Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Romatızma Tedavısı

 

 

 Romatızma Tedavısı ,İçin Sıkıntı Artık Yok Çünkü Şifalı Bitkilerle Ve Ameliyat İle Tedavi(iyileştirme) si Mümkündür .Yan Etkileri Bulunmayan Şifalı Bitkileri Tavsiye Etmekteyiz .

 

 

 

 

 

Romatızma Tedavısı
   

 
 

Adale Romatizma(rheumatism) sı

Çoğunlukla , şiddetli soğuk algınlıklarından sonra görülen vede hareket etmenin zorlaşmasına sebep oluþan 1 çeşit Romatizma(rheumatism) dır . Tıp dilinde Myalgia , Fibrozit denir . Korunmak için terli çamaşırları , en kısa zamanda değiştirmek vede üşütmemek gereklidir .

Kalp Romatizma(rheumatism) sı

romatizma , iyi Tedavi(iyileştirme) edilmeyecek olursa; kalbin içindeki kapakçıklara yerleşir . Bu kapakçıklardan; en aþırı mitral kapakçık etkilenir vede daralıp , sertleşir , büzülür . Daha çok kadınlarda görülen kalp romatizması neticesi ortaya çıkan hastalığa mitral darlığı yada mitral stenoz denir . Hastada nefes darlığı , kuru öksürük , sık sık soğuk alma , morarma , el vede ayaklarda üşüme vede yorgunluk görülür . Tedavi(iyileştirme) nin ilk şartı üzülmemek , her gün 1 öncekki günden daha iyi olduğuna inanmak vede doktorun tavsiyelerine uymaktır .
 

Romatizma(rheumatism)


Umumiyetle Eklem(joint) , kas vede sinir sistemini etkileyen hastalıklara romatizma denir . Romatizma(rheumatism) ağrıları , vücudun her tarafında görülebilir . Halk arasında , Romatizma(rheumatism) ağrılarına yel denir . Şişmanlık , hormon dengesizliği , karaciğer kafigelmeyecek liği , gıdaalımı dengesizliği , mide vede bağırsak bozuklukları , çürük dişler , sinüzit , bademcik Enfeksiyon ları vede yaşlılık Romatizma(rheumatism) yı hazırlayan sebep lerin başında gelir . Ayrıca , soğuk ve rutubet de çok önemli rol oynar . Romatizma(rheumatism) lı yerlerde ağrı , yanma veya üşütme vede şişlikler görülür . Ağrı bazen dayanılmaz dereceye varır . Hareket etmekte de güçlük çekilir . Tedavi(iyileştirme) edilmezse , kalp kapağı hastalığı yada 1 başka hastalığa sebep olur .3 çeşit Romatizma(rheumatism) vardır: - Akut Eklem(joint) Romatizma(rheumatism) sı - Romatoid artrit - Dejeneratif Romatizma(rheumatism)

Aso


Antistreptolizin O için kullanılan kısaltma . Streptolizin , Hemolitik Streptokok adı verilen bakterilerin salgıladığı toksinin adıdır . Bu toksinin varlığını tespit için yapılan tetkike de kısaca ASO adı verilir . ASO , Romatizma(rheumatism) gibi bazı Hemolitik Streptokok enfeksiyonlarında yükselir bu açıdan teşhis te ASO değerleri önem taşır .

 

Aspir


Flos Carthami Romatizma(rheumatism) ağrılarına karşı tesirli dir . Dahilen terletici , kurt düşürücü vede adet getiricidir .

Bademcik iltihabı
Bademciklerin Enfeksiyon lanmasına tıp dilinde tonsilit denir . Bademcikler şiş , kırmızı vede yeşilimtrak al renkte cerahatlı görünümdedir . Yutkunma sırasında ağrı yapar . Hastada kırıklık , baş ağrısı vede vücut ağrıları vardır . Hastalık aniden bire üşütme vede ateş ile başlar . Gereği gibi Tedavi(iyileştirme) edilmezse orta kulak iltihabı , böbrek iltihabı , Romatizma(rheumatism) ve kalp hastalıklarına sebep meydana gelebilir .

 

 

 

ETİKETLER: Romatizma(rheumatism) Tedavi(iyileştirme) leri , Romatizma(rheumatism) , Tedavi(iyileştirme) , Tedavi(iyileştirme) leri , Romatizma(rheumatism) tedavileri için , Romatizma(rheumatism) Tedavi(iyileştirme) leri hakkında , Romatizma(rheumatism) Tedavi(iyileştirme) leri nelerdir , Romatizma(rheumatism) Tedavi(iyileştirme) leri nasıl olur , Romatizma(rheumatism) Tedavi(iyileştirme) lerinde kullanılan bitkiler , Romatizma(rheumatism) Tedavi(iyileştirme) lerinde kullanılan bitkilse kür , romatizma Tedavi(iyileştirme) lerinde kullanılan şifalı bitki , Romatizma(rheumatism) Tedavi(iyileştirme) leri ve önlemler , Romatızma Tedavısı


Romatizma

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp