Bitkisel Sağlık Ürünleri
Mide Rahatsızlıkları

Midede Gastrit(gastritis)

 " Midede Gastrit(gastritis) hakkında veri ler . "

 

    Midede Gastrit(gastritis) hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Midede Gastrit(gastritis) ile alakalı bütün izahat ları bu yazımızda   inceleyebilirsiniz . . .

GASTRİTİN TEDAVİSİ


Öncelikle şunu bilmek gereklidir ; Gastrit(gastritis) , daha üzücü netice lara yol açabilen bir Rahatsızlık meydana geldiğinde n muhakkak Tedavi(iyileştirme) edilmelidir . Daha sonra eğer , gastritin sebep leri arasında bakteri yoksa Tedavi(iyileştirme) de , mide asidini azaltıcı yada asidin tesiri ni yok edici ilaçlar rahatsızkişiye verilir . Bu ilaç Tedavi(iyileştirme) siyle beraber , rejim Tedavi(iyileştirme) si uygulanır . Midenin yüzeyini tahrip etmeyecek yiyeceklerle gıdaalımı k gereklidir . Eğer hasta , sigara(tütün mamülleri) ya da alkol kullanıyorsa , bunların bırakılması elzemdir .

Gereksiz ilaç kullanımı , ağrı kesiciler , aspirin gibi ilaçlar mide asidini arttırır . Hastaya , bu ilaçları kullanmaması tavsiye edilir .

Son yıllarda , Gastrit(gastritis) in sebep leri arasında H . Pylori adındaki bakterinin olduğu bilinmekte vede bu yüzden bu Tedavi(iyileştirme) lerin neşriyat da , bakterileri yok edici antibiyotik Tedavi(iyileştirme) si uygulanmaktadır .

MİDE RAHATSIZLIKLARINDAN KORUNMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR ?


Doktorlar , az amma sık yemek yemenin daha avantaj lı olduğunu düşünüyorlar . Aşırı yemek yemek , midede yanma hissini arttırır . Mide yedikçe genişleyen 1 organdır . Ayrıca , geceleri yemek yerseniz , mide gece boyunca çalışmaya Daimi eder vede yorulur . Sindirimin gerçekleşmesi icin en az 3 saat gereklidir . Bu yüzden uyku vede yemek arasında en az bu kadar süre olmasına dikkat edin .

Lokmalarınızın küçük olması , sindirimi kolaylaştırır vede midenin ağırlık hissini azaltır . Çiğnemeden gıdalar i yutmak sindirimi de zorlaştırır ve şişkinliğe sebep olur .

Çook sıcak yada çook soğuk gıdalar le gıdaalımı k , ayakta yada ivedilikle yemek mideye zarar verir . Ilık gıdalar tercih edilmeli vede yemeğe daha aşırı vakit ayırılmalıdır .

Yemekten hemen sonra ağır egzersiz yapmak yada uzanmak mide sıvısının , yemek borusuna çıkmasına sebep olur . Mide sıvısı da asidik meydana geldiğinde n yemek borusunda hasara sebep meydana gelebilir .


Rahatsızlıkları Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı oluşan %100 bitkisel(doğal) ürünlerimizi görmek icin tıklayınız . . .

 

Etiketler : mide , mide bulantısı , Gastrit(gastritis) , mide Ülser(mide yarası) i , Ülser(mide yarası) , mide rahatsızlıkları , mide ağrısı , mide yanması , mide kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , Kolit(kalın bağırsak iltihabı) , mide Rahatsızlık ları , mide kanaması , mide üşütmesi

 

 

 

 


Mide Rahatsızlıkları

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp