Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Bitkisel(doðal) Saç Boyası Yapımı

Bitkisel(doðal) Saç Boyası Yapımı , Suna Dumankaya Doğal Saç Boyası Tarifi ,  Sizde Saçlarınıza Sağlıklı bakın .Evinizdeki doğal gereç ler ile kendi saç boyanızı hazırlayabilirsiniz . Saç boyaları çeşitli kimyasallar içerdiğinden doğal yollar elde edilen saç boyası ile daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz .Kızıl Kestane Saç Boyası Tarifi


Gerekli Malzemeler:


1 kase kına saçınız çoksa 2 kase


Adaçayı 1 avuç içi kadar


Karanfil 1 avuç içi kadar (Karanfil hafif renk verir . Karanfil antiseptik olduğundan saç derisinde 1 rahatsızlık varsa avantaj lı meydana gelebilir .)


Çay (Siyah çay)


Hazırlanışı: Adaçayı , karanfili 1 500 gr suyun içinde 5-10 dakika kaynatıp çay gibi demliyoruz . Eğer daha koyu 1 renk elde etmek istersek içine 1 miktar (1 çorba kaşığı) çay ekleyebiliriz .


Daha sonra bu su ile kase içerisindeki kınayı karıştırıyoruz . Genelde 1 kase yeterli oluyor . Önce diplerine sonra uçlarına sürüyoruz . Saç boyamız kek hamuru kıvamında olacak


Eğer saçınızın kumral yada sarışın olmasını isterseniz .


Sarı Saç İçin Doğal Saç Boyası:


1 tutam yada 1 avuç içi papatya


1 tutam sarı kantoron


Limon kabukları (Saç derisine iyi geliyor .)


Çiçek yağı


500 gr cam şişe


Benmari usulü tencerenin içine su altına havlu koyup bu şekilde kısık ateşte 40 dakika kadar kaynatıp daha sonra 1 gece çay gibi demlenmesini sağlıyorsunuz .Ertesi gün sabahleyin süzüp saç dibinden ucuna kadar sürüyoruz .Bu da saçı sarı yapıyor haftada 1 vaya 2 kere yapılırsa sarı renk saça yerleşiyor . Saçınızda 1-2 saat kalabilir .
Etiketler: Saç boyası , kırmızı , kırmızı saç boyası , kırmızı saç boyaları , saç boyalarımız , şaça bitkissel çözümler , saç boyasında bitkisel(doðal) çözüm , schwarzkopf saç boyaları , doğal saç maskeleri , bitkisel(doðal) saç boyası yapımı .

 

 


Saç Boyaları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp