Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Philips Hava Nemlendirici

 

Philips hava nemlendirici hakkındaki veri leri bu yazıda bulabilirsiniz .

 


%100 Bitkisel  Ürünler İçin Tıklayın

 


Nemlendirme lüzumlu mi ?


 Hepimizin piyasada son vakitler da sıkça rastladıklarının arasındadır “Oda nemlendirme cihazları” . Artık evlerin baş köşelerinde yerini almaya başladı bu caf caflı cihazlar . Acaba gerçekten lüzumlu mi ? Yoksa kullanım hatası yüzünden daha mı çok tehlikeli kuru havadan .

 Öncelikle belirtelim . Sağlıklı nem oranı %40-45 arasında olmalı . Fazlası ev küfleri vede myteların güle oynaya çoğalmasını sağlar . Siz sağlıklı hava teneffüs ettiğinizi düşünürken bol bol küflü vede mytelı hava solursunuz . Öksürmesin dediğiniz çocuğunuzu olası “astım krizlerine” maruz bırakırsınız .

 Eğer oda nem derecesi %30 un altındaysa buna “kuru hava” denebilir . Ama bunu da ortamı havalandırarak düzenleyebilir hem daha sağlıklı vede hem de daha ekonomik 1 şekilde odanızı nemlendirmiş olursunuz .

 Ancak diyelim ki 1 nemlendirme cihazı almayı planlıyorsunuz yada aldınız . Bununla alakalı çok dikkat amil iz gereken bazı hususlar var .

1-Mutlaka evinizdeki nem oranını ölçün . Eğer oran %50 nin üstündeyse cihaz almanız çok lüzumsuz dir .
2-Mutlaka “soğuk hava” nemlendiricisi olmalı .
3-Gerekli nem düzeyi ayarlanmalı vede ortam o düzeye ulaştığında cihaz kendiliğinden nemlendirmeyi durdurmalı .
4-Nemlendiriciye koyduğunuz suyun distile yada içme suyu olduğundan emin olun . Aksi takdirde sudaki tüm mikrop vede bakterileri ciğerinize çekersiniz .
5-Her gün suyunu değiştirin .
6-Mutlaka çok temiz tutun . Özellikle her iki-üç haftada 1 kullanım klavuzuna uygun ollaraak tüm parçalarını sirkeli su iyice temizleyin vede durulayın .
7-Nemlendirme cihazınız çalışmıyorken içinde su olmadığından emin olun .
8-Odanın camlarını gözlemleyin . Eğer camlarda su damlacıkları oluştuysa bu odanın gereğinden aþırı nemlendiğini gösterir ki bu da myte lar için çok güzel 1 üreme ortamıdır . Camlarda su damlacıkları oluştuysa derhal cihazı kapatın .
9-Cihazı uzun süre kullanmayacağınız vakit iyice temizleyip kuruladıktan sonra kaldırın .
10-Cihazın tekrar kullanma zamanı geldiğinde ise aynı işlemi tekrar uygulayın .
11-Nemlendirme cihazı çok eski ise muhakkak değiştirin .

 Ama yine de unutmayın . En iyi ortam doğal ortamdır . Kapalı mekanlarda kapalı havanın içinde odanızı nemlendirmek yerine , hava soğuk bile olsa sık sık odanızı havalandırarak da aynı verimi alabilirsiniz .

 

 

     Etiketler  : philips hava nemlendirici , chicco nemlendirici , hava nemlendirici bebek , bebek hava nemlendirici , , nemlendirici yüz kremi , yüz nemlendirici , cilt nemlendirici , nemlendiriciler , nemlendirici , nemlendirici kremler , nemlendiriciler , nemlendirici maske , saç nemlendirici , cilt nemlendirici kremler , nemlendirici şampuan , nemlendirici saç maskesi ,


Nemlendiriciler

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp