Bitkisel Sağlık Ürünleri
Nasır

İBRAHİM SARAÇOĞLU NASIR TEDAVİSİDr İbrahim Saraçoğlu nasır Tedavi(iyileştirme) si icin bitkisel(doğal) kürünü açıklıyor . Doktor İbrahim Saraçoğlu nasır Tedavi(iyileştirme) si icin önerdiği bu kürün tesirli olabileceği söyleniyor .


Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlu ayak nasırı icin 2 başkaca kür tavsiyesinde bulundu .


İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavi(iyileştirme) si 1 .kür:

Gece yatmadan önce 1 adet taze inciri ikiye bölüp nasırın üzerine koyarak 1 bantla yapıştırın . sabah olunca çıkarın . Ayağınızı 15 dakika ılıktan biraz daha sıcak suyun içinde bekletin . Nasırınızı hafif törpüleyin . basitlikle çıktığını göreceksiniz .


İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavi(iyileştirme) si 2 .kür:

Nasır icin ikinci uygulayacağınız kür gece yatmadan önce 1 dilim ananası nasırınızın üstüne koyup 1 bantla yapıştırın . sabah meydana geldiğinde çıkarın . Ayağınızı 15 dakika ılıktan biraz daha sıcak suyun içinde bekletin . Nasırınızı hafif törpüleyin . basitlikle çıktığını göreceksiniz .

Not: Bu kürleri haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz .


Nasır


Basınç vede sürtünmenin olduğu yerlerde insan derisi müdafa gaye lı kalınlaşır . Bu kalınlaşmış yerlere halk dilinde Nasır denir . Ölü deri hücreleri birikerek 1 keratin (Protein) katman sı meydana gelir lar . Bu Hal ilerledikçe nasırın altındaki deri hücreleri Enfeksiyon lanır , ağrı vede rahatsızlık verir . Genellikle kendi kendine Tedavi(iyileştirme) edilebilir; amma çook ciddi meydana geldiğinde doktora göstermek gereklidir . Nasırlar 4 ana guruba farklı lır . Yüzeysel geniş nasıra Callous denir . Parmak aralarındaki nemli nasır ise Helloma Molle diye adlandırılmıştır . Helloma Hal ise derin sert nasır a verilen isimdir vede nucleus mevuttur . Küçük yüzeysel tohum biçimi ndeki nasır a ise Helloma mille denir . Bunlardan en çook görülenleri ise Helloma moll vede Helloma Hal dur . Helloma Hal genelikle ayak parmaklarının ayakkabıya değen yerlerinde aşırı basınçtan yada sürtünmeden meydana gelir . En çook gürülen yer ise serçe parmağının dışa bakan (Fıbular) tarafıdır .  Helloma moll ise parmak aralarında görülür .
 

Nasır Tedavi(iyileştirme) sinde önce , nasıra sebep oluşan basınç vede sürtünme ortadan kaldırılmalıdır . Herşeyden önce , buna üzücü 1 ayakkabı sebep oluyorsa , bu hemen değiştirilmelidir . Nasır parmak arasındaysa , buralara eczanelerde de bulabileceğiniz hususi küçük yastıkçıklar/ halkalar yerleştirilebilir . Nasırlar mütehassız doktorlar kontrolünde , mümkünse ayak sağlığı konusunda mütehassız laşmış 1 merkezde Tedavi(iyileştirme) ettirilmelidir . Böylece nasırın tekrarlama riski de önlenmiş olur . Son çözümyolu ollaraak sa cerrahi müdahalelere başvurulabilir vede nasır aldırılabilir .
 
Öte yandan , yanlış kanının aksine pedikür 1 nasır Tedavi(iyileştirme) si değildir . Aksine , zarar verebilir . Bu yüzden de podiatristlerin önermediği 1 uygulamadır . Zira , pedikür sırasında kullanılan aletler umumiyetle strelize edilmez . Dahası , pedikürü yapacak kişi de bu konuda tecrübeli olmayabilir . Sıcak suya konulan ayak , nemlenir . Bunun tesiri altındaki nasır , sağlıklı dokuya da yayılır . Pedükürcü , nasırla beraber , sağlıklı deriyi de alabilir . Bu da Enfeksiyon lanma vede yaralara yol açar . Bölgesel yada sistematik enfeksiyonlar , ödem , şiş vede abseler , hatta daha önümüzdeki safhalarda , Ülser(mide yarası) vede kangren bile ortaya çıkabilir . Etiketler:   ibrahim saraçoğlu nasır Tedavi(iyileştirme) si , ibrahiç saraçoğlu Tedavi(iyileştirme) si , ibrahim saraçoğlu nasır , nasır Tedavi(iyileştirme) si , nasır nedir


Nasır

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp