Bitkisel Sağlık Ürünleri
Myom

Myom Ameliyatı Sonrası

    Myom ameliyatı sonrasında yaşanan sorunlar vede birçok gelişmeleri yazımızda bulup inceleyebilirsiniz .

Miyom Alma Ameliyatı Sonrası

    Miyomektomi sonrası bayanın olağan vede cinsel yaşantısı tamamen değişmektedir . Konu anlaşılması açısından sizden gelen sualler ışığında aşağıda Sual diğerbir deyişle t biçimi nde özetlenmiştir .

Sadece miyom alınan ameliyat ne demek ?

   Sadece miyom almak Latince miyomektomi ollaraak isimlendirilir vede rahim(uterus) yerinde bırakılarak sadece miyom alınır . Bu ameliyat öncesi rahim(uterus) alınma riski rahatsızkişiye anlatılmalı vede rahatsızkişinin tasdik ı alınarak ameliyata başlanmalıdır .Ancak bazen ameliyat sırasında durdurulamayan kanamalar olmakta vede rahatsızkişinin rahmi alınmak zorunda kalınmaktadır . Burada rahatsızkişinin miyomlarının yeri vede ameliyatı yapan doktor farkı mevuttur .

Miyom ameliyatı sonrası cinsel hayat ne vakit başlamalı ?

   Bu soruya diğerbir deyişle t her Rahatsızkişi icin çeşitlidir . Çünki her rahatsızkişinin miyomunun tipi vede yeri çeşitlidir . Rahim(uterus) dışına doğru büyüyen miyom varlığında ameliyatlar çook daha basittir vede bayan 1 ay gibi kısa 1 zaman sonrasında olağan hayatına geri dönebilir .Ancak rahim(uterus) duvarı dahilinde vede çook sayıda miyom varlığında yapılan ameliyat sonrasında olağan hayata geri dönüş bazen 3 ayı bulabilmektedir .Bu konu ile ilişkili en sağlıklı veri yi sizin ameliyatınızı yapan cerrahtan almanız en doğrusu olacaktır .

Miyom ameliyatı sonrası demir Tedavi(iyileştirme) si

   Hemen hemen her miyom kanamaya sebep olur vede bayanlar demir kaybederler . Bu demirin geri yerine konulması gerekmektedir . Bu sebep le ameliyat sonrası demirden varlıklı gıdaalımı k vede ek demir almak en doğru yaklaşım olacaktır . Bu konuda teferruat lı veri yi ameliyatınızı yapacak oluşan doktora sormanız yada hatırlatmanız gerekmektedir .

Miyom ameliyatı sonrası ne vakit gebe kalınabilir ?


   Küçük miyomların varlığında ameliyat sonrası 1-2 ay geçmesi kafidir . Ancak büyük miyomlar vede ağır ameliyatlardan sonra rihimin iyileşme zaman cinin uzun olabilmesi sebebi ile 3-6 ay yada 1 yıl beklemek gerekebilir . Bu sebep le ameliyatınızın tipi son C° Derece önemlidir .

Miyom ameliyatı sonrası olağan Doğu(şark) (garp) m olur mu ?


   Rahim(uterus) içi yada rahim(uterus) dışı miyom ameliyatlarından sonra olağan Doğu(şark) (garp) m yapılabilir . Ancak rahim(uterus) duvarının kesilmesi vede sonra tamir edilmesi olmuş ise olağan Doğu(şark) (garp) m yapılması çook riskli meydana gelebilir . Burada risk Doğu(şark) (garp) m sırasında rahimin yırtılması vede bebek vede anne hayatının tehlikeye girmesidir . Bu sebep le ameliyat sonrası doktora bu Sual sorulmalıdır . Ameliyatın neşekilde geçtiği vede sonraki Doğu(şark) (garp) mun neşekilde olacağının kati cevabı alınmalıdır .

Miyom ameliyatın sonrası dikiş ne vakit alınır ?


    Karın ameliyatlarında kullanılan dikiş materyalleri çook çeşitlidir . Beden ta kalan yada daha sonra alınan materyal kullanılmış meydana gelebilir . Eğer alınan yada erimeyen dikiş kullanılmış ise 10-15 gün sonra dikiş alınması en doğru metod dir . Tabi ki bu zaman dahilinde uygun yara bakımı vede pansumanı yapılmalıdır .

Etiketler; myom , miyom , kadin sağliği merkezi , miyom nedir , miyom ameliyatı , myom ameliyatı , myom Tedavi(iyileştirme) si , myom nedir , miyom ameliyatları , myomlar


Myom


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp