Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Erkekler İçin Saç Boyası

Erkekler İçin Saç Boyası Hakkında Veri ler

 

Erkekler için saç boyası;erkekler için saç boyası hakkında bilmek istedikleriniz vede daha fazlası için aşağıda sizin için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz .

GÜVENLE KULLANABİLECEĞİNİZ BİTKİSEL SAÇ BOYALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ . . . . .

 

Sanatçılardan Meclis''in popüler isimlerine kadar erkeklerin saçını boyamasının arkasında yatan sosyolojik , sinirsel vede ekonomik dürtüyü merak ettik , uzmanlara sorduk . Saçlarını boyamaya iten 2 sebebi keşfettik: Güçlü erkek imajını kaybetmemek vede kaç yaşında olursa olsun , karşı tür tarafından beğenilmek .

Siyah-beyaz Türk filmlerindeki esas oğlanların şakaklarına düşen vede olgunluğun simgesi sayılan al saç tellerine günümüz erkeklerinin hiç tahammülü yok . Berber duvarlarındaki fiyat tarifeleri , sadece saç kesimi ve sakal tıraşından ibaret değil . Erkekler , türü yetlerinin simgesi olan pantolonlarını ellerinden alan kadınlardan intikamlarını , onlara has kabul edilen saç boyasına el koyarak aldılar . Mahalle berberleri yerine lüks erkek kuaförlerine yönelen yeni trend erkekler , saç boyamadan röfleye , balyajdan örgüye 1 dizi kadın silahını kullanır oldular .

Gizli eylem

Yıllardır sanat dünyasından , Meclis kürsülerinden tanıdığımız politikacıların saçlarına tek tel al düşmemesi vede hep aynı tonda kalması dikkatimizi çekmiştir . Ama bu özellik sadece ünlülere özgü değil . Bakımlı olmayı seven hemen hemen her yaşta erkek saçlarını boyatıyor . Ancak yaş sınırlamasına geldiğimizde gençlerden çok , orta vede üzeri yaştaki erkekler saçlarını boyatıyor . Tercih edilen renk ise koyu kahve vede siyah . Erkekler bu işlemi umumiyetle gizli yapıyor . "Saçını mı boyattın ?" suali nu onlara yöneltemiyorsunuz . Bazen eşi bile yıllar sonra keşfediyor !

Kadınlar , erkeklerin saçlarını boyamaları hususunda 2 farklı görüşe sahip . Bir kısmı kendine bakan , dolayısıyla saçını boyatan bakımlı erkeği beğeniyor . Bir kısım kadın da saçını boyatan erkeğe kati tavırlı . Saçını boyatan erkeğin kadınsı göründüğünü savunuyor . Kadınlar ne düşünürse düşünsün , belli 1 yaşa gelmiş , hele saçlarına ak düşmüş , kendisini genç göstermek vede karşı cinse beğendirmek için berber koltuğuna oturan erkek çok .

Kuzgun karası

Sahne dünyasında Erkek saç boyaları kullanan ünlüler daha çok arabesk müziğini icra edenler . Onların renk seçimleri ise yıllardır değişmemiş . Saçlar illa ki kuzguni siyah . Mütehassız lara göre bunun esas sebebi , koyu rengin erkeği daha genç vede janti göstermesi . Kadın hayranlarına karşı fit 1 görünüm sergilemek onlar için çok amma çok önemli .

Öte yandan Türk erkeklerine benzerlik açısından en yakın oluþan İtalyan erkeğinin 2002''de yaptığı 1 yıllık kozmetik harcaması 276 ,6 milyon Euro . Bu harcamaya tıraş ürünlerinin dışında kozmetik ürünleri de dahil . Kadınların yüzde 62''si erkeklerin saçlarının yapılı olmasını istiyor . Tüm bunlara paralel ollaraak artık kadınlar da yanlarındaki erkeğin en az kendileri kadar bakımlı olmasından yana .

Boyalı ünlüler

Erkek saç boyaları kullanan ünlüler arasında Orhan Gencebay , İbrahim Tatlıses , Mustafa Keser , Selami Şahin , Hakkı Bulut , Ferdi Tayfur , Rahmi Saltuk , Ali Rıza Binboğa vede Metin Milli yer alıyor .

Mütehassız lara göre saçlarını ideal tonunda diðerbir deyiþle ten rengine de uygun boyayanlar Uğur Dündar ve

Özer Çiller . Erol Evgin vede Erol Büyükburç ise her daim peruk takanlardan .

Tarihte saç boyası


Erkek saç boyaları kullanan ilk uygarlık Mısır . Adaçayı kahvesi , kına kırmızısı vede papatya sarısını kullanmışlar . Orta Çağ''da daha çok kara ve sarı renkli saçlar beğeniliyordu . Kırmızıyı , kötülüğün emare si olarak görüyorlardı . 16''ıncı Yüzyıl''da ise bu yargı değişti vede Queen Elizabeth''in kızıl saçları sayesinde bu renk yeniden beğenilmeye başlandı . Rönesans sırasında kadınlar kara sülfür , şap vede bal karışımını saçlarına sürerek , altın rengini elde edene kadar güneşin altında otururlardı .

1800''lü yılların netiticesinde ise saç boyasında kimyasal ürünler kullanılmaya başlandı . Bakır , gümüş vede diğer metallerin kombinasyonu olan madeni tuzlar boya üretiminin ana maddesi oldu . 20''inci Yüzyıl''ın başlarında artistlerin saçlarını boyaması , halkın saç boyamaya bakış açısını değiştirdi vede bu yüzyılın ortalarına gelmeden her kadın için saçlarını boyamak doğal 1 hadise haline geldi .

100 yılı aşkın 1 süredir saç ürünleri pazarında oluþan Schwarzkopf , 1960''ta ilk boya markası İgora Royal''i piyasaya sürdü . Bunu 1969''da renkli boya köpüğü izledi . Schwarzkopf , 1995''te Henkel''le birleşerek saç boya , bakım vede şekillendirme sektöründe öncülüğünü pekiştirdi .NE DİYORLAR

Hak Bağdu (Psikolog)

Aksi tesir

Erkeği saçlarını boyamaya iten güdü , al saçlara yüklediği anlam . Al saç eşittir yaşlılık ollaraak algılanıyorsa kişi buna tepkide bulunur . Özellikle topluma mal olmuş sanatçılar , halkın önündeki politikacılar daha genç , dinamik vede tesirli olmak adına saçlarını boyuyor . Halbuki bu kişisel imaj vede karizma yaratma anlamında son derece negatif 1 etki yaratıyor . Dikkat ederseniz kitleleri sürükleyen karizmatik sanatçılar , önder ler vede düşünürler tamamen doğalarının gereği değişen fizyolojileriyle barışık insanlardır .

Kültürümüzün erkeğe yüklediği kişisel değerler vede özellikler güçlü , baskın , otoriter , dinamik , enerjik , cinsel gücü yüksek olunca al saçla 1 arada erkek , bu sıfatları kaybetme korkusuyla karşılaşır . Doğasındaki değişimin sadece saç renginde değil derisinde , renginde , cinsel vede kas gücünde , hayata bakışında , biyolojik , sinirsel vede sosyal yapısında seri değişimi de getirir . İnsan gözü , 20 yaşındaki delikanlı ile 53 yaşında delikanlı gibi göründüğünü iddia edenler arasındaki farkı verir . O sebep le , kendimizle barışıp mani lenemeyen değişimleri kabul etmek , hem iç huzuru , hem de gerçek karizmayı kazandırır .

Melin Yuna (Sosyolog)

Pazarlama stratejisi

Geçen yüzyılla karşılaştırıldığında özellikle belli sosyo-ekonomik toplum kesimlerinde yaşam beklentisi hem uzuyor hem de değişiyor . Bilimsel ollaraak anti-aging ile kendini gösteren yaşlanmaya karşı direniş fikri , beden görüntüsünde de form buluyor . Zayıflama , güzelleşme , estetik ameliyatlar , fittness vede saç boyama yollarıyla insanlar beden görüntülerinde değişiklik yapmak suretiyle yaşlılığa direniyor . Bununla beraber toplumsal ollaraak idealize edilmiş beden görüntülerinin medya vede reklam sektörü tarafından pazarlama stratejisi ollaraak yoğun kullanımı , bireylerin kendilerini bu ideallerle daha aþırı özdeşleştirmesine sebep oluyor .

Kadın bedeni uzun zamandır 1 meta idi dolayısıyla çok uzun zamandır kadın bedenini güzelleştirmenin binbir yolu ortaya sunulmuştu fakat son dönemlerde erkek bedeninin metalaşması , medya vede özellikle reklam sektörü tarafından eskiye oranla daha sık kullanılması , erkek için de güzelleşme , genç kalma , iyi beden şartlarıyla yaşama kavramlarını ortaya çıkardı . Daha aþırı erkek , metalaşmış ideal erkek imgesiyle kendini özdeşleştirmeye başladı . Şimdi daha aþırı erkek saçını boyuyor , maniküre gidiyor , fittness salonlarında vakit geçiriyor .

Özcan Çolak (Trio Kuaför)


Tatlıses 2 ton açsın

Günümüzde kentli vede modern erkekler bakımlarına daha aþırı önem vermeye başladı . Manikür , pedikür , saç ekletme , cilt bakımı vede saç boyama gibi hizmetlerden daha aþırı avantaj lanmaya başladı . Evde kendi kendine saç boyama da erkekler arasında yaygınlaştı . Ancak hatalı renklerle çok kötü görünümler ortaya çıkabiliyor . Erkeklerin de bu konuda mütehassız lardan yardım almaları gerekiyor . Erkeklerde boyama yapılırken çocukluk vede ergenlikteki saç renkleri baz alınmalı . Özer Çiller vede Uğur Dündar bu konuda başarılı . İbrahim Tatlıses''in saç rengi gerçekten çok koyu . İki ya da üç numara daha yumuşak 1 ton tercih etmeli .

Saçları beyazlamış erkeklerde uygulanan gri al tonlarında mistik 1 görünüm veren boyalar var . Belli 1 yaşın üzerindeki erkeklere bu tarzı öneriyorum .

Ali Baş (Süreyya Kuaför)

Gencebay''ın boyası iyi

Saçını boyatan erkekler sadece televizyon vede sahnede gördüğümüz ünlüler değil . Sokaktakiler de saçlarını boyatıyor . Saç boyasında kaşa en yakın ton tercih edilmeli . Orhan Gencebay''ın kullandığı ton çok doğal vede yıllardır da aynı tonu tutturuyor . İbrahim Tatlıses''e esmerliğinden dolayı koyu yakışıyor . Selami Şahin''in saç tonunun abartılı olduğunu düşünüyorum . Daha açık meydana gelebilir . Hep koyu renk çünkü Anane sel 1 tercih . Türkiye açık renk saça henüz alışamadı . Son yıllarda gençler röfle yaptırıyor . Saçını ilk kez boyatmaya gelenlerde 1 tedirginlik gözlüyoruz .

Nilgün Kural (Eczacıbaşı Schwarzkopf Academy yöneticisi)

Erkekler boya cahili

Artık boya sektörü erkekleri de düşünerek adım atıyor . Erkeklerin renklere karşı sempatileri yok . Sorunlarını içlerine atarak kendi dünyalarında çözüyorlar . Oysa biz görünüşümüzde yaptığımız 1 değişikliğin fark edilmesini tercih ediyoruz . Ancak onlar durumlarını doğal gösteriyor . Türkiye''de bu konuya menfii yaklaşılıyor . Bence bu yanlış . "Etraf ne der ?" kaygısı yaşıyorlar . Erkeklerin bu konuda çok bilgisiz . Kendi kendilerine karar veriyorlar . Oysa doğal görünüm veren boyalar var . Erkek kuaförleri de bu konuda çok yardımcı olamıyor . Ayrıca erkek çok talepte bulunamıyor . Bazen sonuçtan kendileri de mesut olamıyor . Sanatçılarda saç boyatmak daha çok görülüyor .

Farklı 1 saç rengim olsun diyen ,aynı zamanda herhangi 1 yan etki görmekte istemeyen bayanların sıklıkla tercih ettikleri boyalar umumiyetle minimum amonyak vede kimyasal ihtiva eden boyalardır .Bunun yanında son dönemlerde üretilmeye başlanan bitkisel(doðal) saç boyalarıda müşterilerinin beğenisine sunulmuş vede en az kimyasal saç boyaları kadar  başarılı olmuştur . .

Aşşağıdaki linke tıklayarak çeşitli bitkisel(doðal) saç boyası rengini görebilir vede hatta sipariş verebilirsiniz .Ödemelerinizide kapınızda nakit yada kredi kartı ile yapabilirsiniz . . .

 

GÜVENLE KULLANABİLECEĞİNİZ BİTKİSEL SAÇ BOYALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ . . . . .

 

 

erkekler için saç boyası ,erkekler için saç boyası hakkında veri ler ,erkekler için saç boyası çeşitleri ,erkekler için saç boyası nedir ,erkekler için saç boyası  renkleri ,erkekler için saç boyası tonları ,erkekler için saç boyası markaları ,Erkek saç boyaları ,Erkek kara saç boyaları ,Erkek sarı saç boyaları ,Erkek kahve saç boyaları ,karamel saç boyası ,saç boyası renkler ,saç boyası rengi ,saç boyaları ,saç boyası ,saç boyaları ,saç boyaları hakkında ,bitkisel saç boyaları ,yan tesiri z saç boyaları ,saç boyası kullanımı ,bitkisel saç boyası olurmu ,saç boyası çeşitleri

 

 


Saç Boyaları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp