Bitkisel Sağlık Ürünleri
Saç Boyaları

Organik Saç Boyası Markaları

Organik Saç Boyası Markaları , Saçlarını Evde Boyamak İsteyenler ! O Kadar Çook Boya Markası , O Kadar Aşırı Seçenek Var Ki… Hangi Birini Seçmeli ? Sizin İçin Araştırdık…Evde saç neşekilde boyanır ?


Devir tasarruf devri .


Artık belki her hafta kuaföre gidemiyor; manikürden pediküre , boyadan ağdaya her işimizi kuaförde yaptıramıyoruz .


Ya da yaptırmamayı tercih ediyoruz . Şimdilerde yeni trend , saçları evde boyamak .


Çünki daha rahat vede en aşırı 1 saatimizi alıyor .


Tek zorluk güç noktalara ulaşmak , arka tarafları boyamak… Bunun icin annenizden , en yakın arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz !


Her şeyden önce evde saç boyamakla alakalı size hatırlatmak istediğimiz birkaç önemli nokta var:


* Çook dramatik renk değişmeler ine gitmeyin . Böyle 1 isteğiniz varsa eğer , kuaförünüzden yardım alın , ilk seferi onda yaptırın .


*Boya kutularının üzerinde hangi saç renginin boyandığında neşekilde 1 renge bürüneceğini gösteren ‘önce’ vede ‘sonra’ resimleri oluyor .


Bu resimlere muhakkak göz atın .


Ayrıca o rengi kim uyuglamalı , kim uygulamamalı tavsiye lerini dikkate alın .


*Yeni 1 boya deneyeceğinizde alerji testini muhakkak uygulayın . Eğer cildinizde herhangi 1 kızarıklık ve/veya kaşıntı olmuyorsa boyayı rahatlıkla kullanabilirsiniz demektir .


*Boyayı uygularken üzerinizde eski , çook önemsemediğiniz 1 kıyafet oldun muhakkak . Ayrıca omuzları kapatmakta avantaj var . Boya damlayabiliyor .


*Boya uygulamasından sonra 1 parça pamuğa aldınız vazelinle alnınızda , şakaklarınızdaki aşırı boyaları silin ki leke kalmasın .


Kimi şahsi tecrübe , kimi rivayet üzerine en başarılı saç boyalarını açıklıyoruz:


L’Oreal Recital Preference


Kullandığım ilk saç boyalarından biri . Sarı saç serisinden hoş isimleriyle ‘Hollywood’ , ‘Kaliforniya’ vede küllü sarısını kullandım .


daima iyi netice lar aldım . Al saçları kapatmak icin önermem; amma koyu dipler icin çook uygun . Uygulaması kutudan çıkan kılavuzda resimlerle anlatılıyor .


İlk boyama , dip boyama gibi başkaca kullanım biçim leri var . Ben ilk birkaç kullanımda 25 dakika saç diplerinde , son 5-7 dakika saçın bütününde uyguladım .


Yaklaşık 21 gün sonra tekrarlamam gerekiyordu . Kumralım vede dibi çıkmış saçlar beni rahatsız ediyor fakat dilerseniz daha seyrek uygulama yapabilirsiniz .


Eğer Umumi renginizi korumak vede sadece dipleri boyamak istiyorsanız sadece dipleri boyayıp 25-30 dakika bekleyin , sonra saçlarınızı yıkayıp durulayın . Renk skalasında çook hoş kızıllar , bakırlar var .


L’Oreal Excellence

L’Oreal’in Excellence serisine geçmemin sebebi kendime daha uygun 1 renk bulmuş olmamdı .


Daha küllü , mat 1 sarı… Bu boya beyazları da kapattığı icin daha güçlü .


Sürdüğünüzde yanma hissi oluyor fakat bu olağan (Ama önce alerji testini muhakkak yapın !) .Birkaç al teliniz varsa kuvvetle L’Oreal Excellence’ı tavsiye yorum . Hatta daha yoğun beyazlık söz konusuysa…Annelerin tercihi de bu boya oluyor . Renk skalası , adı üstünde ‘mükemmeliyet’ arandığı icin belki biraz daha sınırlı vede daha çook rengin kalitesine odaklanıyor . Ama saçlarınız olabileceği en bakımlı haline vede renk yoğunluğuna ulaşıyor .


Saç telleri kurumuyor , yıpranmıyor… Hatta bakım sonrası yumuşacık oluyor .


Bu arada kutuların içinden çıkan kremler benim şampuan sonrası nemlendirici ihtiyacımı da sonsuza dek sona erdirdi . Çünki her ay 1 boya alıyorum vede içinden çıkan bakım tüpleri beni uzun zaman yönetim ediyor .Natural Colors

Ara sıra saçlara başkaca 1 hava vermek , değişiklik yapmak adına röfle yaptırmak isteyebiliyoruz . Şimdi bunu evde yapmak mümkün… Natural Colors Röfle Seti bitkisel(doğal) vede amonyak içermiyor .


Saçları yıpratmadan , kurutmadan vede özdeş zamanda bakım yaparak teminat le boyamanızı mümkün kılıyor .


Amonyak yada saça zarar veren pigmentlerden resorsinol içermediği icin de içiniz rahat 1 biçim de kullanabilirsiniz .Ayrıca olağan boyalarının da baki 1 renk yapısı var . Bu boyalar hem beyazları kapatıyor hem de geniş 1 renk koleksiyonu var .


Koleston

Son boya seriven mı Koleston ile yaşadım . Neyse ki sonu olumlu biten , tekrarını da getirdiğim 1 tecrübe oldu .Rengi tutturdum; açık , küllü 1 sarı , numarası 11/1 . Kullanım biçimi yukarıda anlattığım başka boyalar gibi; amade ladığınız boya karışımını saçlaraa uygulayıp 1 zaman bekliyorsunuz .


Wella markasına ilişik seride en çook yılın moda renkleri oluşan ‘büyüleyici kahveler’ göze Doğu(şark) yor .


Yeni 1 rengi gözüme çarptı; 7/1 küllü kumral . Daha önce kumral renklerde küllü renk uygulamasına rastlamamıştım .


‘Kor alev kızılı’ çarpıcı 1 kızıllık arayanlar için .


Röfle seti de oldukça güzel 1 renk efektini müjdeliyor !

 

 


Etiketler: Saç boyası , kırmızı , kırmızı saç boyası , kırmızı saç boyaları , saç boyalarımız , şaça bitkissel çözümler , saç boyasında bitkisel(doğal) çözüm , schwarzkopf saç boyaları , natural saç maskeleri , organik saç boyası markaları .

 

 


Saç Boyaları

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp