Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ramazan Sloganları


       Ramazan Sloganları: Bu yazıda sizlere Ramazan ayına renk katan Ramazan sloganları hakkında veri ler sunuyoruz . Aşağıda Ramazan sloganlarından kendiniz için 1 kaçını bulabilirsiniz .

Cennette Reyyan denilen 1 kapi vardir . Oradan sadece oruclular girer . Oruclular girdiler mi artik kapanir kimse oradan giremez .


Oruç tutan namaz kılan kimse mükafatını kıyamette aklı kadar alır

Kim Ramazan orucunu tutar vede ona Şevval ayından altı gün ilave ederse sanki yıl orucu tutmuş olur .


Oruç perdedir . Biriniz 1 gün oruç tutacak olursa kötü söz sarf etmesin bağırıp çağırmasın . Birisi kendisine yakışıksız laf söyleyecek yada onunla kavga edecek olursa Ben oruçluyum desin (ona bulaşmasın) .

Beş vakit namaz 1 cuma namazı diğer cuma namazına 1 Ramazan diğer Ramazana hep kefarettirler . Büyük günah irtikab edilmedikçe aralarındaki günahları affettirirler .


Oruçlunun uykusu ibadettir . Susması tesbihtir amelleri misliyle kabul edilir duası makbuldür günahı affedilir .

Ramazan girip çıktığı halde günahları affedilmemiş oluþan insanın burnu sürtülsün . Anne vede babasına yada bunlardan 1 kiþiye yetişip de onlar sayesinde cennete girmeyen kimsenin de burnu sürtülsün . Ben yanında zikredildigim vakit bana salat okumayan kimsesinin de burnu sürtülsün !


Oruç tutunuz ki sıhhat bulasınız .

islam beş esas üzerine bina edilmiştir: Allah(cc) "tan başka ilah olmadığına vede Muhammed"in O"nun kulu vede elçisi olduguna şehadet etmek namaz kılmak oruç tutmak Kabe"ye haccetmek Ramazan orucu tutmak .

Nice oruçlu insan vardır ki orucundan nasibi sadece aç vede susuz kalmasıdır . Ve nice geceleri ibadetle geçiren vardır ki bundan nasibi sadece uykusuz kalmasıdır .

Oruç perdedir . Biriniz birgün oruç tutacak olursa kötü söz sarfetmesin bağırıp çağırmasın . Birisi kendisine yakışıksız laf edecek yada kavga edecek olursa "ben oruçluyum !" desin (ve ona bulaşmasın)


Her iftar vaktinde Allah(cc) tarafindan (cehennemden) azad edilen kimseler bulunur . Bu (Ramazanin) her gecesinde olur .

Kim Allah(cc) Teala yolunda 1 gün oruç tutsa Allah(cc) onunla ateş arasına genişliği sema ile arz arasını tutan 1 hendek kılar .

Bu mubarek aya girmis bulunuyorsunuz . Bu ayda 1 gece vardir ki bin aydan hayirlidir . Bu gecenin hayir vede bereketinden mahrum kalan 1 kimse butun hayirlardan mahrum kalmis gibidir . Onun hayri ise sadece (uhrevi saadetten) mahrum kimseye haramdir .

Cennette Reyyan denilen 1 kapı vardır . Oradan sadece oruçlular girer . Oruçlular girdiler mi artık kapanır kimse oradan giremez ." (Tirmizi"nin rivayetinde şu ziyade var: "Oraya kim girerse ebediyyen susamaz .


Peş peşe üç gün oruç tutabilenin Ramazan orucunu tutması gereklidir .


Kim 1 oruçluya iftar ettirirse kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır . Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz .


Ramazan ayı mübarek 1 aydır . Allah(cc) ü teâlâ size Ramazan orucunu farz kıldı . O ayda r kapıları açılır Cehennem kapıları kapanır şeytanlar bağlanır . O ayda 1 gece vardır ki bin aydan daha kıymetlidir . O gecenin [Kadir gecesinin] hayrından mahrum kalan her hayırdan mahrum kalmış sayılır .


Kim oruçlu olduğu halde unutur vede yerse yada içerse orucunu tamamlasın . Çünkü ona Allah(cc) yedirip içirmiştir .


Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip sevabını da Allah(cc) ü teâlâdan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur .


Zsiz ganimet kışta tutulan oruçtur .


Ramazan orucunu tutup ölen kimse Cennete girer .


Ramazan ayında Rahatsızkiþi yada ruhsat sahibi olmaksızın kim 1 günlük orucunu yerse bütün vakit boyu oruç tutsa bu orucu kaza edemez .


Ramazan-ı şerif ayı geldiği vakit Allah(cc) ü teâlâ meleklere müminlere istiğfar etmelerini emreder .


Kim Allah(cc) Teala yolunda 1 gün oruç tutsa Allah(cc) onunla ateş arasına genişliği sema ile arz arasını tutan 1 hendek kılar .


Farz namaz sonraki namaza kadar; Cuma sonraki Cumaya kadar; Ramazan ayı sonraki Ramazana kadar oluþan günahlara kefaret olur .


Ramazan orucu farz teravih sünnettir . Bu ayda oruç tutup gecelerini de ibadetle geçirenin günahları affolur .Bu aya Ramazan denmesinin sebebi günahları yakıp erittiği içindir .


Kadir gecesini kim sevabına inanıp onu kazanmak ümidiyle ihya ederse geçmiş günahları affedilir .


Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz ! Bu ayda yapılan harcama Allah(cc) yolunda yapılan harcama gibi sevaptır .


Kişinin fitnesi ehlinde malında çocuğunda nefsinde vede komşusundadır . Oruç namaz sadaka emr-i bi'l-maruf vede nehy-i ani'l-münker bu fitneye kefaret olur !


ETİKETLER:
ramazan sloganları , ramazan slogan , ramazan sloganlar , ramazan sloganları hakkında , ramazan sloganları nelerdir , ramazan sloganları ile , ramazan sloganları vede maniler

Ramazana Özel

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp