kullanılır . Fakat bu Tedavi(iyileştirme) lerin sonuçları değişkendir . Bazı losyonların kullanılması bazı kişilerde saçların çıkmasına sebep olmaktadır . Bu amaçla kortizonlu ilaçlar yada minoksidil vede tahriş edici 1 ajan(gimen) oluþan ditranol kullanılabilir .

İmmunoterapi denen Tedavi(iyileştirme) de düşük 1 konsantrasyonda allerjik reaksiyon oluşturabilecek 1 madde dökülen alan uygulanır vede 1 allerjik kontakt dermatit oluşması sağlanır . Bu amaçla sıklıkla diphenylcyclopropenone (diphencyprone) kullanılır . Ne yazık ki bu Tedavi(iyileştirme) tahriş edici vede rahatsızlık vericidir ,sıklıkla lenf bezlerinde büyümeye sebep olur .
Yaygın saç kaybı halinde güvenilir 1 Tedavi(iyileştirme) yöntemi yoktur . Kortizon içeren haplar , PUVA dediğimiz 1 ışık Tedavi(iyileştirme) si uygulanabilir . Fakat bu Tedavi(iyileştirme) lerin 1 takım yan etkileri vardır .


Saçkıran hastalığını Tedavi(iyileştirme) edici bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .ETİKETLER: Saç kırana ne iyi gelir , saçkıran nasıl geçer , saçkıran hastalığı , saçkıran Tedavi(iyileştirme) si , saçkıran için ilaç , saçkıran ilacı , saçkıran çözümü , saçkıran kati çözüm , saçkırana kati çözüm , saçkıran için kati çözüm , saç kırana ne iyi gelir


Saçkıran

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp