Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Hamilelikte Mide Ağrısı

 Hamilelikte Mide Ağrısı vede merak ettikleriniz

 

 

     Mide Hastalıkları Hakkında Açıklamalar vede Bu Hastalıklarda Kullanılan Bitkisel(doðal) Ürünlerle İlgili Tedavi(iyileştirme) Yöntemleri vede merak ettiğiniz tüm veri lere aşağıdaki  yazımızda n  ulaşabilirsiniz .

 

 Mide Hastalıkları Hakkında Açıklamalar vede Bu Hastalıklarda Kullanılan % 100  Bitkisel(doðal) Ürünlerle İlgili Tedavi(iyileştirme) Yöntemleri için linki tıklayınız .

 

 

Hamile bayanlardan en çok duyulan şikayetlerden biri de karın vede kasık ağrılarıdır . Hamilelik sürecinin her döneminde karşılaşılması doğaldır . Genellikle ilk aylarda vede son aylarda bu Hal görülür . Karın vede kasık ağrısının çeşitli sebep leri meydana gelebilir . Bazı sebep ler Tedavi(iyileştirme) gerektirmez amma bazıları uzun 1 Tedavi(iyileştirme) süreci isteyebilir , doktor gözetimi altında tutulması gerekebilir . Hamilelikte sebep karnım ağrıyor , karın ağrıma sebep olanlar nelerdir diye düşünebilirsiniz .

Hamilelik döneminde görülen karın ağrısının en önemli sebep lerinden biri de rahmi tutan kasların gerilmesinden doğan ağrıdır . Rahim(uterus) bebekle 1 arada büyür vede genişler . Bununla 1 arada rahmi tutan kaslar da gerilmeye başlar . Bu da kişide ağrıya sebep olur . Gerilme ağrıları her dönemde oluşabilir amma en sık olanı 12 . ile 20 . haftalar arasındadır . Bıçak sapanır gibi kramplar girebilir . Çok sık vede aşırı olmadıkça bunun 1 zararı yoktur .
Hamilelikte karın ağrısı

Hamilelikte karın ağrısı


Hamilelikte kabızlık vede mide yanmaları da görülebilir . Bunlar da karın vede kasıklarda ağrı yapabilir . Büyüyen rahim(uterus) baskısından dolayı kaburgaların alt kısımlarında ağrı görülebilir .Yine gebeliğin ilerleyen dönemlerinde yalancı doğum ağrıları ollaraak malum Braxton-Hicks kontraksiyonları da karın ağrılarına sebep olur . Bu ağrıları doğum sancısından ayıran yönler: düzensiz olması vede kısa sürede geçmesidir .

Gebeliğin hangi döneminde olursa olsun çeşitli vajinal kanamalarda katiyetle doktora başvurulmalıdır . Karın ağrısının eşlik ettiği bulantı , kusma , baş ağrısı , bulanık görme gibi sebep ler meydana gelebilir . Tüm bunların dışında erken dönemlerde karın ağrısına sebep oluþan dış gebelik Meselesi meydana gelebilir . Apandist , böbrek ağrıları , idrar yolu enfeksiyonları da karın ağrısına sebep meydana gelebilir . Bu yüzden karın ağrılarında doktorunuzla irtibata geçmenizde vede ağrınız geçene kadar kontrol altında tutmanızda avantaj var .

 

 

etiketler: mide bulantıları , mide bulantı , mide ağrıları , mide yanmasına , mide bulantısına , mide ağrısına , gebe lik mide bulantısı , hamilelikte mide bulantısı , gebe likte mide bulantıları , mide kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi in emare leri , mide gazı , mide ilacı , mide bulantısı sebep leri , mide bulantısı sebep leri , mide bulantı sebep leri , mide ilaçları , mide hastalığı , mide üşütmesi , mide bulantısının sebep leri , mide bulantısının sebep leri , mide kanamaları ,

 

 

 


Mide Rahatsızlıkları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp