Bitkisel Sağlık Ürünleri
Saç Boyaları

Bitkisel(doğal) Saç Boyası Yapımı

Bitkisel(doğal) Saç Boyası Yapımı , Suna Dumankaya Natural Saç Boyası Tarifi ,  Sizde Saçlarınıza Sağlıklı bakın .Evinizdeki natural gereç ler ile kendi saç boyanızı amade layabilirsiniz . Saç boyaları çeşitli kimyasallar kapsadığı nden natural yollar elde edilen saç boyası ile daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz .Kızıl Kestane Saç Boyası Tarifi


Gerekli Malzemeler:


1 kase kına saçınız çoksa 2 kase


Adaçayı 1 avuç içi kadar


Karanfil 1 avuç içi kadar (Karanfil hafif renk verir . Karanfil antiseptik meydana geldiğinde n saç derisinde 1 rahatsızlık varsa avantaj lı meydana gelebilir .)


Çay (Siyah çay)


Amade lanışı: Adaçayı , karanfili 1 500 gr suyun içinde 5-10 dakika kaynatıp çay gibi demliyoruz . Eğer daha koyu 1 renk elde etmek istersek içine 1 miktar (1 çorba kaşığı) çay ekleyebiliriz .


Daha sonra bu su ile kase ihtivasındaki kınayı karıştırıyoruz . Genelde 1 kase yeterli oluyor . Önce diplerine sonra uçlarına sürüyoruz . Saç boyamız kek hamuru kıvamında olacak


Eğer saçınızın kumral yada sarışın olmasını isterseniz .


Sarı Saç İçin Natural Saç Boyası:


1 tutam yada 1 avuç içi papatya


1 tutam sarı kantoron


Limon kabukları (Saç derisine iyi geliyor .)


Çiçek yağı


500 gr cam şişe


Benmari usulü tencerenin içine su altına havlu koyup bu biçim de kısık ateşte 40 dakika kadar kaynatıp daha sonra 1 gece çay gibi demlenmesini sağlıyorsunuz .Ertesi gün sabahleyin süzüp saç dibinden ucuna kadar sürüyoruz .Bu da saçı sarı yapıyor haftada 1 vaya 2 kere yapılırsa sarı renk saça yerleşiyor . Saçınızda 1-2 saat kalabilir .
Etiketler: Saç boyası , kırmızı , kırmızı saç boyası , kırmızı saç boyaları , saç boyalarımız , şaça bitkissel çözümler , saç boyasında bitkisel(doğal) çözüm , schwarzkopf saç boyaları , natural saç maskeleri , bitkisel(doğal) saç boyası yapımı .

 

 


Saç Boyaları

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp