Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Midede Gastrit(gastritis)

 " Midede Gastrit(gastritis) hakkında veri ler . "

 

    Midede Gastrit(gastritis) hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Midede Gastrit(gastritis) ile alakalı tüm açıklamaları bu yazımızda   inceleyebilirsiniz . . .

GASTRİTİN TEDAVİSİ


Öncelikle şunu bilmek gereklidir ; Gastrit(gastritis) , daha kötü sonuçlara yol açabilen bir hastalık olduğundan muhakkak Tedavi(iyileştirme) edilmelidir . Daha sonra eğer , gastritin sebep leri arasında bakteri yoksa Tedavi(iyileştirme) de , mide asidini azaltıcı yada asidin tesiri ni yok edici ilaçlar rahatsızkiþiye verilir . Bu ilaç Tedavi(iyileştirme) siyle beraber , rejim Tedavi(iyileştirme) si uygulanır . Midenin yüzeyini tahrip etmeyecek yiyeceklerle gıdaalımı k gereklidir . Eğer hasta , sigara(tütün mamülleri) ya da alkol kullanıyorsa , bunların bırakılması şarttır .

Gereksiz ilaç kullanımı , ağrı kesiciler , aspirin gibi ilaçlar mide asidini arttırır . Hastaya , bu ilaçları kullanmaması tavsiye edilir .

Son yıllarda , Gastrit(gastritis) in sebep leri arasında H . Pylori adındaki bakterinin olduğu bilinmekte vede bu yüzden bu Tedavi(iyileştirme) lerin yanında , bakterileri yok edici antibiyotik Tedavi(iyileştirme) si uygulanmaktadır .

MİDE RAHATSIZLIKLARINDAN KORUNMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR ?


Doktorlar , az amma sık yemek yemenin daha avantaj lı olduğunu düşünüyorlar . Aþırı yemek yemek , midede yanma hissini arttırır . Mide yedikçe genişleyen 1 organdır . Ayrıca , geceleri yemek yerseniz , mide gece boyunca çalışmaya Daimi eder vede yorulur . Sindirimin gerçekleşmesi için en az 3 saat gereklidir . Bu yüzden uyku vede yemek arasında en az bu kadar süre olmasına dikkat edin .

Lokmalarınızın küçük olması , sindirimi kolaylaştırır vede midenin ağırlık hissini azaltır . Çiğnemeden gıdalar i yutmak sindirimi de zorlaştırır ve şişkinliğe sebep olur .

Çok sıcak yada çok soğuk gıdalar le gıdaalımı k , ayakta yada hızlı yemek mideye zarar verir . Ilık gıdalar tercih edilmeli vede yemeğe daha aþırı vakit ayırılmalıdır .

Yemekten hemen sonra ağır egzersiz yapmak yada uzanmak mide sıvısının , yemek borusuna çıkmasına sebep olur . Mide sıvısı da asidik olduğundan yemek borusunda hasara sebep meydana gelebilir .


Rahatsızlıkları Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek için tıklayınız . . .

 

Etiketler : mide , mide bulantısı , Gastrit(gastritis) , mide ülseri , ülser , mide rahatsızlıkları , mide ağrısı , mide yanması , mide kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , Kolit(kalın baðırsak iltihabı) , mide hastalıkları , mide kanaması , mide üşütmesi

 

 

 

 


Mide Rahatsızlıkları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp