Bitkisel Sağlık Ürünleri
Migren 


BAŞ AĞRISI NASIL GEÇER


     Baş ağrısı neşekilde geçer ? Baş ağrısı neşekilde geçer bu Meselesi n cevabını öğrenmek icin aşağıdaki makaleyi okumanızı tavsiye ederiz .


     migren(megrim) (megrim) rahatsızlığına %100 bitkisel(doğal) ürünleri incelemek icin tıklayınız .
 
Baş ağrısıyla savaşım etmek icin hemen ilaca sarılmayın . Önce natural yolları deneyin , geçmezse doktora başvurun .
Baş ağrısı bazen bütün 1 gününüzü mahvedebilir . Uykusuz , sinirli , stresli 1 günde , moralinizi bozan 1 şey meydana geldiğinde baş gösterebilir . Basit baş ağrıları daha çook stres , hava durumu , tansiyon vede kanda oksijenin azalmasından önümüzdeki gelir . Ki en çook sinirsel ağrılar ollaraak da tanımlanabilen , gerilimli ortam vede stresten önümüzdeki gelen gerilim tipi baş ağrıları görülür . Zonklayıcı 1 ağrıdır bu . Genellikle boyundan yada alın bölgesinden başlayan ağrı , yukarı doğru çıkar vede bütün başa yayılır .

Baş ağrılarını ciddiye alıp doktora başvurmak gereklidir . Çünki baş ağrısı bedeni nuzda 1 şeylerin eksikliğini haber veren 1 işarettir . Bu eksiklik sadece kısa 1 zaman dinlenmek bile olsa önemsemelisiniz . Aksi takdirde baş ağrınız kronikleşebilir .

Karanlık vede sessizlik
Strese dayalı baş ağrısıyla savaşım amil in ilk yolu ollaraak aklınıza hemen 1 ağrı kesici ilaç içmek gelmesin . Çünki ağrının önüne geçmenin natural yolları mevcut ilaçtan önce . migren(megrim) (megrim) e dayalı 1 ağrı ise yaşadığınız , karanlık vede sessiz 1 odada yatarak krizi atlatmayı tercih edin .

Aleni hava yürüyüşü
Stres vede gerilimden uzak 1 ortamda dinlenmeye çalışın . Bulunduğunuz yerin havadar olmasına itina gösterin . Ağrıdan dolayı ışığa karşı hassasiyeti nız arttıysa karanlıkta dinlenin .
Kendinizde o gücü buluyorsanız , Aleni havada yürüyüş yapmak da baş ağrısına iyi gelir .

Masaj
Şakaklarınıza , kaşlarınızın arasından alnınıza doğru vede burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapın .

Sıcak duş
Sıcak duş , bedeni nuzda gevşeme hissi yaratır . Duşa girmezseniz , ayaklarınızı sıcak su dolu 1 kapta bekletin . Ardından su ılık olana kadar soğuk su ekleyin . Ayak banyosundan sonra çorap giyin vede dinlenmek üzere yatın . Beyinde yükselen kan akışı bu biçim de ayaklara aktarılır vede baş ağrısı sona erebilir .

Soğuk kompres
Bir bezi soğuk suyla ıslatarak yada poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın .

Muz , makarna , balık yağı
Beslenme mütehassız ları , muz , makarna vede balık yağının baş ağrısına iyi gelen gıdalar olduğunu söylüyor . Ayrıca , acı kahveye 1 2 damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebiliyor .

İlaç
Ağrı kesici kullanmadan önce muhakkak doktorunuza danışın . Ancak , her ağrıda ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz , 1 zaman sonra ilaç ağrıları yaşamaya başlarsınız . Yani ilaç bağımlısı olduğunuz icin ilacı almadığınızda ağrı başlar . Dolayısıyla mümkün olduğunca ağrı kesici almamakta avantaj var .

Sık tekrarlayan vede uzun zaman n baş ağrısı şikayetiniz varsa sağlıkla alakalı her konuda olduğu gibi , bu halde da mütehassız 1 doktora başvurmak en doğrusudur .


Migren

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp