Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Duodenal Ülser Nedir

  " Duodenal ülser nedir vede bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri hakkında veri ler . "

 

     Duodenal ülser nedir vede bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Duodenal ülser nedir ile alakalı tüm açıklamaları bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

DUODENUM ÜLSERLERİ:


Duodenum ülserleri , sıklıkla duodenumun “Bulbus” denilen mideden hemen sonraki başlangıç bölümünün mukozasında ortaya çıkarlar . Midenin pilor kanalı içinde ortaya çıkan ülserlere de duodenum ülseriymiş gözü ile bakılır . Duodenum ülserleri sindirim kanalında gelişen peptik ülserlerin yaklaşık %80′inini oluştururlar .

Duodenum ülserleri , mide ülserlerine oranla 10 kat daha sıktır . Erkeklerin duodenum ülserine yakalanma sıklığı kadınlara oranla 10-7 kat fazladır . Duodenumun ön vede arka duvarında ülser gelişme sıklığı birbirine eşittir . Arka duvarda gelişen 1 ülser , derinleşip , duodenumu deldikten sonra “Gastro-duodenal arter” denilen 1 atardamarı delip büyük 1 kanamaya sebep meydana gelebilir . Duodenum ülserlerine 35-45 yaşları arasında daha sık rastlanmaktadır .

Buna karşılık mide ülserleri 45-55 yaşlan arasında daha sıktır . Duodenum ülserli hastaların yaklaşık ollaraak üçte birinde mide ülserine de rastlanabilinmektedir . Mide ülserleri umumiyetle tektirler . Duodenum ülseri umumiyetle müzmin (kronik} 1 hastalıktır . İlkbahar vede sonbahar aylarında alevlenir . Duodenum ülserinin ağrısı umumiyetle yemeklerden 1 buçuk 2 buçuk saat sonra başlar . Ağrı başladığında hastanın hafif bir

şeyler yemesi yada süt gibi alkali 1 şey almasıyla , ağrı kısa sürede kaybolur . Ülser ağrısının bu biçimde geçirilmesi , duodenum ülseri teşhisi bakımından en önemli Ölçüyü oluşturmaktadır .

 
Duodenum ülserinin ağrısı hastalar tarafından “Yanma” , “Kramp” , “Batma” biçiminde anlatılır . Ağrı umumiyetle karnı ön duvarının 1/3 üst bölümünde sağdadır . Bazen sırta ve/veya sağ omuza yansıyabilmektedir .

Duodenum ülserli hastaların iştahı yerindedir , üstelik ağrıyı başlatmamak amacıyla da sık sık yemek yerler . Bütün bunlar hastanın kilo almasına sebep olur . Burada son ollaraak şunu anımsatmayı avantaj lı buluyoruz: Aşırı sıcak yada aşırı soğuk Gıda vede içkiler ve/veya hızlı yemek yemek ağrıyı çoğaltır .Rahatsızlıkları Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek için tıklayınız . . .

 

Etiketler : mide , mide bulantısı , Gastrit(gastritis) , mide ülseri , ülser , mide rahatsızlıkları , mide ağrısı , mide yanması , mide kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , Kolit(kalın baðırsak iltihabı) , mide hastalıkları , mide kanaması , mide üşütmesi

 

 


Mide Rahatsızlıkları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp