Bitkisel Sağlık Ürünleri
Migren

GERİLİM TİPİ BAŞ AĞRISI TEDAVİSİ


     Gerilim tipi baş ağrısı Tedavi(iyileştirme) si migren(megrim) Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doğal) ürünler kremler çaylar kapsüller yağlar .Gerilim tipi baş ağrısı Tedavi(iyileştirme) si migren(megrim) Tedavi(iyileştirme) si bitkisel(doğal) ürünler kremler çaylar kapsüller yağlar icin aşağıda yazılı oluşan makaleyi okumanızı tavsiye ederiz .


     migren(megrim) (megrim) Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı %100 bitkisel(doğal) ürünler icin tıklayınız .

Nerdeyse her gün çevremdeki insanların ağrı yakınmaları sebebi yle ağrı kesici talepleri oluyor , en sık ollaraak da baş ağrısı yakınmasından şikayet ediliyor . ‘Ağrı dindirilmesi gereken 1 insanlık hakkıdır’ , sözünü de ilke edinerek her vakit ağrı Tedavi(iyileştirme) sine önem vermişimdir . Blog sayfamda da bu konuya yer vermek istedim . Öncelikle baş ağrısı konusunda amade lık yaptım , umarım sizler icin avantaj lı olur .

Avrupalı erişkinleri kapsayan 1 ankette , baş ağrısının yaşam boyu görülme sıklığı % 93 ollaraak belirlenmiş . En sık görülen kronik tekrarlayıcı baş ağrısı tipleri de migren(megrim) vede gerilim tipi baş ağrısıdır . Gerilim tipi baş ağrısı yaşam boyu bayanların % 88’ini , vede erkeklerin de % 69’unu etkiler . Gerilim tipi baş ağrısı migren(megrim) e göre daha yaygın olsa da , migren(megrim) li hastalar gerilim tipi baş ağrısı yakınması oluşan hastalara göre daha çook tıpsal yardım gerektirir .

Kişilerin baş ağrısı yakınmasıyla doktora gelmelerinin sebebi , ağrılarının beyin tümörü gibi ciddi 1 patolojiye bağlı olmadığından emin olmak vede baş ağrılarının selim olduğunu öğrenmenin sağladığı ruhsal rahatlıktır . Daha ciddi baş ağrılarıyla İlişik klinik hususi likler bariz dir aslında .

Ek inceleme gerektiğini gösteren uyarıcı işaret vede bulgular

Yeni başlamış yada 2 yıl içersinde bariz biçim de karakter değiştirmiş baş ağrısı
Başın arkasında yada boyun ağrısı
? 50 Rahatsızkişi yaşı
Anormal nörolojik bulgu

Gerilim baş ağrısının en önemli niteliği umumiyetle boyun bölgesinden başlayarak tepeye doğru yükselmesi vede sıkıştırıcı 1 ağrı biçimi nde seyretmesidir . Hastalar ekseriyetle bu durumu başın cendereye alınmış gibi sıkıştırılması biçimi nde nitelendirirler . Bu emare nin yanı sıra 1 çook Rahatsızkişide başta yanma hissi , keçeleşme , dokunma ile hassasiyet gibi bulgular ortaya çıkar .

migren(megrim) (megrim) li hastalar kuytu sessiz 1 yer ararken gerilim baş ağrısından yakınan hastalar tam aksi gezmek dolaşmak isterler .

Gerilim baş ağrısı migren(megrim) in aksine tek 1 bölgeyi tutmaz . Daha yaygın 1 seyir gösterir . Gün ilerledikçe şiddetlenir . Saatler boyunca zaman r gider .

migren(megrim) (megrim) de ağrı öncesinde görülebilen görme bozukluğu vede başka emare ler gerilim baş ağrısında yoktur .

Gerilim baş ağrısında baş , boyun vede omuz bölgesi kaslarında basınç uygulamakla yansıyan ağrının ortaya çıkmasına sebep oluşan tetikleyici noktaların( Bu noktalar resimde görülüyor) ortaya çıkması önemli 1 bulgudur .

Kas kasılması baş ağrısının Tedavi(iyileştirme) sinde son yıllarda önemli adımlar atılmıştır . Kas gevşetici ilaçların yanı sıra depresyona karşı kullanılan ilaçlar son C° Derece tesirli olmaktadır .

İlaçların yanı sıra çeşitli ilaç dışı metod ler den gevşeme eğitimi de baş ağrılarının kontrolünde sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır . Hastalara neşekilde gevşeyecekleri öğretilmekte vede bu metod hususiyetle kas kasılması baş ağrılarının Tedavi(iyileştirme) sinde son C° Derece tesirli dir .

İlaç Tedavi(iyileştirme) sine vede gevşeme eğitimine dirençli ağrılarda baş , boyun vede omuz bölgesinde tespit edilen tetikleyici noktalara çeşitli enjeksiyonlar yapılarak kasların gevşetilmesi vede böylece ağrının kontrol altına alınması yoluna gidilir .

Migren

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp