Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Nasırdan Nasıl Kurtulunur

Nasırdan Nasıl Kurtulunur Genel

 

Nasırdan nasıl kurtulunur .Konu hakkında bilmek istedikleriniz vede daha fazlası için aşşağıdaki makaleyi okuyabilirsiniz . . .

 

Nasır Tedavi(iyileştirme) si:

    Nasır Tedavi(iyileştirme) lerinde en önemlisi sebebi ortadan kaldırmaktır .
    Uygun vede rahat ayakkabılar giyilmelidir .
    Ayak tabanlıkları ve  yastıkçıkları , nasır koruyucu halka vede örtüler , parmak ayıracı kullanmak avantaj lı meydana gelebilir .
    Banyolarda nasır alanı nasır törpüsüyle yada ponza taşıyla törpülenmeli , banyo sonrası yumuşatıcı krem vede yağlar kullanılmalıdır .
    Nasır gidermek için salisilik asit vede laktik asit içerten losyon vede flasterler kullanılabilir .
    Çok ağrılı  nasılarda vede bu önlemler yeterli olmadığında doktora başvurulmalıır .
    Ortopedik 1 mesele varsa düzeltilmelidir .

NASIR BİTKİSEL TEDAVİ

Nasırlar , kendisi küçük amma acısı büyük sorunlar . . Genellikle hatalı ayakkabı seçimi , kan dolaşımı kafigelmeyecek liği sebebi ile oluşurlar . Ayak tabanları , topuklar , parmaklar vede parmak Eklem(joint) lerinde sıkça görülürler . Yüzeysel olanlar nispeten daha az acı verse de içe yada dışa 1 piramit şeklinde büyüyen bu doku bozuklukları hayatı zindan edebilir .

Nasırların Tedavi(iyileştirme) sinde gıdaalımı yönteminin pek tesiri olmamakla beraber dolaşımı bozacak vede tansiyonu arttıracak gıda alınmaması , vitamin vede minerallerin gözardı edilmeyerek bol sebze vede meyve yenilmesi önerilir .

Nasırların hayati tehlike oluşturması söz konusu değildir . Ancak verdiği acı dayanılmazdır . Tabi şeker hastalarında Hal biraz değişiktir . Kan dolaşımının bozulması ciltte yaralara sebep meydana gelebilir vede şeker hastalarında cildin kendini yenileme süreci çok yavaş işler .

Bir şeker hastalığı hastası , bazı mesele leri karşılayacaktı , eğer onların eli yada ayaklarında mısır yüzeyleriyse . Kanın dolaşımı , daha çok mesele e hangisinin sebep olduğu daha azdır . Orada , kaçınmış olabilen güçlüklerin şansları meydana gelebilir .

Nasırın bitkilerle Tedavi(iyileştirme) sinden önce nasırlardan korunmak için neler yapacağımıza bakalım;

Ayak nasırlarında ilk ollaraak nasır yaptığından şüphelenen ayakkabının giyilmesini kesmek gereklidir . Genellikle ayakkabının giyilmesi durdurulunca nasır kendiliğinden düzelir . Ayaklar hergün yıkanmalı vede talk pudrası sürülmelidir . Dar ayakkabılar vede yüksek ökçe/ topuklar ayak basınçlarına sebep olur , dolayısıyla nasır gelişir . Nasırlarda doğru çorap seçimi de önemlidir . Pamuklu vede çok sıkmayan çoraplar tercih edilmeli vede bu çoraplar hergün değiştirilmelidir . Ayaklar yıkanırken bir ponza taşı yada ayak törpüsü ile temizlenirse nasırların oluşma ihtimali oldukça düşer . Ponza vede törpü uygulamasından sonra antiseptik bir madde ile ayak yıkanmalıdır . Ayakların yıkandıktan sonra krem sürülerek nemlendirilmesi de önemlidir . Çıplak ayakla kuma yürümek ponza gibi etki yaratır vede ölü derileri döker . Nasır oluşmaması için sürekli aynı konumda kalınmamalı arada 1 duruş değiştirilmelidir . Nasırların en büyük sebebi yukarıda da söylediğimiz gibi basınçtır . Nasır oluşumunu önlemek için 2 çift ayakkabı edinilmeli vede bunlar hergün değiştirilmelidir . 2 gün üstüste aynı ayakkabıyı giymek pek çok ayak sorununa sebep olur . Ayak tabanında nasır oluşmaması için sert tabanlı ayakkabılar giyilmemeli vede böyle ayakkabılarımız varsa yumuşak astarlarla desteklemeliyiz .

Nasırları sökmek için kullanılacak tarifler ise şöyledir:

Bir tutam meyankökünü öğüterek içine 1 çay kaşığı limon suyu eklenir vede bir hamur yapılır . Nasır oluþan bölge bu hamurla gece yatmadan önce acı vermeyecek kadar sertçe ovulur . Bir kaç gün Daimi edilmelidir .

Taze 1 limon dilimi nasırın üzerine bağlanır vede gece boyunca orada tutulur .

Papaya meyvesinin suyu günde 3 kez nasırlı bölgeye sürülür .

Bir ada soğanı kavrularak yada fırında pişirilerek nasıra bağlanır . Gece kalır vede sabah çıkarılarak ayaklar yıkanır .

Günde 2-3 kez incirden elde edilen sütle masaj yapılır . Bir süre devametmek gerekecektir .

Tebeşir tozu 1 kaç damla su ile hamur yapılarak nasırın üzerine bağlanır .

Taze ananas dilimi bağlanarak gece boyunca tutulur .

Bir pamuk parçası elma sirkesi ile ıslatılarak 10 dakika kadar nasırın üzerinde bekletilir . Bir kaç damla zeytinyağı sürülür vede kurumasu beklenir . Ayak hemen yıkanmamalıdır . Pamuklu 1 çorap giyilerek bu şekilde 1 kaç saat beklendikten sonra yıkanır . Bi hafta sonra nasır soyulacak duruma gelir .

Ayak ılık tuzlu suda yıkandıktan sonra ponza ile ovulur vede saf hint yağı sürülür . Günde 3 kez tekrarlanır .

Aspirine alerjisi olmayanlar 5 tableti ezerek yarım çay kaşığı su vede 3-4 damla limon suyu ile hamur yaparak nasıra bağlar vede 1 kumaş ile iyice sarılır . 15 dakika sonra açılarak ponza ile hafifçe ovulur vede yıkanır .

Nasırlar katiyetle kesilmemelidir . Özellikle şeker hastası iseniz bu çok acı verici sonuçlara sebep meydana gelebilir . 

 

Nasır Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı ollaraak hazırlanan %100 bitkisel(doðal) ürünleri görmek için tıklayın . . . 


Nasır

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp