Bitkisel Sağlık Ürünleri
                    


BAŞ AĞRISI NASIL GEÇER


     Baş ağrısı nasıl geçer ? Baş ağrısı nasıl geçer bu Meselesi n cevabını öğrenmek için aşağıdaki makaleyi okumanızı tavsiye ederiz .


     migren(megrim) (megrim) rahatsızlığına %100 bitkisel(doðal) ürünleri incelemek için tıklayınız .
 
Baş ağrısıyla mücadele etmek için hemen ilaca sarılmayın . Önce doğal yolları deneyin , geçmezse doktora başvurun .
Baş ağrısı bazen bütün 1 gününüzü mahvedebilir . Uykusuz , sinirli , stresli 1 günde , moralinizi bozan 1 şey olduğunda baş gösterebilir . Basit baş ağrıları daha çok stres , hava durumu , tansiyon vede kanda oksijenin azalmasından önümüzdeki gelir . Ki en çok sinirsel ağrılar ollaraak da tanımlanabilen , gerilimli ortam vede stresten önümüzdeki gelen gerilim tipi baş ağrıları görülür . Zonklayıcı 1 ağrıdır bu . Genellikle boyundan yada alın bölgesinden başlayan ağrı , yukarı doğru çıkar vede tüm başa yayılır .

Baş ağrılarını ciddiye alıp doktora başvurmak gereklidir . Çünkü baş ağrısı vücudunuzda 1 şeylerin eksikliğini haber veren 1 işarettir . Bu eksiklik sadece kısa 1 süre dinlenmek bile olsa önemsemelisiniz . Aksi takdirde baş ağrınız kronikleşebilir .

Karanlık vede sessizlik
Strese dayalı baş ağrısıyla mücadele amil in ilk yolu ollaraak aklınıza hemen 1 ağrı kesici ilaç içmek gelmesin . Çünkü ağrının önüne geçmenin doğal yolları mevcut ilaçtan önce . migren(megrim) (megrim) e dayalı 1 ağrı ise yaşadığınız , karanlık vede sessiz 1 odada yatarak krizi atlatmayı tercih edin .

Açık hava yürüyüşü
Stres vede gerilimden uzak 1 ortamda dinlenmeye çalışın . Bulunduğunuz yerin havadar olmasına özen gösterin . Ağrıdan dolayı ışığa karşı duyarlılığınız arttıysa karanlıkta dinlenin .
Kendinizde o gücü buluyorsanız , açık havada yürüyüş yapmak da baş ağrısına iyi gelir .

Masaj
Şakaklarınıza , kaşlarınızın arasından alnınıza doğru vede burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapın .

Sıcak duş
Sıcak duş , vücudunuzda gevşeme hissi yaratır . Duşa girmezseniz , ayaklarınızı sıcak su dolu 1 kapta bekletin . Ardından su ılık olana kadar soğuk su ekleyin . Ayak banyosundan sonra çorap giyin vede dinlenmek üzere yatın . Beyinde yükselen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır vede baş ağrısı sona erebilir .

Soğuk kompres
Bir bezi soğuk suyla ıslatarak yada poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın .

Muz , makarna , balık yağı
Beslenme mütehassız ları , muz , makarna vede balık yağının baş ağrısına iyi gelen gıdalar olduğunu söylüyor . Ayrıca , acı kahveye 1 2 damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebiliyor .

İlaç
Ağrı kesici kullanmadan önce muhakkak doktorunuza danışın . Ancak , her ağrıda ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz , 1 süre sonra ilaç ağrıları yaşamaya başlarsınız . Yani ilaç bağımlısı olduğunuz için ilacı almadığınızda ağrı başlar . Dolayısıyla mümkün olduğunca ağrı kesici almamakta avantaj var .

Sık tekrarlayan vede uzun süren baş ağrısı şikayetiniz varsa sağlıkla alakalı her konuda olduğu gibi , bu halde da mütehassız 1 doktora başvurmak en doğrusudur .


Migren

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp