Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Rahimden Gelen Akıntı

 

Rahimden Gelen Akıntı hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler;

 

Rahimden gelen akıntıların sebep leri nelerdir , bu akıntıların altında herhangi 1 riskli hastalık olmuş meydana gelebilir mi ? Rahimden gelen akıntının sebep leri emare leri vede Tedavi(iyileştirme) yöntemleri nelerdir konu hakkında tüm merak ettikleriniz vede teferruat lı veri ler bu yazımızda yer almaktadır . .

 

Sitemizde bulunan RAHİM KİSTİ Tedavi(iyileştirme) sinde tesirli oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri almak için tıklayınız . . .  

 

RAHİM boynu bezlerinin olaðan akıntısı oluþan müköz salgı , rahim(uterus) ağzını kapamakla görevlidir . Bu akıntı cam gibi şeffaf vede kaygan vasıftadır . İltihaplı hastalıklardan belsoğukluğunda , rahim(uterus) boynu akıntısı sarı-yeşil renkte vede cerahatlidir . Doğum vede düşüklerde ise boyunun açılması sırasında meydana gelen yırtıklar (ki bunlar ekseriya müdahale edilen doğumlarda olur) boyun kanalının tamamen kapanmasını engeller .

Dolayısıyla bu yırtık yerleri kolaylıkla Enfeksiyon lanarak salgıyı arttırır . Eğer bu yaralanmalar rahim(vajina) forniksine kadar Daimi ederse , akıntı çok daha aþırı rahatsız eder . Porsiyo erozyonları da akıntılara sebep olurlar . Rahim(uterus) boynu (Serviks) akıntılarının diğer 1 sebebi de bu bölgede bulunan poliplerdir . Poliplerde akıntının yanı sıra sık sık kanamanın görülmesi onun özelliğidir . Aynı bölgenin kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi leri damar damar duvarları bozukluklarından ötürü akıntıya sebep olurlarsa da , sonradan buna kanamalar eklenir . Akıntı et suyu görünüşündedir , dikkatli bakıldığında tümörden kopmuş ufak doku parçaları görülebilir .

Rahimin vücut kısmının akıntısı gerçekte çok azdır . Ancak Enfeksiyon vede tümörler akıntıya sebep olurlar . Menopoz devrine girmiş 1 kadında rahim duvarı inceldiği için , burada yerleşen Enfeksiyon mukozayı da harap eder . Bütün bu salgılar rahim(uterus) boşluğunda toplanarak onun balon gibi şişmesine sebep olurlar . Bu birikintiler basınçtan ötürü vakit zaman hazneye boşalırlar . Boyunun 1 uterüs cismi kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i ile kapanması yada bizzat rahim(uterus) cismi kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , bazen de tüberkülozu aynı emare leri vardır . Kitle halinde boşalmalarda daima kötü huylu 1 urun olabileceği düşüncesiyle o yönden araştırma yapmak lüzumlu dir . Salpenkslerin Enfeksiyon larında (Salpenjit) vede urlarında akıntı yine vardır . Yumurtalıkların iltihabi hastalıklarında vede urlarında akıntı yine aþırı ve cerahatlidir . Ur vakaları kanlı oluşu ile Enfeksiyon tan ayrılırlar .

Kadın üreme organlarının akıntısında , önce bekim kanalı ile nereden geldiği vede ne tür 1 akıntı olduğunu tespit etmek lüzumlu dir . Bundan sonra belki Haçlarla belki de ameliyat yolu ile Tedavi(iyileştirme) mümkün olacaktır . Burada kadınların dikkatli olmaları gereken nokta , şikayetlerin belirdiği anda 1 doktora gitmeği gözardı etmemek vede üreme organları vede bölgesini çok temiz tutmağa dikkat etmektir . İdrar yolları hastalıklarında , hormonal dengesizliklerde zayıf vede çocuksu kalmış bünyelerde , kalp vede böbrek hastalıklarına bağlı ollaraak olaðan olmayan akıntı görülebilir .

 


Rahim Kisti

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp