Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

GEÇMEYEN BAŞ AĞRISI NEDENLERİ


     Geçmeyen baş ağrısı sebep leri migren(megrim) emare leri bulantı sebep leri migren(megrim) Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doðal) ürünler kremler çaylar yağlar nelerdir .Geçmeyen baş ağrısı sebep leri migren(megrim) emare leri bulantı sebep leri migren(megrim) Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doðal) ürünler kremler çaylar yağlar için aşağıda makaleyi okumanızı tavsiye ederiz .


     migren(megrim) (megrim) Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı %100 bitkisel(doðal) ürünler için tıklayınız .

migren(megrim) (megrim) in teşhisi , doğru Tedavi(iyileştirme) için büyük önem taşıyor . Doğru tanı almamış yada kendi başına ağrı kesici kullanan hastalarda migren(megrim) ağrısı dinmediği gibi kronikleşiyor . Prof . Dr . Mustafa Ertaş da '' migren(megrim) (megrim) li kişinin ağrısı olmasa bile sık ağrı kesici alıyorsa baş ağrıları ortaya çıkacaktır'' diyor .

Anadolu Sağlık Merkezi Nöroloji Mütehassız ı Prof . Dr . Mustafa Ertaş , migren(megrim) le alakalı sualler ımızı yanıtlamaya Daimi ediyor .

migren(megrim) (megrim) Tedavi(iyileştirme) sinde sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir ?


Baş ağrısının toplumsal 1 yükü de var . Bu sebep le de tanı doğru konulmalıdır . Hastaların yarıdan fazlası hiç doktara gitmemiş vede hiç tanı almamış . Gidenlerin de 1 kısmı yanlış tanı alıyor . Bir Amerikan çalışmasına göre tüm migren(megrim) lilerin yüzde 11’i doğru tanı vede Tedavi(iyileştirme) alıyor . Türkiye’de her 100 kişiden ikisi sık ağrı kesici aldığı için her gün ağrı çekiyor . Bazı ülkelerde bu oran yüzde 5 - 6’ya çıkıyor . Her gün baş ağrısı yada migren(megrim) için ağrı kesici almak ağrıyı kronikleştirir . migren(megrim) (megrim) hastasına 80 yaşında bile olsanız teşhis koyduğumuzda hiçbir vakit her gün ağrı kesici kullanmayın diyoruz . Çünkü 50 yıl önceki geride kalmış migren(megrim) , 50 yıl sonra canlanabilir .

migren(megrim) (megrim) i tetikleyen diğer unsurlar nelerdir ?

Mesela 15 - 20 günlük 1 antiromatizmal Tedavi(iyileştirme) nin netiticesinde yada menopozda kullanacağınız 1 östrojen ilacı tekrar bütün bunları canlandırabilir . Aura dediğimiz nörolojik emare lerle giden migren(megrim) lerde menopozda kullanılan östrojen yada doğum kontrol hapı o kişinin felç geçirmesine yol açabilir . Çünkü topluma göre 15 kat daha risk altında o kişiler . Onun için tanıyı koyduktan sonra baş ağrısıyla alakasız gibi görünen öğütler veriyoruz . ''Doğum kontrol hapı kullanmayın , sigara(tütün mamülleri) içmeyin yoksa felç geçirebilirsiniz'' gibi .

migren(megrim) (megrim) lilerde felç riski sebep bu kadar yüksek ?

Çünkü migren(megrim) genetik kökenli 1 hastalık . Baş ağrısı çok yaygın 1 semptom . Bu hastaların trombositleri diðerbir deyiþle pıhtılaşma hücreleri migren(megrim) i olmayan kişilere göre daha farklı 1 özellik gösteriyor . Farklı olduğu için de daha zor olmayan pıhtı oluşturup daha zor olmayan damar tıkanıklığına yol açıyor . migren(megrim) (megrim) zeminini hazırlayan genler başka hastalıklar için de ciddi 1 zemin hazırlıyor . Örneğin auralı migren(megrim) için diðerbir deyiþle baş ağrısından önce 1 tarafını görememe , gözünde ışıklar görme oluþan hastalarda genetik daha ön planda . Örneğin bu hastalar sigara(tütün mamülleri) içerlerse yada doğum kontrol hapı kullanırlarsa felç riski topluma göre çok artıyor .

Auralı migren(megrim) in oranı nedir ?
Yüzde 25 . Dört migren(megrim) liden birinde aura var .

migren(megrim) (megrim) lilere has başka özellikler mevcut mı ?

migren(megrim) (megrim) lilerin önemli 1 kısmının burnu anten gibidir . Çok iyi koku alırlar . Bu da genetik 1 beraber lik . Yine çoğunu araba tutar yada astım , alerji vede riski daha yüksektir . migren(megrim) (megrim) lilerde depresyon riski topluma göre beş kat daha fazladır . migren(megrim) (megrim) lerin dörtte üçünde (auralı migren(megrim) dışındakiler) ağrı , gebe likte yok olur .

Yanlış teşhisin sebep leri nelerdir ?

Yanlış tanı sebep leri nin başında sinüzit geliyor . Amerika’da üç migren(megrim) liden biri , Türkiye’de ise dört migren(megrim) liden biri sinüzit yanlış tanısı alıyor . İkinci sık yanlış tanı ise hipertansiyon . migren(megrim) (megrim) lilerde atak sırasında tansiyon çok yükselebilir . Normal kalabilir yada düşebilir . O yüzden hastalarımıza atak sırasındaki tansiyonunuzla Hipertansiyon(yüksek tansiyon) tanısı koymayın deriz . Bu yükseklik kişinin hipertansiyonu olduğunu göstermez . migren(megrim) (megrim) sırasında yükselen tansiyonun hiçbir zararı yok . Bazı tansiyon ilaçlarının kendisi , baş ağrısı yapar . Tansiyona bağlı baş ağrısında rahatsızkiþiye tansiyon ilacı verildiğinde hastanın baş ağrılarının daha da artmasına sebep olunur .


Migren

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp