Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Organik Saç Boyası Markaları

Organik Saç Boyası Markaları , Saçlarını Evde Boyamak İsteyenler ! O Kadar Çok Boya Markası , O Kadar Aþırı Seçenek Var Ki… Hangi Birini Seçmeli ? Sizin İçin Araştırdık…Evde saç nasıl boyanır ?


Devir tasarruf devri .


Artık belki her hafta kuaföre gidemiyor; manikürden pediküre , boyadan ağdaya her işimizi kuaförde yaptıramıyoruz .


Ya da yaptırmamayı tercih ediyoruz . Şimdilerde yeni trend , saçları evde boyamak .


Çünkü daha rahat vede en aþırı 1 saatimizi alıyor .


Tek zorluk güç noktalara ulaşmak , arka tarafları boyamak… Bunun için annenizden , en yakın arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz !


Her şeyden önce evde saç boyamakla alakalı size hatırlatmak istediğimiz birkaç önemli nokta var:


*Çok dramatik renk değişikliklerine gitmeyin . Böyle 1 isteğiniz varsa eğer , kuaförünüzden yardım alın , ilk seferi onda yaptırın .


*Boya kutularının üzerinde hangi saç renginin boyandığında nasıl 1 renge bürüneceğini gösteren ‘önce’ vede ‘sonra’ resimleri oluyor .


Bu resimlere muhakkak göz atın .


Ayrıca o rengi kim uyuglamalı , kim uygulamamalı önerilerini dikkate alın .


*Yeni 1 boya deneyeceğinizde alerji testini muhakkak uygulayın . Eğer cildinizde herhangi 1 kızarıklık ve/veya kaşıntı olmuyorsa boyayı rahatlıkla kullanabilirsiniz demektir .


*Boyayı uygularken üzerinizde eski , çok önemsemediğiniz 1 kıyafet oldun muhakkak . Ayrıca omuzları kapatmakta avantaj var . Boya damlayabiliyor .


*Boya uygulamasından sonra 1 parça pamuğa aldınız vazelinle alnınızda , şakaklarınızdaki aþırı boyaları silin ki leke kalmasın .


Kimi kişisel tecrübe , kimi rivayet üzerine en başarılı saç boyalarını açıklıyoruz:


L’Oreal Recital Preference


Kullandığım ilk saç boyalarından biri . Sarı saç serisinden hoş isimleriyle ‘Hollywood’ , ‘Kaliforniya’ vede küllü sarısını kullandım .


daima iyi sonuçlar aldım . Al saçları kapatmak için önermem; amma koyu dipler için çok uygun . Uygulaması kutudan çıkan kılavuzda resimlerle anlatılıyor .


İlk boyama , dip boyama gibi farklı kullanım şekilleri var . Ben ilk birkaç kullanımda 25 dakika saç diplerinde , son 5-7 dakika saçın bütününde uyguladım .


Yaklaşık 21 gün sonra tekrarlamam gerekiyordu . Kumralım vede dibi çıkmış saçlar beni rahatsız ediyor fakat dilerseniz daha seyrek uygulama yapabilirsiniz .


Eğer Umumi renginizi korumak vede sadece dipleri boyamak istiyorsanız sadece dipleri boyayıp 25-30 dakika bekleyin , sonra saçlarınızı yıkayıp durulayın . Renk skalasında çok hoş kızıllar , bakırlar var .


L’Oreal Excellence

L’Oreal’in Excellence serisine geçmemin sebebi kendime daha uygun 1 renk bulmuş olmamdı .


Daha küllü , mat 1 sarı… Bu boya beyazları da kapattığı için daha güçlü .


Sürdüğünüzde yanma hissi oluyor fakat bu olaðan (Ama önce alerji testini muhakkak yapın !) .Birkaç al teliniz varsa kuvvetle L’Oreal Excellence’ı öneriyorum . Hatta daha yoğun beyazlık söz konusuysa…Annelerin tercihi de bu boya oluyor . Renk skalası , adı üstünde ‘mükemmeliyet’ arandığı için belki biraz daha sınırlı vede daha çok rengin kalitesine odaklanıyor . Ama saçlarınız olabileceği en bakımlı haline vede renk yoğunluğuna ulaşıyor .


Saç telleri kurumuyor , yıpranmıyor… Hatta bakım sonrası yumuşacık oluyor .


Bu arada kutuların içinden çıkan kremler benim şampuan sonrası nemlendirici ihtiyacımı da sonsuza dek sona erdirdi . Çünkü her ay 1 boya alıyorum vede içinden çıkan bakım tüpleri beni uzun süre yönetim ediyor .Natural Colors

Ara sıra saçlara farklı 1 hava vermek , değişiklik yapmak adına röfle yaptırmak isteyebiliyoruz . Şimdi bunu evde yapmak mümkün… Natural Colors Röfle Seti bitkisel(doðal) vede amonyak içermiyor .


Saçları yıpratmadan , kurutmadan vede aynı zamanda bakım yaparak güvenle boyamanızı mümkün kılıyor .


Amonyak yada saça zarar veren pigmentlerden resorsinol içermediği için de içiniz rahat 1 şekilde kullanabilirsiniz .Ayrıca olaðan boyalarının da kalıcı 1 renk yapısı var . Bu boyalar hem beyazları kapatıyor hem de geniş 1 renk koleksiyonu var .


Koleston

Son boya seriven mı Koleston ile yaşadım . Neyse ki sonu olumlu biten , tekrarını da getirdiğim 1 tecrübe oldu .Rengi tutturdum; açık , küllü 1 sarı , numarası 11/1 . Kullanım biçimi yukarıda anlattığım diğer boyalar gibi; hazırladığınız boya karışımını saçlaraa uygulayıp 1 süre bekliyorsunuz .


Wella markasına iliþik seride en çok yılın moda renkleri oluþan ‘büyüleyici kahveler’ göze batıyor .


Yeni 1 rengi gözüme çarptı; 7/1 küllü kumral . Daha önce kumral renklerde küllü renk uygulamasına rastlamamıştım .


‘Kor ateş kızılı’ çarpıcı 1 kızıllık arayanlar için .


Röfle seti de oldukça güzel 1 renk efektini müjdeliyor !

 

 


Etiketler: Saç boyası , kırmızı , kırmızı saç boyası , kırmızı saç boyaları , saç boyalarımız , şaça bitkissel çözümler , saç boyasında bitkisel(doðal) çözüm , schwarzkopf saç boyaları , doğal saç maskeleri , organik saç boyası markaları .

 

 


Saç Boyaları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp