Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Myom Ameliyatı Sonrası

    Myom ameliyatı sonrasında yaşanan sorunlar vede birçok gelişmeleri yazımızda bulup inceleyebilirsiniz .

Miyom Alma Ameliyatı Sonrası

    Miyomektomi sonrası bayanın olaðan vede cinsel yaşantısı tamamen değişmektedir . Konu anlaşılması açısından sizden gelen sualler ışığında aşağıda Sual diðerbir deyiþle t şeklinde özetlenmiştir .

Sadece miyom alınan ameliyat ne demek ?

   Sadece miyom almak Latince miyomektomi ollaraak isimlendirilir vede rahim(uterus) yerinde bırakılarak sadece miyom alınır . Bu ameliyat öncesi rahim(uterus) alınma riski rahatsızkiþiye anlatılmalı vede hastanın tasdik ı alınarak ameliyata başlanmalıdır .Ancak bazen ameliyat sırasında durdurulamayan kanamalar olmakta vede hastanın rahmi alınmak zorunda kalınmaktadır . Burada hastanın miyomlarının yeri vede ameliyatı yapan doktor farkı vardır .

Miyom ameliyatı sonrası cinsel hayat ne vakit başlamalı ?

   Bu soruya diðerbir deyiþle t her Rahatsızkiþi için farklıdır . Çünkü her hastanın miyomunun tipi vede yeri farklıdır . Rahim(uterus) dışına doğru büyüyen miyom varlığında ameliyatlar çok daha basittir vede bayan 1 ay gibi kısa 1 süre sonrasında olaðan hayatına geri dönebilir .Ancak rahim(uterus) duvarı içerisinde vede çok sayıda miyom varlığında yapılan ameliyat sonrasında olaðan hayata geri dönüş bazen 3 ayı bulabilmektedir .Bu konu ile ilişkili en sağlıklı veri yi sizin ameliyatınızı yapan cerrahtan almanız en doğrusu olacaktır .

Miyom ameliyatı sonrası demir Tedavi(iyileştirme) si

   Hemen hemen her miyom kanamaya sebep olur vede bayanlar demir kaybederler . Bu demirin geri yerine konulması gerekmektedir . Bu sebep le ameliyat sonrası demirden varlıklı gıdaalımı k vede ek demir almak en doğru yaklaşım olacaktır . Bu konuda ayrıntılı veri yi ameliyatınızı yapacak oluþan doktora sormanız yada hatırlatmanız gerekmektedir .

Miyom ameliyatı sonrası ne vakit gebe kalınabilir ?


   Küçük miyomların varlığında ameliyat sonrası 1-2 ay geçmesi kafidir . Ancak büyük miyomlar vede ağır ameliyatlardan sonra rihimin iyileşme sürecinin uzun olabilmesi sebebi ile 3-6 ay yada 1 yıl beklemek gerekebilir . Bu sebep le ameliyatınızın tipi son C° Derece önemlidir .

Miyom ameliyatı sonrası olaðan doğum olur mu ?


   Rahim(uterus) içi yada rahim(uterus) dışı miyom ameliyatlarından sonra olaðan doğum yapılabilir . Ancak rahim(uterus) duvarının kesilmesi vede sonra tamir edilmesi olmuş ise olaðan doğum yapılması çok riskli meydana gelebilir . Burada risk doğum sırasında rahimin yırtılması vede bebek vede anne hayatının tehlikeye girmesidir . Bu sebep le ameliyat sonrası doktora bu Sual sorulmalıdır . Ameliyatın nasıl geçtiği vede sonraki doğumun nasıl olacağının kati cevabı alınmalıdır .

Miyom ameliyatın sonrası dikiş ne vakit alınır ?


    Karın ameliyatlarında kullanılan dikiş materyalleri çok farklıdır . Vücutta kalan yada daha sonra alınan materyal kullanılmış meydana gelebilir . Eğer alınan yada erimeyen dikiş kullanılmış ise 10-15 gün sonra dikiş alınması en doğru yöntemdir . Tabi ki bu süre içerisinde uygun yara bakımı vede pansumanı yapılmalıdır .

Etiketler; myom , miyom , kadin sağliği merkezi , miyom nedir , miyom ameliyatı , myom ameliyatı , myom Tedavi(iyileştirme) si , myom nedir , miyom ameliyatları , myomlar


Myom


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp